Správnou a zdravou jízdu na koni ovlivňuje vhodné jezdecké oblečení. Jedno z nejkvalitnějších najdete pod značkou Animo. Víme, kde ji koupit výhodně. 
Správnou a zdravou jízdu na koni ovlivňuje vhodné jezdecké oblečení. Jedno z nejkvalitnějších najdete pod značkou Animo. Víme, kde ji koupit výhodně. 

Jezdecké oblečení pro zdravou a stylovou jízdu na koni – to je Animo

Správnou a zdravou jízdu na koni ovlivňuje vhodné jezdecké oblečení. Jedno z nejkvalitnějších najdete pod značkou Animo. Víme, kde ji koupit výhodně. 

Jezdectví má nesporně řadu pozitivních vlivů na naše zdraví. Avšak ke správné jízdě na koni, která je bezpečná a současně má příznivé účinky na naše zdraví, potřebujeme i správně zvolené jezdecké oblečení. Je proto dobré si jako svého partnera pro jezdecký sport vybrat rovněž kvalitní značku jezdeckého oblečení a současně dobrého prodejce, který ji má nejen ve svém sortimentu, ale dokáže fundovaně poradit i s výběrem.

Bezpečná jízda na koni je pozitivní pro naše zdraví

Správná jízda na koni ovlivňuje pozitivně náš svalový aparát, kosti, mechaniku dýchání, celý kardiovaskulární systém, a v neposlední řadě rovněž naši psychiku. Není však jízda jako jízda. Správné ježdění potřebuje správné návyky. Chystáte se s ježděním teprve začít? Anebo máte za sebou jenom minimum zkušenosí? Podívejte se na rady profesionálů nejen na téma jak začít jezdit na koni.

Hledáte kvalitní jezdecké oblečení? Vsaďte na italskou značku Animo.
Hledáte kvalitní jezdecké oblečení? Vsaďte na italskou značku Animo.

Pro bezpečí a zdraví jezdce je důležité rovněž správně zvolené jezdecké oblečení

Kvalitní jezdecké oblečení má vliv na správnost jízdy, ale i na naše pohodlí a zdraví. Důležité je nepoužívat pouze levné napodobeniny kvalitní sportovní módy. Jezdectví totiž není žádný „pohodlný“ sport, kdy se prostě svezete na hřbetu koně. Věděli jste, že při jízdě na koni v cvalu spálíte za hodinu stejné množství kilojoulů jako při běhu po rovině? To samozřejmě naznačuje, že na výběrů materiálů i střihů jezdeckého oblečení záleží více, než jsme si nejspíš až doposud mysleli. Nevyjímaje i to, že oblečení dává jezdectví patřiční styl, který k němu prostě neodmyslitelně patří.

Jak si správně vybrat jezdecké oblečení?

Důležité je především vsadit na správnou značku. Na tu, která není jen levná a určena pro tzv. rekreační ježdění, ale i pro profesionály, kteří kvalitu značky soustavně prověřují na těch nejtěžších závodech. Jezdecké oblečení má být funkční jak v létě, tak v zimě. Tílka a trička určená pro jezdecký sport musí účinně odvádět z těla pot. Svetry a mikiny zas ochránit před chladem, avšak mít rovněž propracovaný střih, který nás neomezí v jízdě. Podobně jako bundy nebo vesty. Ty se obvykle díky dokonalým tepelným vlastnostem zateplují husím peřím. Měly by být z nepromokavých materiálů, a to včetně ošetření zipů a švů správnými zátěry proti pronikání vody.

Jezdecké oblečení i potřeby pro koně značky Animo koupíte v e-shopu a kamenné prodejně Equestrians.
Jezdecké oblečení i potřeby pro koně značky Animo koupíte v e-shopu a kamenné prodejně Equestrians.

Snad nejspecifičtějším kouskem jezdeckého oblečení jsou rajtky. Rozhodně nejdou nahradit klasickými kalhotami. Na rozdíl od nich mají přesně padnoucí střih a nemají vnitřní švy. Čímž naše tělo chrání před různými odřeninami. Jejich celokožený nebo silikonový sed mimo jiné brání tomu, abychom na sedle prokluzovali. Některé modely jsou opatřeny tzv. rajfleky, které nahrazují minichapsy zpevňující holeně a chránící nohy. I do jezdeckého sportovního oblečení pronikla móda jegginů, takže rovněž při jízdě na koni máte možnost volit střih jezdeckých kalhot v podobě jezdeckých jegginsů.

Specifickou kapitolu jezdeckého oblečení tvoří závodní saka nebo fraky.  Musí být dokonale padnoucí, prodyšná a pohodlná. Obvykle se šijí z tkanin z moderních směsových materiálů polyamidu, polyesteru a elastanu.

Důležité je správně si vybrat rovněž jezdecké boty. Nejlépe celokožená perka, chapsy pro ochranu nohou a zpevnění holení, i další funkční doplňky, jako jsou třeba rukavice.

Equestrians nabízí jezdecké oblečení pro začátečníky, rekreační jezdce i profesionály.
Equestrians nabízí jezdecké oblečení pro začátečníky, rekreační jezdce i profesionály.

No a nakonec jsem si ponechala to, co si vlastně oblékáme jako první – spodní prádlo. Do jezdeckého oblečení patří vždy kvalitní funkční spodní prádlo, které nezpůsobuje odřeniny a dýchá. Většinou jde o bezešvé spodní prádlo z funkčních, pot odvádějících materiálů. Platí to pro kalhotky, slipy, sportovní podprsenky, tílka, ale i ponožky či jezdecké podkolenky.

Kvalitně vybrané jezdecké oblečení vás „podrží“ při výkonu, neprochladnete v něm, a naopak, v létě zvládnete tento sport dělat i v parných dnech.

Animo – italské jezdecké oblečení nejen pro profíky

Italské jezdecké oblečení Animo je značkou, která dokáže motivovat jezdce a posouvat je ve výkonech až k hvězdným úspěchům. Nejsou to jen prázdná slova. V oblečení značky Animo jezdí skutečné hvězdy jezdeckého sportu. Přitom značka je dostupná i pro začátečníky, amatérské jezdce či poloprofesionály. Historie značky se píše již od roku 1969 a u nás ji koupíte ve specializovaném e-shopu Equestrians, nebo v jeho kamenné prodejně v Radotíně. Animo své jezdecké oblečení i potřeby pro koně upgraduje dvakrát ročně. Nové kolekce oblečení jsou bez kompromisu mezi funkčností a módním vzhledem. I proto se jezdecké oblečení Animo stalo tak oblíbeným.

Jezdecké oblečení musí být pohodlné, funkční, bezpečné a rovněž estetické.
Jezdecké oblečení musí být pohodlné, funkční, bezpečné a rovněž estetické.

Nyní nabízí Equestrians velké slevy na jezdecké oblečení a potřeby pro koně Animo

Nezáleží na tom, zdali jste naprostý začátečník, rekreační jezdec nebo profesionál. Seznámit se reálně, na vlastním těle, se značkou jezdeckého oblečení a vybavení Animo, máte možnost kdykoliv, ale nyní to můžete udělat za zvýhodněné ceny. Obchod Equestrians nabízí řadu výrobků Animo za výrazně nižší ceny. Ve slevě najdete dámské, pánské i dětské jezdecké oblečení. Jde o rajtky, jezdecká trika, mikiny, závodní saka, doplňky typů pásky či jezdecké podkolenky. Nechybí ale ani potřeby pro koně, jako jsou podsedlové dečky nebo čabraky.

Proč nakupovat v Equestrians?

Hledáte-li skutečné profesionály přes koně, najdete je právě v Equestrians. Prodavači jsou aktivními jezdci, kterým záleží na bezpečnosti a zdraví jezdců i koňů. Jde o nadšence, kteří se věnují výchově nových jezdců a podporují jezdecký sport. Jsou například partneři skokových závodů ve Zduchovicích. Jestli někde hledat kvalitní radu kolem ježdění na koni či potřebné výbavy pro koně a jezdce, tak právě u profesionálů z Equestrians.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Pixabay, Animo, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail