Tělo po porodu není ideální. Jak jej dát opět do formy?

Tělo po porodu není ideální. Jak jej dát opět do formy?

Máte za sebou porod a ráda byste své tělo vrátila do původní formy? Způsoby, jak toho dosáhnout, naštěstí existují. Když tělo po porodu není ideální, pomohou plastické operace.

Těhotenství, porod i následné kojení pro ženu představují obrovskou zátěž. Někteří ho dokonce přirovnávají k extrémnímu sportu. Se srovnatelnými následky. Pro ženu představují zátěž psychickou i fyzickou. Jak se vypořádat s vizuálními nedostatky našeho těla způsobenými těhotenstvím a porodem?

Následky porodu a těhotenství

Při porodu samotném pomáhají hormony a další přirozené procesy. Zátěž samotnou však nijak nezmenší. Nemalé samozřejmě jsou i následky těhotenství a porodu. V některých případech i třicet kilogramů nahoře, nastřižená hráz, následky permanentního nevyspání, nálada na bodu mrazu v lepším případě, laktační psychóza mnohdy vyžadující hospitalizaci na psychiatrii v případě horším. A za své samozřejmě vezmou i svého času sexy křivky.

Řešením je plastická operace

Řešení těchto následků porodu většinou chce čas. V kombinaci s porozuměním a aktivním zapojením rodiny. A fyzickou schránku zase dají dohromady plastické operace po porodu. Největší změny postihují břicho a ňadra. Břicho po porodu bývá povislé a pokryté striemi. Mění se tvar i velikost i prsou, která především po ukončení kojení znatelně poklesávají. Problémem je, že těchto problémů se maminky nezbaví cvičením ani úpravou životního stylu. Jedinou možností je zásah plastického chirurga.

Modelace prsou – mammaplastika

Poprsí vám vrátí do formy mammaplastika. Jedná se primárně o zákrok vhodný pro ženy, které si nestěžují na velikost poprsí, pouze na jejich tvar. Operace ňadra tudíž nezvětšuje ani nezmenšuje, pouze je vrací tam, kde svého času byly. Cena modelace prsou, která trvá zhruba dvě hodiny, je okolo padesáti tisíc korun. Výsledek přetrvá řadu let. Po určité době je vhodné zpevnění opakovat.

Zvětšení silikonovými implantáty

Pokud vaše prsa po kojení ztratila svůj objem, zvážit byste měly jejich zvětšení silikonovými implantáty. Na výběr máte implantáty kulaté a kapkovité. Obě se vkládají pod prsní sval, nebo prsní žlázu. Objemu implantátu záleží především na vaší představě konečného výsledku. Přirozený vzhled poprsí zaručují imlatnáty o objemu 300 ml. Zvětšení prsou je o něco dražší než jejich modelace, protože cena vlastní operace je navýšena o cenu implantátu. Ceny proto začínají na 70 tisících korunách.

Zmenšení prsou

V některých případech, nejenom estetických, nýbrž i zdravotních (plísně, ekzémy), je ovšem ňadra zapotřebí zmenšit. A následně vymodelovat. Cena této operace je proto v podstatě totožná s cenou jejich modelace, pohybuje se okolo padesáti tisíc korun.

Plastika břicha – abnominoplastika

Rozestoupených břišních svalů a kožního nadbytku v oblasti břicha vás zbaví abdominoplastika. U menšího nadbytečného kožního valu postačí méně náročná miniabdominoplastika. U vážnějších případů je vhodné ambominoplastiku zkombinovat s liposukcí, která odsátím tukových polštářků v oblasti nadbřišku zajistí hladký přechod mezi operovanou tkání a okolím. Zároveň abdominoplastika odstraní tkáňový val nad jizvou po císařském řezu. Výsledky bývají velmi dobré a dlouhodobé. Udržení tvaru postavy se ale neobejde bez cvičení a zdravého životního stylu.

Kdy je na plastiku vhodná doba?

Ke všem zmíněným operacím je vhodné přistoupit po dostatečně dlouhé době po porodu, kdy bude jisté, že stav břicha je stabilní. Všechny zákroky se dále neobejdou bez předoperačního interního vyšetření. Žena v první řadě nesmí kojit a musí být v dobrém zdravotním stavu. Důležité je dodržení klidového režimu, ochrana před sluncem, nošení kompresního prádla či používání silikonových proužků. Žena také musí počítat s pooperačními jizvami vyžadující péči v podobě tlakových masáží. Výsledek ale stoprocentně bude stát za to.

Zdroj informací: www.perfectclinic.cz

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail