Bazén je základem domácího wellness. Aby byl dobře využitelný i v našich klimatických podmínkách, je optimální budovat jej se zastřešením. 
Bazén je základem domácího wellness. Aby byl dobře využitelný i v našich klimatických podmínkách, je optimální budovat jej se zastřešením. 

Bazén pro domácí wellness má být zapuštěný do země a zastřešený – jen tak využijete jeho potenciál

Bazén je základem domácího wellness. Aby byl dobře využitelný i v našich klimatických podmínkách, je optimální budovat jej se zastřešením. 

Vybudovat si doma na zahradě bazén – tak po tom touží řada z nás. Mnohdy se chytneme první levné příležitosti a postavíme si na zahradu „velkou vanu“. Zjistíme, že my, dospělí, si v ní nezaplavme, děti v ní bez dozoru nechat nemůžeme, a navíc nás šokuje, kolik je s malým levným bazénem starostí, pokud jde o jeho údržbu. Věřili byste, že s větším bazénem jsou vlastně starosti mnohem menší?

Zapuštěný bazén s dobrou výbavou – tak má vypadat funkční domácí wellness

Kdo to s bazénem myslí vážně, ten rozhodně sáhne po větším zapuštěném bazénu s kompletní výbavou. A ten, kdo to myslí skutečně vážně s domácím wellness, ten sáhne rovnou po zastřešeném bazénu. Proč? To je snadné. Pořídit si bazén není nejlevnější záležitost a když už do něj investujeme, chceme, aby nám vydržel. Zapuštěné bazény umí kvalitu a životnost nabídnout. Navíc jsou výrazně estetičtějším prvkem na zahradu, než nadzemní bazény.

Nadzemní bazény neumí nabídnout dostatečnou stabilitu, ani pokud jde o dětské řádění. Dítěti nevysvětlíte, že se nesmí věšet na velice labilní okraj bazénu, ani že do něj nesmí skákat, protože se může narušit integrita nadzemní části, či uvolnit bazénová fólie. Tyto bazény obvykle vyžadují šetrné zacházení. Bazén je ale pro radost, dětí i dospělých, a tak by nás v řádění neměl omezovat.

VIDEO: Bazény Albixon

Dodavatelem kvalitních zapuštěných bazénů s kompletním vybavením i zastřešením je Albixon.
Dodavatelem kvalitních zapuštěných bazénů s kompletním vybavením i zastřešením je Albixon.

Bazén není jen díra do země s dobrou izolací proti protečení vody. Ano, voda se do takové „nádrže“ napustit dá, ale bez dobré filtrace bude nejspíš už druhý den zelená. Potřebné jsou i další doplňky pro zahradní bazén – a  pořád se ještě nejedná o marnotratný luxus. Praktický je chlorátor na správné dávkování chlóru nebo UV lampa pro desinfekci vody. Koupací komfort zvedne tepelné čerpadlo pro ohřev vody. A najdou se i další doplňky pro bazén, na které je dobré při budování domácího wellness myslet – například bazénová světla na dálkové ovládaní. Nebo pro ty, kdo si chtějí i v zahradním bazénu pořádně zaplavat – protiproud.

V našich klimatických podmínkách to bez zastřešení bazénu nepůjde

Říkáte si, že známí přece mají bazén bez zastřešení a nestěžují si. Nevěřte však jejich nadšení. V první řadě je bazén bez zastřešení neuvěřitelně náchylnější ke znečištění. A pravidelné čištění bazénu je na čas náročná procedura. Pouhé zakrývání bazénu plachtou vás dlouho bavit nebude.

Teď se vrátím k našim klimatickým podmínkám. Při teplotách v Česku je venkovní bazén reálné využívat od června do srpna. Ano, pouhé tři měsíce, a to navíc za předpokladu, že se daří a rok je hezký a teplý. Nemusí tomu tak však být. Při chladnějším létě i za sychravých dnů, kdy byste si mohli užívat zábavu v zastřešeném bazénu, budete jen koukat z okna na ten váš bazén se studenou vodou, do kterého se vám rozhodně nebude chtít vlézt.

Zastřešení dokáže wellness sezónu vašeho zahradního měsíce prodloužit až na 7 měsíců, tedy na více než dvojnásobek: od dubna do října. A to už je fakt, kdy se nad investicí do zahradního bazénu rozhodně vyplatí uvažovat.

Bazén se zastřešením je  bezpečnější i pro batolata. Dá se před nimi uzavřít a snadno tak uhlídáte, aby nevlezla do vody, jakmile se otočíte.

Kam pro bazén zapuštěný do země?

Kvalitní zahradní bazény do země všemožných velikostí nabízí firma Albixon. Ze sortimentu firmy si lze vybrat samostatné bazény, příslušenství nebo zastřešení. Skvělou nabídkou však je především prodej kompletních bazénových setů, které obsahují bazén, zastřešení, technologickou šachtu a příslušenství. Koupíte je za výhodnou cenu. Nestane se vám, že by vám něco s něčím napasovalo a nesedlo. Nemusíte řešit, na co při koupi nezapomenout. Zahradní bazénové sety jsou to nejlepší, co si pro své domácí wellness můžete pořídit.

Kvalitní bazén se zastřešením nabízí dlouhou životnost a vysokou užitnou hodnotu.
Kvalitní bazén se zastřešením nabízí dlouhou životnost a vysokou užitnou hodnotu.

Albixon je přední evropský výrobce bazénu. Firma má za sebou již 30 000 do země osazených bazénů i 90 000 namontovaných zastřešení, a díky tomu i obrovské zkušenosti. Nákupem u Albixonu nezískáváte pouze kvalitní bazén, ale i skvělý servis firmy.

Zdroj obrázků: Albixion, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu