Co proti vypadávání vlasů? Babské rady nezmůžou vše

Máte pocit, že vaše vlasy již nejsou, jakými bývaly? Mnohdy nám řídnou a dostatečně nerostou. Jejich kvalita se podepisuje na našem celkovém nevalném vzhledu, a to přesto, že u kadeřníka necháváme tisíce. Je čas propátrat, co proti vypadávání vlasů funguje lépe než tradiční babské rady.

Tradičních babských rad proti vypadávání vlasů je hodně. Stejně tak, jako těch moderních, které však mnohdy nefungují o nic lépe. Navíc není snadné je aplikovat. Běžným doporučením bývá výluh lopuchu a kořene kopřivy v alespoň 70% lihu. Jenomže umíte si představit, co by aplikace této tinktury udělala s naší vlasovou pokožkou, ale i s našim soukromým a profesním životem? Předně bychom byli cítit permanentně alkoholem, takže by nám brzy někdo z kolegů doporučil protialkoholní léčbu. Vlasová pokožka by se nám navíc po extrémním vysoušení tinkturou s alkoholem začala brzy projevovat nadměrnou produkcí kožního mazu. A po mastných vlasech netouží nikdo z nás.

Moderními elixíry na růst vlasů jsou zas různé vitamíny na vlasy. Má to však své ale. Obvykle užíváme i běžné vitamíny, či spíše multivitaminy. To se jen těžko koordinuje s užíváním dalších, určených přímo na vlasy. Do toho se určitě snažíme zdravě jíst, takže je možné, že nám vlastně ani žádné vitamíny nechybí. Řada studií navíc naznačuje, že naopak, neřízené pojídání vitamínů může být rovněž jednou z příčin padání vlasů.

Nikdo nemáme vlasy napořád

Ne, neznamená to, že všichni nakonec skončíme plešatí. Vlasy padají zcela přirozeně a běžná délka života lidského vlasu je 4 až 6 let. Pak prostě vypadne a na jeho místě, pokud je vše v pořádku, začne růst vlas nový.

Vlasy nám nepadají zcela pravidelně. Jde o cyklický proces, kdy nejvíce padají na podzim. S výraznějším padáním vlasů se setkáme i při hormonálních změnách, může nám být dáno geneticky, způsobí jej avitaminóza a nevhodné diety, léky, některé léčebné metody, různé prodělané infekce, snížená, nebo naopak zvýšená funkce štítné žlázy, kouření či alkohol, stres, nevhodná vlasová kosmetika (nekvalitní styling a barvy na vlasy), ale i nošení čepic a klobouků, gumiček do vlasů (těsné copy, spaní se sepnutými vlasy), či nevodné mytí vlasů (rozčesávání vlasů při mytí ve vaně apod.).

Co proti vypadávání vlasů radí odborníci?

Ideální metodou, jak proti vypadávání vlasů bojovat, jsou kromě vhodné úpravy životního stylu především šampóny. Šampón proti padání vlasů rozhodně není jen jeden. Padání vlasů je problematika, o kterou se moderní kosmetický průmysl zajímá, a proto existuje i obrovské množství účinných šamponů při vypadávání vlasů. Co proti vypadávání vlasů skutečně funguje?

Výrobci přichází s tradičními pomocníky, ale i s různými unikátními látkami v obsahu, jako jsou například rostlinné kmenové buňky zajišťující dlouhověkost buněk vlasové pokožky a folikul. Ty najdeme v šamponech proti padání vlasů od Framesi. Přírodní pomoc proti padání vlasů nabízí speciální šampon proti padání vlasů z Havlíkovy apotéky. Cibulovo fazolový šampon na tmavé vlasy pomáhá proti padání vlasů, i jim přidává přirozeně hnědý odstín. Obsahuje extrakty z potočnice a lichořeřišnice, z květu ibišku, extrakt z cibule, z fazole adzuki, ze semen rostliny Cyamopsis tetragonoloba, vaječný žloutek i med.