Svatba 2019 aneb Tipy pro svatební přípravy, které vám zajistí dokonalou svatbu

S jarními měsíci přichází i čas svateb. Jaká je dokonalá svatba 2019? Dali jsme pro vás dohromady 5 tipů pro svatební přípravy, které vám zajistí svatbu podle současných trendů.

Svatební trendy se již dávno nemění jenom s módou, ale i s technickým pokrokem. Jak vypadá svatba 2019 podle těch nejnovějších trendů? Budete překvapeni, nejen pokud jde o svatební šaty, ale i tím, jak vypadá moderní svatební oznámení.

Svatební šaty pro jaro a léto 2019 jedou na vlně zhruba 10 trendů

Svatebním trendů stále vládne bílá a mezi luxusními materiály především krajka. Výjimky spíše potvrzují pravidlo. Trendy určuje střih, který šaty pro nevěsty mají. Hitem jsou dvoudílné svatební šaty. Skládají se ze zkráceného topu a dlouhé sukně. Velkým hitem sezóny jsou svatební overaly. Nejlépe vypadají se závojem, který začíná u pasu. Odlehčenou verzí jsou krátké svatební šaty v bílé barvě a s krajkou, jež však vypadají spíše jako kousek na luxusní after party.

Na svatebních trendech zanechala hlubokou stopu i svatba prince Harryho. Tzv. Meghan Markle mánie nabízí nevěstám jednoduché linie dlouhých šatů bez zbytečné zdobnosti. Meghan však stojí i za dalším trendem svatebních šatů, který se zrodil jako inspirace pro její druhé svatební šaty. Ty si převlékla po obřadu na recepci. Jsou nostalgickým návratem do 90. let a kladou důraz na zvýraznění šíje a odkrytá ramena. V sezóně nic nezkazíte ani šaty s výraznými romantickými rukávy. Pro odvážnější nevěsty jsou pak tady svatební šaty 2019 inspirované atletikou a sportovními oděvy. Hitem se staly též šaty pro nevěstu s důrazem na sukni, či šperky inspirované šaty s výšivkami a s barevností tón v tónu.

Kdo se již skutečně nabažil bílé, svatba 2019 se nebrání ani černé. Černé svatební šaty v různém střihu budou rozhodně nepřehlédnutelné na každé nevěstě. Zajímavým trendem je pak sukně ani dlouhá, ani krátká – tedy šaty na svatbu, které pracují s různou délkou sukně. Ta je zkrácená obvykle na přední části šatů, zatímco zadní část sukně je naopak extrémně dlouhá.

Svatba 2019 – to je svatební web jako must have

Moderní technologie přinesly do svatebních příprav horkou novinku. Víte že se vaše svatba 2019 rozhodně neobejde bez svatebního webu? Tvorba webových stránek dokáže být dnes naprosto snadnou i pro laiky. Existují systémy, u kterých nemusíte mít žádnou znalost technologií, a přesto si na nich svatební web jednoduše připravíte.

Jak na super svatební webové stránky?

  • Začněte je tvořit s předstihem již před svatbou. Publikujte na nich své společné zážitky s přítelem. Nezapomeňte, že jedna fotografie vydá za 1000 slov.
  • Představte se na nich – ne každý vás zná oba.
  • Pošlete na stránky odkaz své rodině, známým a přátelům. Dejte jej na svůj Facebook či Instagram.
  • Zveřejněte zde oznámení o vaší svatbě.
  • Nestyďte se dát na web přání ohledně svatebních darů. Klidně i sofistikovanějším způsobem, aby se nakonec polovina svatebních hostů nerozhodla obdarovat vás toustovačem, o který jste si řekli. Udělejte seznam darů, ke kterým se mohou hosté „přihlásit“. To, co již máte přislíbeno, ze seznamu odstraňte. Nebo označte jako „vyřešeno“.
  • Myslete na ty, koho na svatbu nezvete (vždyť nejste miliardáři) a i během svatby na svém svatebním webu publikujte aktuální fotky. Určitě najdete v rodině někoho, kdo vám s tím rád pomůže. Vždyť vy budete mít o svatebním dnu zcela jiné starosti a zájmy.
  • A samozřejmostí je pak svatební web po svatbě zahltit zážitky, fotografiemi i videem ze svatby. Rozhodně je to levnější než rozdávat svatební fotky celé rodně.

Trendy svatební oznámení 2019 je online

Pokud teď čekáte, že vám začnu líčit, jak vybrat písmo, barvu, veršík či citát na svatební oznámení, tak jste na omylu. Na moderní svatební oznámení se totiž podíváme jinak. Připravte jej jako součást svatebního webu nebo jako samostatnou webovou stránku. Zachováte se ekologicky k přírodě. Žádný papír, žádné tiskařské barvy, žádné emise při dopravě dopisů s oznámením. Odkaz na svatební oznámení či pozvánku na svatbu snadno odešlete e-mailem. Pak už se adresátovi stačí překliknout na stránku, kde najde vše, co potřebuje vědět.

Online svatební oznámení může vypadat skutečně stylově. Představte adresátům příběh vašeho seznámení, ale pozvaným nabídněte i detaily ke svatbě: termín, místo události i s odkazem na mapu, dress code, či menu svatební hostiny.

Nezapomenutelná svatební noc i po letité známostí

Pokud jde o ložnici, s partnerem už máte nejspíš mnohé za sebou. Pravděpodobně nijak zásadně nepřekvapíte erotickým prádlem, ale ani žádnou erotickou pomůckou. Přesto, kdo by nechtěl, aby právě svatební noc byla tou skutečně nezapomenutelnou? Jeden super trend ale pro vás máme. Tím jsou svatební dámské župany. Nechte si svůj luxusní saténový župan vyrobit na míru i s hezkým kamínkovým nápisem, který bude připomínkou na vaši svatbu. Pro nezapomenutelnou svatební noc si připravte hodně svíček a čajový obřad. Láhev šampaňského už dávno není in. Pořiďte si stylovou čajovou soupravu, voňavé čajíčky a hezky se nalaďte právě u čaje.

TIP: Svatební župany

Víte, že jsou dámské svatební župany rovněž ideálním svatebním darem?

Řekněte si o ně jako nevěsta, nebo je věnujte jako svatební dar vy.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu