Paleo vánoční kuchařka je hitem. Naučí vás stravovat se tak, jak je naprogramována naše DNA

Diet kolem nás je hodně. Těch, které skutečně fungují, již méně. Takových, jež vyšly z vědeckého zkoumání, skutečně poskrovnu. Diety držíme, protože chceme zhubnout, toužíme si udržet váhu, nebo se chceme začít stravovat zdravě a vést ke zdravé výživě i své děti. Tohle vše nám nabídne paleo strava. Inspiraci pro ni přináší Paleo vánoční kuchařka. Se změnou tedy nemusíte čekat až na povánoční čas, kdy zmizí z krabic kilogramy napečeného cukroví.

Co byste měli vědět o paleo stravě?

Vědecké průzkumy prokazují, že naše DNA se neliší od té, jakou měli naši předci – lovci a sběrači. Ti rozhodně nejedli nutriční propadáky, jakými jsou bílé rohlíky. Nejedli dokonce ani luštěniny, jejich strava nebyla napěchována mléčnými výrobky a děti nekrmili přeslazenými piškoty z bílé mouky. DNA moderního člověka je stejná, a je proto pro něj vhodná tzv. paleo strava, jakou se stravovali i naši předci.

Paleo strava patří mezi nejlepší formy stravování vůbec. Rozumí si s naší DNA lovců i sběračů.

Paleo není další z moderních smyšlených diet. Jde o aplikaci vědeckých poznatků o tom, jaké stravování je pro nás lidi to nejpřirozenější, a tudíž prospívá našemu zdraví i vzhledu. Nelze na ni pohlížet jako na protipól vegetariánství či veganství. Není to však ani dieta, u které byste zhubli bez omezení kalorického příjmu. Taková ale vlastně ani neexistuje. Paleo stravování je změna životního stylu dle poznatků o přirozeném nastavení člověka, pokud jde o stravování. A jestli díky paleo dietě dokážeme zhubnout? Určitě. Pokud tedy nezdravé sacharidy a nekvalitní bílkoviny nenahradíme těmi kvalitními v trojnásobném množstvím.

Podstata paleo stravy

Paleo strava vychází z přirozeného přírodního stravování. Dopřát si u ní lze různé druhy masa, při dietě libovějšího. Součástí jídelníčku jsou též vajíčka, zelenina, ovoce, semínka a ořechy.

Ze stravy jsou vyloučeny veškeré průmyslově vyráběné potraviny (polotovary). Povoleny nejsou mléčné výrobky, obiloviny ani luštěniny.

Napečte si zdravé vánoční cukroví podle zásad paleo stravy.

Paleo vánoční kuchařka nabízí cukroví, které si rozumí s naší DNA

Napečte letos vánoční cukroví zdravěji. Paleo vánoční kuchařka se hodí pro každého, koho o každých Vánocích hryže svědomí, jak nezdravě krmí sebe i svoji rodinu. Zejména vánoční cukroví je zdárným příkladem skutečně nezdravé stravy plné sacharidů i bílé pšeničné mouky.

A nejen těch. Paleo kuchařka, za kterou stojí propagátorka tohoto zdravého způsobu stravování, autorka Anna Keclíková, vás naučí připravit skvělé cukroví zdravěji. Bez laktózy, bez lepku, mnohdy i bez vajec, ve stylu paleo, RAW i vegan stravy. Recepty v kuchařce splňují i tzv. autoimunitní protokol (AIP). Jeho podstata spočívá ve změně stravování tak, aby došlo v těle k nastartování léčivých autoimunitních procesů. Bez hladovění, pouze důslednou změnou jídelníčku a životního stylu.

Tradiční cukroví zdravěji – s paleo recepty to jde. Najdete je v Paleo vánoční kuchařce.

TIP: Vánoční paleo kuchařka jako dárek

Vánoční paleo kuchařka s názvem „Vánoční cukroví“ Anny Keclíkové je i skvělým tipem na letošní vánoční dárek. Nevadí, když ji dáte až pod vánoční stromek. Skvělé recepty z ní se dají péct i celoročně: paleo linecké cukroví, marokánky, vanilkové rohlíčky, vosí hnízda a další. Kuchařka přináší celkem 16 druhů toho nejtradičnějšího českého vánočního cukroví ve zdravějších paleo verzích. Věnovat ji však můžete i s předstihem. Možná tak udělá tato zdravá vánoční kuchařka dvojnásobnou radost.

Zkuste letos o Vánocích zdravější verze tradičního cukroví.

Recepty na paleo vánoční cukroví přináší spolu s Annou Keclíkovou Nutric Bistro

Nutric Bistro – to je oblíbená krabičková dieta a současně zdravé stravování pro každého, kdo to se změnou svých stravovacích návyků a životního stylu myslí vážně.

Společnost nabízí kvalitní a zdravou krabičkovou dietu v Praze, samozřejmě s rozvozem. Využít však lze i odběrná místa. K dispozici je několik programů. Whole30 pro zlepšení zdraví a zbavení se různých problémů, jako jsou záněty, alergie, únava a dalších. LowCarb pro zdravý pokles hmotnosti 5 až 8 kg měsíčně. Fit pro racionální stravování bez lepku pro aktivní lidi a sportovce. Klasik jako racionální strava s omezením lepku a mléka pro zbytek rodiny. 

Začněte nový životní styl s krabičkovou dietou od Nutric Bistro.

Vyzkoušejte Whole30 nebo LowCarb a další zdravé stravování taktéž. Krabičkové diety Nutric Bistro jsou nejjednodušší cestou, jak se začít v podstatě ihned stravovat zdravěji, dietněji, a přitom nedržet hladovku či nezápasit s náročnou přípravou zdravějších jídel. A zdravé vánoční svátky si připravte díky paleo vánoční kuchařce.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail