Vířivka jako domácí wellness – pořiďte si takovou, kterou lze mít celoročně na zahradě nebo na terase.
Vířivka jako domácí wellness – pořiďte si takovou, kterou lze mít celoročně na zahradě nebo na terase.

Vířivka jako domácí wellness – na zahradu i do interiéru

Trápí nás bolesti zad i kloubů, jsme neustále ve stresu. Jenomže zajít si na wellness kúry obvykle nestíháme. Přitom možnost zřídit si vlastní domácí wellness má dnes téměř každý. Stačí si pořídit kvalitní vířivku. Víte, že existuje vířivka, kterou lze celoročně provozovat i v exteriéru – na zahradě či na terase?

Teplo a vířivý proud z vířivé vany dokáže příznivě ovlivňovat náš fyzický i psychický stav. V první řadě nás vířivá vana nebo bazén umí zbavit stresu. Díky proudění vody se uvolníme i po fyzické stránce, protože zmizí napětí ve svalech. Vířivka příznivě podporuje kardiovaskulární systém, prokrví jednotlivé části těla, zlepší stav pokožky díky peelingovému účinku a pomůže od bolesti různých partií těla. Jako domácí wellness je téměř nepostradatelná. Jak si ale správně vybrat vířivku či vířivý bazén?

Vířivka může být umístěna celoročně v exteriéru – stačí si správně vybrat.
Vířivka může být umístěna celoročně v exteriéru – stačí si správně vybrat.

Nafukovací vířivka na zahradu? Pro domácí wellness máme lepší nápad

Pokud máte co i jen trochu prostoru na zahradě nebo na balkóně, pořiďte si vířivku. Nemluvíme teď o vaně s tryskami, ale o plnohodnotném vířivém zařízení vhodném na relaxaci i odstraňování různých neduhů. V podstatě existují tři hlavní druhy vířivek. Podle typu konstrukce se dělí na skeletové, nafukovací vířivky a mobilní vířivé bazény, které zastupují vířivky značky Softub.

Nejlevnějším řešením pokud jde o pořizovací náklady je sice nafukovací vířivka, tam ale nízká cena končí. Tyto vířivky jsou drahé na provoz, mají nízkou životnost a obvykle i nedostatečné parametry.

Další možností pro domácí wellness jsou skeletové vířivé vany. Ty jsou však nejdražším řešením, které navíc postrádá jakoukoliv variabilitu. Kam je umístíte, tam už zůstanou. Levné nejsou ani pokud jde o jejich samotný provoz a tak se vedle vyšší pořizovací ceny prodraží i díky průběžným provozním nákladům.

Třetím řešením je domácí vířivka Softub. Jde o americké vířivky, které jsou na trhu již od roku 1986. Jejich obrovskou výhodu je, že je lze používat celoročně venku. Jsou navíc velice lehké a přenosné. Takže pokud se v průběhu sezóny rozhodnete vířivý bazének kamkoliv přemístit, jde to opravdu velice snadno v jedné osobě. Z tohoto důvodu si máte možnost své domácí wellness užívat přes léto uprostřed zahrady, na jaře a na podzim třeba pod pergolou a pokud nechcete výhody vířivé vany užívat celoročně venku, lze ji velice snadno na zimu přemístit a používat v interiéru.

Mobilní vířivky Softub.
Mobilní vířivky Softub.

Vířivky na zahradu v létě i v zimě? Zkuste Softub

Softub jako vířivka venkovní prostředí doslova vyhledává. Má pro toto použití přizpůsobenou celou svoji konstrukci i další příslušenství. Zatímco běžné nafukovací vířivky mají životnost zejména při použití ve venkovním prostředí 1 až 3 roky, vířivka Softub zhruba 15 let. Celá konstrukce a materiály jsou totiž přizpůsobeny celoročnímu provozu ve venkovním prostředí, tedy na zahradě pod širým nebem, pod pergolou nebo na balkoně. Odolný je materiál konstrukce, stejně jako masážní trysky, filtrace a další příslušenství. Vaše soukromé wellness tak nebude na pouhých několik měsíců.

Mobilní vířivky Softub jsou vyrobeny z měkké pěny PolyBond. Tato pěna dělá celou vířivou vanu mimořádně odolnou, pohodlně měkkou a rovněž lehkou. Rodinný model pro 3 až 4 osoby neváží více než 30 kg a tak jej snadno kdykoliv po vypuštění vody přemístíte. Instalace navíc nepotřebuje žádné stavební úpravy.

Odolné je i venkovní opláštění. To je vyrobeno z patentovaného materiálu LeatherTex. Skvěle odolává povětrnostním vlivům a současně dává těmto vířivým vanám nezaměnitelný design.

Kvalitními vířivými bazénky pro venkovní použití jsou Softub.
Kvalitními vířivými bazénky pro venkovní použití jsou Softub.


Softub vířivky patří k průkopnickým i díky způsobu využívání rekuperace tepla. Spolu s izolačními vlastnostmi konstrukce dokážete vodu ve vířivce na 38 °C ohřívat pouze zbytkovým teplem motoru. Měsíční náklady na ohřev tak nejsou vyšší než 300 Kč. To se cenově nedá s návštěvou wellness centra, ale ani s provozem jiných vířivek, vůbec srovnat. Softub je navíc mimořádně tichá a tak ani hlučnost nebrání jejímu používání třeba na terasách obytných domů, ale ani na menších pozemcích a v řadových či satelitních zástavbách.

Samozřejmostí pro Softub je velice kvalitní a účinná filtrace, ale i další lifestylové příslušenství – například barevné osvětlení.

Venkovní vířivky, které dobře vypadají

I to je vlastnost Softub – hezký design mají i díky možnostem dalšího dostylování praktickými doplňky. Kolem venkovní vířivky je možné umístit sezení i bar. Lze ji vsadit do dřeva, do kamenné zídky – klasické či z gabionů, nebo zapustit do terasy. Možností je mnoho. Výhodou pořád zůstává, že je Softub mobilní vířivka, kterou snadno přemístíte kamkoliv na pozemku nebo v domě. K jejímu provozu stačí zajistit napojení na zásuvku 230V/6A a postavit ji na rovný terén. O oblíbenosti Softub jako domácího wellness pro celou rodinu svědčí stovky realizací po celé České republice.

Zdroj obrázků: Vířivky Softub: reest-spa.cz, softub.cz, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail