Piercing do pupíku rizika má, ale rozhodně stojí za to. Stačí se podívat na nádherné piercingové šperky, které pak máte v pupíku možnost nosit.
Zájem o netradiční zdobení těla pořád roste. Nejde jen o tetování, ale i o různé modifikace. Pořád nejpopulárnějším ale zůstává piercing. Nejde o nevratnou změnu těla. Navíc máme šperky možnost neustále měnit podle nálady, oblečení aktuálních trendů i našeho měnícího se vkusu. Takže jedna dírka na správném místě těla nás dokáže ve vteřině proměnit na romantika, vyznavače určité subkultury, dodat nám luxusní noblesu, či roztomilou infantilnost. A které místo pro zmíněnou dírku pro piercing je dnes nejpopulárnější? Jednoznačně bříško. Piercing do pupíku vede. A to přesto, že zrovna toto místo nám umí způsobit nejvíce zdravotních komplikací po aplikaci piercingu. Až za piercingem do pupíku následuje, co se popularity týče, zdobení ušní chrupavky, nosu, obočí, rtů, brady, jazyka, bradavek a intimních partií.
Vyšperkujte si bříško Šperky LeClay nabízí snad největší sortiment piercingových šperků, včetně piercingu do pupíku. V nabídce najdete klasické tvary, jako jsou znamení zvěrokruhu, kulička, dermální půlkulička, různé pohyblivé piercingy s oblíbenými srdíčky, květinami i motýlky. Nechybí obrácený piercing, motivy zdobené zirkony nebo Swarovski krystaly.♥ TIP
Proč je piercing do pupíku takový prevít?
Nejde o nic fatálního. Většina lidí na propíchnutí kvůli piercingu a na piercingové šperky reaguje zcela bez komplikací. I když i u nich může zrovna šperk v pupíku způsobit problém. Je to kvůli místu, kde se nachází. Volíme si jej proto, že dokáže vypadat efektně, ale když máme zájem jej ukrýt, snadno jej schováme pod oblečení. A právě tření oblečení a různých pásků dokáže toto místo dráždit. Jde rovněž o část těla, která se nám více potí. Nemusí to být dokonce ani v extrémnějších situacích, jako je sport, ale třeba i jen při teplejším počasí, když se zapotíme v přetopené tramvaji, nebo když se více oblečeme. Na kůži v oblasti pupíku tak v místě vpichu vzniknou různé trhlinky a díky potu se zde mohou usadit bakterie, které nám způsobí komplikace.
Vzdávat zkrášlení do pupíku kvůli tomu ale nemusíme
Počítat je třeba se zvýšenou hygienou v místě aplikace piercingu do pupíku, a to nejen v prvních dnech po aplikaci. Dále je důležité počítat s delší dobou hojení. U pupíku se tato doba uvádí jako 6 až 10 měsíců. Běžně to ale může být i rok. Místo je třeba zejména na začátku dobře ošetřovat. Je totiž až překvapivé, jaké problémy a bolest dokáže jeden malý vpich způsobit – pokud se zanítí, hnisá, nebo dojde k alergické reakci na použitý materiál šperku.
Výhodou piercingu do pupíku je to, že se nemusíte bát bolesti při jeho aplikaci. Je v podstatě nebolestivé. Ze začátku, než si na šperk zvyknete, můžete pociťovat mírné záškuby. Ty však časem odezní.
Materiály pro piercing Nejdoporučovanějším materiálem pro piercing je chirurgická ocel. Jde o ekonomické antialergické řešení, které lze sice nahradit zlatem, avšak u alergiků zejména vysocekarátovým (24 karátů) za enormně zvýšených nákladů na pořízení šperku. Šperky LeClay nabízí piercing do pupíku z chirurgické oceli. V nabídce jsou však i zlaté, stříbrné nebo titanové šperky. Celou nabídku šperků do pupíku najdete na stránce♥ TIP
https://www.sperkyleclay.cz/111-piercing-do-pupiku >>
Jak správně ošetřovat piercing do pupíku?
V první řadě si najdete dobrý salon (například tetovací, kde se na piercing rovněž specializují) nebo doktora, kde vám piercing aplikují. Komplikaci umí způsobit špatně propíchnutý otvor pro šperk, který má „slepé rameno“. Prostě nebyl propíchnutý skrz napoprvé. U propíchávání je důležité dodržení naprosté hygieny. Návod na ideální péči o piercing jsme si propůjčili z tetovacího a piercingového studia Hell. V něm doporučují na piercing nepoužívat žádné dráždivé desinfekce, ale solný roztok. Ten připravíte tak, že do 0,5 vlažné vody (za mne osobně doporučuji nejdříve převařit, zejména pokud máte doma třeba studnovou vodu) přidáte špetku klasické kuchyňské ev. mořské soli.
Postup ošetřování piercingu do pupíku
- Pupík ošetřujte poléváním zmíněným roztokem. Postupně, vždy po dobu 3 minut. Zpočátku několikrát denně. Po dvou dnech 2x denně, a to po dobu až třech týdnů.
- Po aplikaci šperk nevyndávejte, ani při ošetřování místa vpichu.
- Místo po ošetření nechte vždy přirozeně oschnout.
- Kolem rány se vám bude objevovat žlutý tkáňový mok. Nejde o hnis, ale o známky hojení. Usazeniny odstraňujte vatovou tyčinkou.
- Po třech týdnech ošetřujte místo už jen jednou denně. A to až do úplného zahojení, což u piercingu do pupíku může být až rok.
- Pokud jste si nechali dělat piercing u lékaře nebo ve studiu, je vhodné přijít na kontrolu. Kontrola se doporučuje po 14 až 30 dnech.
- Důležité je zachovávat hygienu a na šperk nesahat špinavými rukami. Stejně tak šperkem nepohybovat například ve vaně.
Pokud se přece jen rozhodnete pro desinfekci, vhodnou je alkoholový roztok Softasept N. Je to baktericidný, fungicidný a protivirový prostředek, který doporučují maminkám v porodnicích na ošetření pupíku novorozenců.
Dlouho hojící se piercingy se nedoporučuje píchat v letních, přesněji v teplých měsících. Tedy od května do srpna. Piercing se v létě hůře hojí a objevuje se výrazně více komplikací. S nově propíchnutým pupíkem není vodné plavat v rybníce ani v bazénu. Není dobré jej aplikovat ani před dovolenou.
Těhotenský piercing do pupíku Pořídila jste si piercing do pupíku, teď vás však čeká radostná událost, narození miminka, a nevíte, co s piercingem? Své bříško můžete vyšperkované nosit i v těhotenství. Stačí vyměnit starší šperk za těhotenský piercing. Pro těhotenství se hodí zejména piercingové šperky do pupíku, kde je tradiční banánek nahrazen flexibilní části z materiálu BioFlex. Ten řeší především pokročilé stupně těhotenství, kdy nám již klasický piercing bývá malý a tlačí nás. Bioplast BioFlex je zdravotně nezávadný a antialergický plast. Tyčinka přes pupík je delší a současně pružná. Nosí se komfortně a je bezpečný. Není problém si ponechat piercing i u klasického porodu. Piercing pro těhotné v nabídce LeClay je zdoben klasickými oblíbenými motivy, ale ještě častěji motivy těhotenskými. V nabídce Šperky LeClay najdete těhotenský piercing do pupíku s motivem miminka, dudlíku, dětských nožiček, kačenky, se želvičkou, srdíčky, kotvičkou i vtipný piercing s nápisem „Baby on board“.♥ TIP
Píchnout nebo nastřelit?
Nastřelení piercingu se aplikuje téměř výhradně do uší a do nosu. Nevýhodou je, že i když bývá náplň pro nastřelením desinfikována, desinfekcí neprochází celá nastřelovací pistole. Tkáň se navíc propíchává samotným šperkem. Ten je tupý, takže vpich je nekvalitní a dochází u něj k drobným poškození tkání. Propíchnutí pupíku se realizuje za sterilních podmínek kanylou. Piercingovým kanálkem se pak protáhne sterilizovaný šperk.
Piercingové šperky do pupíku jako vánoční dárek 2018 Máte ve svém okolí kamarády nebo někoho v rodině, kdo má v pupíku piercing? Obdarujte jej krásným šperkem do pupíku. V provedení z chirurgické ocele věnujete vzhledově krásný a antialergický šperk, který navíc není finančně náročný, a tak se hodí skutečně i jako dárek pro kamarádku. Hodnotnější vánoční dárek je pak zlatý piercing do pupíku. Nemusíte se bát ale ani cenového kompromisu – stříbrných piercingových šperků. Používají totiž kombinaci stříbra a chirurgické ocele v problematických částech. Ze stříbra je obvykle pouze ozdobná část šperku. Což zaručí antialergičnost šperku. Darujte pod vánoční stromek krásný pupík! A pokud nikdo z vašeho okolí piercing v pupíku nemá, v e-shopu Šperky LeClay najdete i další nádherné šperky vhodné jako vánoční dárky.♥ TIP
Zdroj obrázků: Šperky LeClay – Šperky marre, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu