Bezešvé prádlo není jen neviditelné, ale i praktické po zdravotní stránce.
Bezešvé prádlo není jen neviditelné, ale i praktické po zdravotní stránce.

Bezešvé prádlo není jen neviditelné, ale i praktické po zdravotní stránce

Beze švů znamená bez oděrků, maximálně komfortní při pohybu, vzdušné a též neviditelné. Bezešvé prádlo to klasické rozhodně předčí v mnoha směrech.

Klasické spodní prádlo mnohdy není pro naše tělo tím nejlepším partnerem. Rozhodně se neoplatí dát na stále dokola opakované tvrzení, že nejlepší spodní prádlo je z bavlny. To už dávno není pravda. Existují dokonce jedinci, kteří jsou na bavlnu alergičtí. Při jejím pěstování se totiž užívá obrovské množství pesticidů, které se pak z rostliny dostávají i do finálního bavlněného produktu. Dalším problémem je pak barvení bavlněných tkanin. Zejména u levných výrobků, kde se používají nestálé barvy, nezřídka dochází k různým ekzémům a reakcím na kůži citlivějších jedinců. Bavlna saje pot, což už se dávno za výhodu nepovažuje. Naše pokožka pak zůstává vlhká, a to jí nesvědčí. Díky tomu vznikají zapařeniny i plísně. Další nevýhodou celobavlněného spodního prádla je jeho tloušťka. Ve švech, kde je dvojitá, může prodřít pokožku nebo být semeništěm baktérií. Řešení nabízí kvalitní bezešvé prádlo z moderních tkanin.

Bezešvé spodní prádlo není jen neviditelné, ale eliminuje řadu zdravotních nevýhod klasického spodního prádla.
Bezešvé spodní prádlo není jen neviditelné, ale eliminuje řadu zdravotních nevýhod klasického spodního prádla.

Bezešvé prádlo oči nevidí a tělo necítí

Naše těla nejsou dokonalá a jsou do nich vepsány naše radosti i starosti. Jizva po císařském řezu nebo po jiné operaci, mateřská znamínka, místa, na kterých se nám opakovaně objevují různé dermatózy – to je pravda o našem těle a naší kůži. A toto „reálné“ tělo potřebuje spodní prádlo, která je šetrné, neprodře nás, nepodráždí na těchto problematických místech a nezpůsobí nám odřeniny, které mohou být velkým problémem. Kvůli hojivosti u diabetiků; z důvodů dalšího šíření ekzémů, pokud jsou právě ony našim problémem a řady dalších zdravotních příčin. 

Bezešvé spodní prádlo může mít i tvarující efekt.
Bezešvé spodní prádlo může mít i tvarující efekt.

Bezešvé znamená bez zdravotních komplikací

Bezešvé spodní prádlo nemá problematické částí – švy – které by nám způsobily problémy s odřeninami. Pokud je z moderních materiálů, nesaje pot, není vlhké a neulpívá na něm zápach od potu.

Dámské bezešvé kalhotky jsou téměř nutností, pokud trpíte genitálními opary (herpes genitalis), máte již zmíněné pooperační jizvy (zejména v části, kde se obvykle vrchní šev kalhotek dotýká těla – což je velice často jizva po císařském řezu), případně se nadměrně potíte v oblasti okolí intimních partií.

Dámské bezešvé kalhotky ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.
Dámské bezešvé kalhotky ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.

Neviditelné spodní prádlo

Současně jsou bezešvé spodní prádlo a bezešvé spodní kalhotky skvělé, když hledáte tzv. neviditelné spodní prádlo. Můžete si tak snadno odpustit obskurnosti, jakými jsou nalepovací neviditelné kalhotky, tanga na drátku připomínající čelenku, chození jen tak „na ostro“, ale i klasické tanga, které gynekologové ani dermatologové rozhodně nosit nedoporučují. Pod leginami, skinny džínami, pod sportovními oděvy ani pod upnutými sukněmi či šaty, není bezešvé prádlo vůbec nebo téměř vůbec vidět.

Stahovací bezešvé kalhotky jako neviditelné zeštíhlení

Potřebujete si vytvarovat postavu nebo opticky ubrat několik kilogramů v oblasti břicha nebo stehen? Řešením jsou bezešvé stahovací kalhotky ve vhodném střihu. Pokud mají dostatečně vysoký pas, jsou vhodné i po vyhojení jizvy, opět například po císařském řezu, kdy nám rovněž pomáhají formovat povolené břišní partie i částečně redukovat nerovnosti jizvy.

Stahovací bezešvé kalhotky ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.
Stahovací bezešvé kalhotky ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.

Výhody bezešvého spodního prádla

  • absence švů
  • je šetrné k citlivé pokožce
  • nevznikají odřeniny
  • eliminuje se nadměrné pocení
  • je přirozeně antibakteriální
  • je přirozeně hypoalergenní
  • neprosvítá pod oblečením
  • příjemně se nosí
  • vypadá elegantně a moderně

Podprsenka rovněž nemusí mít švy – ani ta sportovní

Bezešvá podprsenka řeší stejné problémy, které už jsem zmínila, ale samozřejmě v oblasti našich prsou. Menší i větší prsa jsou citlivé především na odřeniny v oblasti bradavek. S většími prsy pak trpíme pocením v oblasti pod prsy. Kvalitní bezešvé prádlo, tentokrát bezešvá tvarující podprsenka, má schopnost naše problémy eliminovat a hlavně nezpůsobovat další.

Problémy vznikají velice často v těhotenství nebo v období kojení. Bradavky jsou citlivější, při kojení i průběžně namáhané, současně se nám prsa výrazně zvětší. S komplikacemi s nošením zdravotně nevhodných podprsenek se setkáváme i při sportu. Zde je vhodnou volbou sportovní podprsenka – ideálně pak kvalitní bezešvá sportovní podprsenka.

Sportovní bezešvá podprsenka

V podstatě jde o top, který se používá samostatně jako zkrácené tričko s přidanou hodnotou. Tou je, že umí podržet naše prsa i při sportovní činnosti v pohodlné, spíše statické poloze. Obvykle je na bezešvých sportovních podprsenkách dobře viditelná tzv. zónovost. Určité partie jsou zpevněné hustěji tkaným vláknem, jiné jsou zas tkané tak, aby dané partie dobře odvětrávaly pot. Jsou to části mezi prsy a pod prsy. Zřídkakdy se dnes už setkáme s přežitkem v podobě bavlněných sportovních podprsenek. Ty se dnes vyrábí z profesionálních hypoalergických syntetických materiálů, které jsou mnohem zdravější a komfortnější.

Bezešvá sportovní podprsenka ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.
Bezešvá sportovní podprsenka ze sortimentu italské značky Intimidea. Výrobky jsou k dostání i u nás.

TIP na nákup bezešvého prádla

Bezešvé prádlo, bezešvá trička, tílka, topy, bezešvé podprsenky a sportovní podprsenky, bezešvé stahovací prádlo i bezešvé leginy nebo bezešvé džíny nabízí italská značka Intimidea. E-shop s produkty této značky v České republice provozuje stejnojmenná společnost. Bezešvé dámské spodní prádlo doplňuje i pánské bezešvé prádlo: trička, tílka, slipy a boxerky. V sortimentu nechybí stahovací prádlo, sportovní oblečení a nadměrné velikosti XXL. Vše v bezešvém provedení.

Zdroj obrázků: Pixabay, Shutterstock, Intimidea, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail