Alarm na kolo chrání vás i váš bicykl

Pětina Čechů, tedy 22 % z nás, ve volných chvílích jezdí na kole. Umíte ale ochránit sebe jako cyklistu i své kolo? Zkuste to s vhodným GPS lokátorem, který funguje i jako alarm na kolo.

Zajistěte své kolo před krádeží

Ze zájmových pohybových aktivit předčí kolo pouze turistika, a to jen o pár procent. Vybavení na cyklistiku však není vůbec levné. I rekreační kola stojí kolem 20 000 korun, ta sportovní často i dvojnásobek. Kolo si kupujeme na dlouho, jsme proto do něj ochotní investovat i více. Navíc rozdíl mezi levným a dražším kolem je poznat na jeho jízdních vlastnostech. Stále častěji též kupujeme elektrokola, jejichž cena je minimálně dvojnásobná, mnohdy trojnásobná ve srovnání s běžnými koly. Vybavení pro rodinu tak může vyjít na 100 000 korun, s elektrokoly i na 250 000 korun, a je dobré přemýšlet nad tím, jak svá kola ochránit před krádeží. Řešením je alarm na kolo, který bezpečně chrání naše kola, ale umí i mnohem více.

Alarm na kolo chrání i nás samotné

Milujeme horská kola. Často sjíždíme nebezpečné terény. Ale úraz se nám stane i při poměrně běžné vyjížďce na kole. Pokud jsme na ní sami, může se nám multifukční alarm na kolo hodit i k tomu, aby pro nás zavolal pomoc. Při pádu z kola snadno ztratíme vědomí a chytré zařízení umí rozjet záchrannou akci nás samotných i bez našeho aktivního zapojení. Dokáže nám tak zachránit zdraví i život.

REXbike – to je alarm i GPS lokátor na kolo

REXbike nabízí komplexní GPS zajištění pro kolo i bezpečnost s možností využití dalších benefitů. Nejenže je kolo zajištěno proti krádeži a v případě nehody cyklisty nabídne službu bike ecall (zavolání pomoci). Současně systém zaznamenává pohyb našeho kola do mapy. Následně pak na počítači, tabletu či mobilním telefonu můžeme sledovat ujetou trasu, včetně její náročnosti. Systém zaznamenává trasu, nadmořskou výšku i rychlost jízdy. Z REXbike lze pak následně tato zaznamenaná data exportovat i importovat do dalších systémů.

Systém pro celou Evropu

GPS systém REX bike poskytuje funkce využitelné v rámci celé Evropy. Jsou ideální pro domácí cyklistku, ale i když s kolem vyjíždíme kamkoliv po Evropě. Systém lze snadno ovládat přes mobilní aplikaci dostupnou jak pro iOS, tak pro Android. Zařízení vydrží po plném nabití v provozu 14 dnů v režimu zabezpečení a 10 dní v režimu jízdu. Cena služby je pouhých 100 Kč měsíčně. Tento malý měsíční výdaj rozhodně stojí za naši bezpečnost i zajištění našeho kola.