Wellness pobyty jsou nejoblíbenější formou dovolené v Česku – kam se vydat?

Wellness pobyty jsou stále oblíbenější. Fungují proti stresu, vracíme se zdravější a též krásnější. Jsou ideální formou kratšího dovolenkové pobytu pro singles, ale též pro páry. A je jedno, jestli se na něj vydáme jako zamilovaný pár, manželský pár, nebo jenom jako dvě kamarádky či dva kamarádi. Vyhledávané jsou též wellness pobyty vhodné pro seniory, pro rodiny s dětmi, nebo wellness jako svatební dar.

Máme pro vás pár tipů na wellness lokality, ale i konkrétní wellness pobyt. Užijte si je, nebo je třeba věnujte jako dárek svým blízkým. Právě wellness pobyty jsou oblíbenými zážitkovými dárky napříč generacemi.

Wellness pobyty v Česku i v zahraničí aneb Kam jezdí Češi za krásou a zdravím

České lázně byly vždy proslulými, ale česká zdravotní turistika je dnes výrazně bohatší než bývala. Už dlouho nejde pouze o lázeňské pobyty. Přibyly wellness pobyty v mnoha českých lokalitách a městech. Samozřejmostí jsou v turisticky vyhledávaných lokalitách, ale přibyly i tam, kam se turisté dříve nehrnuli, a nyní se vše změnilo právě díky wellness pobytům spojeným s různými zážitky. Nejen pokud jde o lázeňství a procedury, ale třeba i pobyty na farmách, u koní, spojené s aktivitami pro děti a s mnoha dalšími místními atrakcemi.

Vyberte si welness pobyt. Je nejoblíbenější formou dovolené v tuzemsku.
Vyberte si welness pobyt. Je nejoblíbenější formou dovolené v tuzemsku.

Kromě toho Češi jezdí na wellness pobyty i do zahraničí. Tradiční je především wellness Slovensko či wellness pobyty v Maďarsku. Stále častěji se však za wellness vydáváme i do Polska a Slovinska.

Nejlepší wellness lokality v Česku

Dobrých lokalit je mnoho. Kvalitní wellness lokalitu dělá velké množství zařízení na jednom místě, ale třeba i jediné, které je špičkou v poskytovaných službách. Liší se též naše zájmy, takže každý má o dokonalém wellness pobytu vlastní představu. Přesto jsou dnes nejžádanějšími především západočeské lázně, wellness pobyty v Lednicko-Valtickém regionu a v Podyjí, v Beskydech a na Valašsku, na Adršpašsku a Broumovsku, v jižních Čechách a nově též v Jeseníkách. Hitem je Lipno i Šumava.

Oblíbené wellness lokality dnes najdete všude po republice.
Oblíbené wellness lokality dnes najdete všude po republice.

Avšak nezavrhujte ani wellness střední Čechy. Nejen Pražáci tyto pobyty využívají třeba pro prodloužené víkendové pobyty s partnerem či s přáteli. Oblíbenými jsou pobyty v Kutné hoře, v Posázaví, na Konopišti – Středočeský kraj umí nabídnout skutečně mnohé. Ať již se chcete nechat zkrášlit, odpočinout si, oslavit ve wellness zařízení výročí či tradiční svátek (konec roku, Valentýna a jiné).

Wellness i s dětmi v Liberci

Stále častěji však máme zájem o wellness s dětmi. To musí být mnohem aktivnější a obvykle preferujeme pobyty, kde si děti mohou užít vodu. Zkuste wellness Liberec. Ubytujte se se Wellness hotel Babylon. V třídenním pobytovém balíčku máte nejen luxusní ubytování, ale obvykle rovněž volný vstup do místního proslulého aquaparku a saunového světa, do lunaparku, do čtyř pater naučného centra iQpark, též volný vstup do science centra iQLANDIA, do 18ti jamkového indoor Adventure Golf i volný vstup do liberecké ZOO. Kdo hledá wellness a současně dokonalou dovolenou pro děti s možností pohybu, plavání i vzdělávání, dál hledat nemusí.

Wellness pobyt v libereckém hotelu Babylon se hodí i pro rodiny s dětmi.
Wellness pobyt v libereckém hotelu Babylon se hodí i pro rodiny s dětmi.