Domácí wellness na zahradě? A proč ne?

Zájem o domácí wellness vzrůstá. A není se ani čemu divit. Lidé si totiž uvědomují, že trávit celé dny prací nesvědčí tělu ani duši. Že vysoká produktivita práce není jen tak. Jak tělo, tak i duše si po náročném pracovní dni musí patřičně odpočinout.

Za rozmachem domácích wellness ale stojí i další faktory. Nejvíce ho rozjela nedávná pandemie covidu, kdy byla veřejná wellnessová zařízená zavřená. Lidé si pořizovali nejenom chaty a chalupy, ale i domácí posilovny, zahradní domky, workout hřiště, dětská pískoviště, sauny, koupací sudy a vířivky. Doma zkrátka začali aktivně odpočívat. A tak si na tuto formu odpočinku zvykli, že ji provozují i dnes, kdy je žádná omezení nesvazují.

Odpočinek za hubičku

Za rozmachem domácích wellness však stojí i peníze. Ono takové odpoledne v sauně může v závislosti na typu zařízení přijít na dost nemalý peníz. Doma se, pomineme-li vstupní investici a náklady na energie, které jsou s provozem daného zařízení spojeny, odpočívá zadarmo. Svou roli tu ovšem hraje i pohodlí. Do veřejného wellness je v první řadě třeba dojet. A pak z něj i odjet. A kdo má po odpoledni stráveném v sauně chuť a náladu jet městskou hromadnou dopravou? To doma po saunování se můžete uložit rovnou do postele nebo do zahradní houpačky.

Jak si domácí wellness zařídit?

Není to nic těžkého ani finančně nákladného. Prostě si domácí saunu, vířivku nebo třeba koupací sud pořídíte domů. Malá infrasauna se vám vejde i do ložnice v paneláku. Na zahradu si pak můžete pořídit přímo saunu finskou. Spoustu možností ale nabízejí i zahradní domky. Ty už totiž dávno neslouží jen k uskladnění zahradní techniky, ale poslouží vám jako kancelář, náhradní ložnice, nebo právě wellness. Takový zahradní domek pak stačí jen napojit na elektřinu a umístit do něj třeba interiérovou infrasaunu s lehátky a wellness je na světě.

Vybírejte na skluzavky.cz

Krásné zahradní domky najdete na e-shopu skluzavky.cz. V nabídce jsou například domky HEROLD různých velikostí, některé dokonce vybavené zastřešenou terasou. Jedná se o domky nenáročné na montáž, které si s jedním šikovným pomocníkem sestavíte svépomocí jako stavebnici, a to buď na stavební vruty, nebo na klasickou základovou desku. Moderní zahradní domky se navíc mohou stát ozdobou každé zahrady.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail