Domácí wellness si uděláte díky koupelnovému textilu

Kdo by po něm netoužil? Vířivá vana, nebo ještě lépe rovnou wellness vířivka. Sauna, bazén s protiproudem, k tomu samozřejmě odpočívárna… ale co dělat, když má vaše koupelna stěží více než pár metrů? Pojďte své domácí wellness vybudovat i bez toho, abyste investovali desetitisíce či statisíce, navíc v prostoru, který máte reálně k dispozici, tedy ve vaší vlastní koupelně. Vystačíte si s novým a kvalitnějším koupelnovým textilem.

Bytový textil umí změnit naše bydlení k nepoznání

Platí to pro kteroukoliv část bytu, včetně koupelny. Jak naše koupelny vypadají? Často jsou směsicí různých barev, vzorů, bez ladu a skladu rozvěšených po koupelně. S koupelnou ani s dalším textilem nám neladí koupelnové předložky, už vůbec ne ručníky, žínky či župany. Často jsme ještě ani nepořídili sprchové závěsy, a tak z vany a sprchy cákáme všude kolem. Pořád nás svědí dlaně a toužíme koupelnu z gruntu předělat. Napadlo vás ale, že to bude opět zbytečná investice, pokud nevyměníte koupelnový textil? Pojďte začít od něj a svoji koupelnu nepoznáte. Třeba zjistíte, že další investici ani nepotřebuje. S novým koupelnovým textilem se dokonale změní, a i z té nejprostší koupelny vykouzlíte domácí wellness. 

Jak na dokonale vyladěnou koupelnu? 

Rozhodně je důležité vyladit barvy a vzory. Máte koupelnu plnou vzorů díky kachličkám či dlažbě? Jednoznačně volte koupelnový textil bez vzorů. Dolaďte jej též hezky barevně. Vyberte si některou z barev na vzoru a ve stejné či podobné pak vyberte koupelnový textil. Výjimečně jde vybrat dvě barvy, ale spíše se držte jedné. Méně je v tomto případě více. Dolaďte vše do posledního detailu a ve stejné barvě vyberte i župany pro každého člena rodiny.

Opačným případem pak je koupelna minimalistická, s obklady či jinými povrchy bez vzorů, pouze v barvách, nebo dokonce bílá či v zemitých světlých odstínech. Zde sice rovněž můžete zůstat u jednobarevných textilních doplňků, ale máte možnost vsadit též na vzory. U bílé koupelny můžete zvolit i výraznější probarvení a pro každého člena rodiny pořídit jeho barvu koupelnového textilu. Zde se však už je lepší oprostit od vzorů a zůstat jen u kombinace barev. Nezapomeňte ve svém novém domácím wellness barevně sladit i koupelnové předložky. Ty se oplatí střídat, a tak, pokud volíte pro každého člena rodiny jeho barvu koupelnového textilu, lze tyto barvy na koupelnové předložce střídat – pořídit si jich více, každou v jiné barvě, avšak vždy ze zvoleného portfolia rodinných barev.

To pravé domácí wellness ale dělají osušky a ručníky

Slaďte všechny osušky, ručníky, včetně těch malých na obličej či ruce. Vybírejte froté ručníky s perfektní savostí. Můžete zajít až do takových detailů, že pořídíte vlasový turban, což ocení samozřejmě především ženy. Obecně je vhodné, aby měl každý člen domácnosti svůj ručník po koupeli, svoji žínku i vlastní menší ručník na obličej. Ručník na ruce může být společným. 

TIP: Vše pro domácí wellness, pro velkou i tu nejmenší koupelnu, nabízí e-shop Vesna.cz. Ta se specializuje na maloobchod i velkoobchod. Veškeré zboží lze pořídit v jejím e-shopu. Pro domácí wellness a koupelnu zde koupíte ručníky, osušky, sprchové závěsy, koupelnové předložky, župany i žínky. Na jednom místě tady pořídíte i letošní vánoční dárky.