Kola patří k základní sportovní výbavě českých rodin. Když na kolo 2023, tak rozhodně s kvalitními nosiči kol.

Na kolo 2023: S novými nosiči kol vyrazíte kamkoliv s celou rodinou

Kola patří k základní sportovní výbavě českých rodin. Co však v domácnostech schází, jsou mnohdy nosiče kol. Přitom vydat se na kolo s nimi je mnohem snazší. Když na kolo 2023, tak rozhodně s nosiči kol.

Jízda na kole je oblíbenou pohybovou aktivitou. Často však s rodinou a s dětmi jezdíme pouze po nejbližším okolí. Dál se vydat nemůžeme, protože děti nejsou na mnohakilometrové výlety na kole zvyklé a do auta se kola pro čtyřčlennou rodinu většinou nevejdou. I když ano, převážet je tímto způsobem není zrovna bezpečné ani praktické. Do auta se nám pak již nic nevejde, což je problém, pokud potřebujeme současně zabalit na dovolenou, nebo na chalupu. Kola se též naházená do kufru auta snadno poškodí. Ještě větší problém je s elektrokoly. Ty jsou těžší, masivnější a potřebují místa více. Přitom dnes si je často pořizují starší dospělí nebo ženy, aby ustály i delší a náročnější trasy s mnohem sportovněji zdatnější partou.

Když na kolo, tak jedině s kvalitními nosiči kol.
Když na kolo, tak jedině s kvalitními nosiči kol.

Jak na kola 2023? Rozhodně s kvalitními nosiči na kolo

Žádný milovník cyklistiky, který navíc vlastní automobil, by tuto výbavu neměl opomenout. Znamená to, že se naše cyklistické možnosti neuvěřitelně rozšíří. Kolo tak můžeme brát s sebou kamkoliv a kdykoliv. Na dlouhé i krátké výlety, na víkendy na chalupě, i na dovolené. Kolo nám nebude překážet a na nosič kol jej snadno a bezpečně upevníme. Ideální je volit kvalitnější nosiče na kolo. Budou stabilnější a snadněji se nám bude kolo umísťovat. Nezapomeňte, že pro elektrokola potřebujeme obvykle speciální nosič na elektrokolo.

Skvělým řešením je rovněž nosič kol na tažné zařízení.
Skvělým řešením je rovněž nosič kol na tažné zařízení.

Kam umístit nosič na kolo?

Tradičně se nosiče na kola umísťují na střechu auta. Tyto střešní nosiče jsou bezpečné, skladné a nepřekáží. Pokud třeba vezete jenom dvě kola, často na střechu auta ještě pohodlně umístíte i autobox. To pak zabalíte skutečně rychle, a současně bezpečně. Věci mimo auto jsou totiž pro posádku vždy bezpečnější. Další možnost nabízí nosiče na kola na tažné. Tady je samozřejmě podmínkou, že máte na autě tažné zařízení. Nakonec existují i nosiče na páté dveře. Opět je jejich použitelnost závislá na tom, jaké máte auto.

Na kolo 2023: Jestliže chcete mít kola v autě, tak jedině na speciálních a bezpečných interiérových nosičích kol.
Na kolo 2023: Jestliže chcete mít kola v autě, tak jedině na speciálních a bezpečných interiérových nosičích kol.

Čím se ještě vybavit pro dokonalé výlety?

Už jsme zmínili autobox. Hodí se na cokoliv, co potřebujete odvézt, třeba na víkend na chalupu, a pak zas zpátky. Je skvělý na dovolené i zimní výlety. Do těch delších se totiž vejdou lyže a zabalíte i snowboard a lyžařské boty. Do automobilu se hodí i autochladnička. Zejména na výletech s dětmi ji oceníte a ušetří vám hodně peněz za útraty na pumpách a v motorestech či v restauracích.

Na střeše již nezbývá místo a nemáte tažné? Řešením je nosič kol na páté dveře.
Na střeše již nezbývá místo a nemáte tažné? Řešením je nosič kol na páté dveře.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail