Zdravé bydlení potřebuje čistý vzduch. Pomáhá rekuperace

O své zdraví se snaží pečovat většina z nás. Vzdáváme se různých zlozvyků snažíme se zdravěji stravovat, dokonce rozhýbat své tělo. Nemusí to však stačit. Bydlíte ve zdravém prostředí? Nejde o to, sebrat se teď a přestěhovat se z města někam do netknuté přírody. Ani to nemusí pomoci. Důležité je nezapomínat na to, že i vnitřní prostředí, tedy interiér, ve kterém bydlíme, musí být zdravým. A to bez čistého vzduchu nepůjde. Zdravé bydlení – to je rovněž čerstvý vzduch v interiéru.

Dýchat čistý vzduch z času na čas někde v přírodě rozhodně nestačí. Důležité je, abychom si dokázali čistý vzduch udržet i v interiéru, kde se běžně zdržujeme, tedy i v našich domácnostech. Věděli jste, že právě uvnitř našich domácností vdechujeme až osmkrát více nečistot než venku? Často se přitom domníváme, že za zavřenými a dobře izolovanými okny našich domácností jsme před vdechováním nečistot v bezpečí. Nejsme! A nestačí ani pečlivé utírání prachu, vysávání či luxování. Někdy je to dokonce přesně naopak.

Kvalitě našeho bydlení nepomáhá ani energetická krize posledních měsíců. Přiškrtili jsme ventily na topení, přestali větrat a v bytech se nám objevila plíseň, či je cítit zatuchlina. Jediným správným řešením na tyto problémy je rekuperace vzduchu. Zdravé bydlení potřebuje čerstvý vzduch.

Díky rekuperaci budete mít doma vždy čerstvý vzduch

Klasické větrání okny je dnes již mnohdy nemožné nebo je neefektivní i neekonomické. Správným řešením je rekuperace do bytu, díky které se o větrání nemusíme vůbec zajímat. Čerstvý vzduch budeme mít díky rekuperaci zajištěn automaticky. Ta totiž vyřeší automatickou výměnu vzduchu z interiéru za vzduch čerstvý zvenčí. Nemusíte se bát ani toho, že by kvůli rekuperaci docházelo k ochlazování. Rekuperační jednotka umí zajistit i udržení stabilní teploty přiváděného vzduchu do interiéru.

Proč je ještě rekuperace nutné pro zdravé bydlení?

Rekuperace do domu a bytu je vlastně unikátním automatickým způsobem větrání. Nabízí čerstvý vzduch a stabilní teplotu, ale nejen to. Je cestou rovněž k úspoře energií. Rekuperační jednotky instalované v bytech a v rodinných domech jsou schopné ušetřit 60 až 70 % nákladů na vytápění, protože můžeme mít interiér skutečně zaizolovaný a nemusíme ani neefektivně větrat.

Zdravé bydlení nám pomáhá rekuperace udržet i díky tomu, že účinně eliminuje bakterie a plísně v prostředí, stejně tak jako různé alergeny. Zabraňuje nechtěné vlhkosti v kuchyni či v koupelně, hlídá přiměřenou vlhkost, při které nevznikají plísně, má schopnost též odfiltrovat až 99 % všech bakterií, prachu i pylu. Pro alergiky by tak měla být naprosto jednoznačnou volbou. Stejně tak jako pro rodiny s malými dětmi a pro seniory.

Šanci nemá ani škodlivý radon. Poměrně velká část České republiky se nachází na radonovém podloží. Dlouhodobý pobyt v tomto prostředí je pro člověka škodlivý. Problematické jsou interiéry, kde má radon možnost do interiéru pronikat skrz podloží a zůstává v něm. To je ve všech přízemních obydlích. Radon pak škodí plicím a tyto prostory je nutné buď pracně a draze odizolovávat, nebo je výborným řešením rekuperace vzduchu.

Stále se domníváte, že vy rekuperační jednotku nepotřebujete?

Každá chytrá domácnost dnes větrá pomocí rekuperační jednotky. Zařízení se snadno instaluje i udržuje. Rekuperační jednoty Aldes od 4heats s.r.o. lze navíc obsluhovat pomocí chytré mobilní aplikace. Firma vám navrhne optimální řešení rekuperace, zajistí instalaci i případnou údržbu.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail