Proteinová výživa, nazývaná i keto výživa, je forma nízkokalorické diety, která pomáhá hned v několika směrech. Přestože by měla být chudá na sacharidy, obvykle se setkáváme se sladkými jídly. Zkuste teď slaná proteinová jídla s velice jednoduchou přípravou.

Keto výživa i naslano: Zkuste slaná proteinová jídla

Proteinová výživa, nazývaná i keto výživa, je forma nízkokalorické diety, která pomáhá hned v několika směrech. Přestože by měla být chudá na sacharidy, obvykle se setkáváme se sladkými jídly. Zkuste teď slaná proteinová jídla s velice jednoduchou přípravou.

Proteinová jídla jsou v kurzu. Používají se jako keto výživa pro rychlé hubnutí, též coby bílkovinová dieta pro růst svalové hmoty a bývají tak vhodnou výživou pro sportovce a kulturisty. Nakonec nesmíme zapomenout, že tento typ výživy se používá i při různých závažných zdravotních indikací. Třeba jako součást léčby farmakorezistentní epilepsie bez možnosti chirurgického řešení.

Proteinová vs. keto výživa – je v tom rozdíl?

Někdy se v problematice ztrácíme, protože proteinová dieta či výživa se nazývá celou řadou dalších termínů – ketogenní dieta, ketogenní výživa, bílkovinová dieta, někdy též nízkosacharidová dieta, ale i Atkinsonova dieta, z které tato moderní výživová metoda do velké míry vychází. Podstatou je redukovat příjem sacharidů jako celku (tedy nejen jednoduchých cukrů). Tuky se nemusí redukovat radikálně, ale kvůli kalorické hodnotě stravy se omezují rovněž. Především se ty nezdravé nahrazují zdravými.

Proteinová jídla naslano

Mnozí znají zejména různé sladké proteinové tyčinky či jiná sladká proteinová jídla. Pro kompletní dietní program jsou však nutné taktéž slaná proteinová jídla. Najdete je v dietním programů Victus.

Rozhodně se nemusíte bát, že váš jídelníček bude málo pestrým. Victus mezi slanými proteinovými jídly nabízí proteinové těstoviny, omelety, polévky, omáčky a pomazánky, uzeniny i různá hotová jídla. K tomu též mlsání – tyčinky, krekry a chipsy.

Zkuste třeba proteinové těstoviny

Pouze u speciálních programů máte jistotu, že se nic na vaší dietě nepokazí ani u tak běžné potraviny, jakou jsou těstoviny. Proteinové těstoviny mají složení ideální pro keto výživu a jíst se dají jako hlavní jídlo, například s proteinovou omáčkou, nebo se používají pro zahuštění polévek. V sortimentu Victus nechybí žádná klasika: proteinové nudle do polévky, fusilli, penne ani tagliatelle.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail