Pojďte si zakopat se stylem a propadněte tomuto sportu, který bývá považován za ryze mužský. Už dávno to však není pravda. Ženský fotbal posiluje.

Ženský fotbal je stále populárnější. Zakopejte si do míče se stylem

Letošní mistrovství Evropy ve fotbale žen, které probíhá od 6. do 31. července 2022 v Anglii pod patronací UEFA, je již třináctým v historii. Koná se po ročním odkladu kvůli koronavirové situaci. Škoda, že Česká republika není mezi kvalifikovanými týmy. Pojďte si zakopat se stylem a propadněte tomuto sportu, který bývá považován za ryze mužský. Už dávno to však není pravda. Ženský fotbal posiluje.

Popularita fotbalu mezi ženami roste

Jenom na evropském kontinentu bylo v roce 2014 napočítáno až 1,2 mil. registrovaných hráček ženského fotbalu. Zájem o fotbal je vidět i v dětských fotbalových klubech. V menších městech běžně vidíte, jak spolu trénují holky s kluky. I když popularitu jako mužský fotbal tento sport nemá, jeho historie sahá až do 12. století ve Francii, kdy se rovněž ženy účastnily lidových her s míčem.

Ženské emancipační hnutí pak vedlo ke vzniku prvního evropského dámského fotbalového klubu. Ten založila v Anglii v roce 1895 Nettie Honeyballová pod názvem British Ladie’s Football Club. Ale ženskou kopanou pak čekal i pád. To v roce 1921, kdy jej Anglická fotbalová asociace prostě zakázala. Ženský fotbal však nezanikl, a nakonec si dokonce v roce 1969 založil vlastní fotbalovou asociace – FA Womens‘ Cup. Ve stejném roce UEFA vyzvala své členy, aby nad ženským fotbalem vzali záštitu.

Fotbalové dresy žen jsou stejné jako ty mužské. Můžete jim dát ale styl

Ženám unisex dresy vyhovují, i když občas se ozývají hlasy po více slušivých a přiléhavějších oděvech. Tyto názory, obvykle ze strany mužů, jsou považovány za sexistické. I když nizozemský fotbalový ženský tým FC de Reakt se v roce 2004 rozhodl přece jen pro změnu a na trávník nastoupil v sukních. Podobné sukýnky používají jako dres hráčky pozemního hokeje.

Ženy však mají i další možnost, jak si zakopat do míče se stylem. Umožňují to chrániče holení s potiskem. Vyrobit se dají na míru již od jednoho kusu.

Pořiďte si chrániče holení pro ženský fotbal s potiskem vlastní fotkou

Chrániče holení s fotkou jsou profesionální chrániče v rozměru vhodném pro ženy, ale i juniory a děti. Jde je personalizovat. Služba Wanapix.cz nabízí potisk chráničů holení s potiskem. Chrániče jsou kvalitní, se silným povrchem a prakticky provedeným polstrováním. Jsou prodyšné díky perforované Eva pěně.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail