Kam do lázní v roce 2022? Máme pro vás tři tipy na lázně

Kam do lázní v roce 2022? Máme pro vás tři tipy na lázně

Je čas vytipovat si pro letošek skvělé lázně. Lázně 2022 – to mohou být ozdravné, ale i relaxační pobyty. Individuální, v páru i s rodinou. S příspěvkem zdravotní pojišťovny i za vlastní. Ptáte se, kam do lázní v roce 2022? Česká republika je lázeňská velmoc, takže možností je hodně. Tady jsou naše doporučení.

Češi mají lázní hodně, ve vysoké kvalitě, a lázeňské pobyty rovněž hojně využívají. Některá lázeňská města jsou až notoricky známá. Jde například o Mariánské Lázně či Františkovy Lázně i Lázně Karlovy Vary. Zkuste ale letos jiné.

Vydejte se na místo, kam chodila smetánka za první republiky

Lázně Luhačovice nejsou neznámé. Přesto, už jste si do nich zašli? Pokud ne, vyzkoušejte je právě letos. Jsou to hojně navštěvované lázně, avšak ani to jim neubírá na skvělé atmosféře. Jde o lázně pro zdraví i relaxaci, kde se zabavíte na víkendovém, týdenním i delším pobytu. Hotely a wellness centra jsou připravena na individuální návštěvníky, na páry, seniory i rodiny s dětmi. Lázeňská léčba v Luhačovicích má tradici již od 17. století. V Luhačovicích nechybí ani kolonáda s tradiční minerální vodou – s Vincentkou. Zažijte lázeňskou atmosféru, která uchvátila i v úspěšném seriálu Četnické humoresky.

Zkuste kosmopolitní Teplické lázně?

Přemýšlíte-li, kam do lázní v roce 2022, vydejte se do Teplic. Tyto severočeské lázně se nachází nedaleko Ústí nad Labem. Lázně Teplice jsou specifické tím, že se zaměřují i na kojence již od 3 měsíců věku, což v lázních není vůbec běžné. Teplice jsou známé proslulou termální vodou. Teplé vodní prameny byly objeveny již před 2000 lety a samotná léčivá voda vznikla pravděpodobně již 16 tisíc let před našim letopočtem. Základ lázeňství zde položila matka Přemysla Otakara I., Judita Durynská, která tady založila benediktinský klášter. Jeho řeholnice se staraly o nemocné a k léčbě využívaly místní termální vodu. Ta má podle moderních výzkumů analgetické a myorelaxační účinky. Dnes jsou Teplice pokládány právě kvůli místním lázním za kosmopolitní město a často se o nich mluví jako o nových Karlových Varech.

Zajeďte si do pražských lázní

Napadlo by vás zajet si do lázní v Praze? A proč ne! Naše hlavní město je plné kvalitních wellness hotelů. Budete překvapeni, co vše vám budou umět nabídnout. Svůj program si přitom můžete namixovat s pražskou kulturou, návštěvou památek i dalších atrakcí. Děti si užijí pražskou ZOO, vy třeba kultovní pražské hospůdky. Praha se nesmí mezi lázeňskými hvězdami opomíjet.

TIP: Kam do lázní v roce 2022?

Podívejte se na velký katalog lázeňských pobytů na Spa.cz a rozhodněte se, kam vyrazit do lázní. Najdete zde doporučení na nejlepší lázeňské domy i wellness hotely a penziony.