Připravujte letošní Vánoce spolu s dětmi. Třeba tvorbou vlastních dekorací. Příliš věcí k tomu nepotřebujete. Pouze hezké vánoční látky a nápady na tvoření.
Připravujte letošní Vánoce spolu s dětmi. Třeba tvorbou vlastních dekorací. Příliš věcí k tomu nepotřebujete. Pouze hezké vánoční látky a nápady na tvoření.

Vánoční látky přivolají Vánoce a zabaví i děti

Připravujte letošní Vánoce spolu s dětmi. Třeba tvorbou vlastních dekorací. Příliš věcí k tomu nepotřebujete. Pouze hezké vánoční látky a nápady na tvoření.

Pojďte se letos začít na Vánoce připravovat včas. Ne proto, abyste je prožili bez stresu. Toho máme každý před vánočními svátky jenom tolik, kolik si připustíme. Začněte s nimi dříve proto, abyste si je více užili. Máme doma děti, které mají distanční výuku. Nechodí do kroužků ani za kamarády. Tak letošní Vánoce připravujte s předstihem s nimi. Třeba tvorbou vlastních dekorací. A příliš věcí k tomu nepotřebujete. Pouze hezké vánoční látky, které dají vašim Vánocům ten správný styl.

Vánoce začínají mnohem dříve než na Štědrý den

Na vánoční svátky se musíme připravovat s předstihem. Už s první adventní nedělí se v našich domácnostech obvykle objevují vánoční dekorace. A nejde jen o adventní věnec. Pojďte letos Vánoce odít do jednotného stylu pomocí vánočních látek. Základem je rozhodnout se pro jednu, tu kombinovat pouze s jinou jednobarevnou látkou, nebo vsadit na sérii vzájemně ladících látek s vánočními motivy a díky tomu se ještě více kreativně vyřádit. Takto však ozdobíte pouze hlavní obytnou část a kuchyni. Jiné kombinace látek můžete zvolit pro dekorace dětských pokojíků. Vánočních látek s dětskými či zimními motivy je mnoho a děti budou nejvděčnějšími diváky interiérové proměny. Navíc je můžete do tvoření naplno zapojit.

Vánoční látky dávají styl Vánocům. Na jaké vsadíte letos vy?
Vánoční látky dávají styl Vánocům. Na jaké vsadíte letos vy?

Pojďte si vybrat vánoční látky

Základní přípravou na stylové Vánoce je vybrat vhodné vánoční látky. Můžete se pustit do velkých změň a ušít si dokonce vánoční závěsy nebo podsedáky na židle i přehozy na sedačku. Pokud však nejste kovaní v šití, mnoho krásných textilních doplňků koupíte hotových. Vánoční ubrusy nemusíte šít. Stejně jako vánoční prostírání vám je nabídne e-shop Bytema.cz. Ale mnoho dekorací z krásných vánočních látek zvládnete i svépomocí a bez jehly, navíc jako zábavu s dětmi. Najděte si krásné látky s vánočními motivy, ale klidně i jiné, a pusťte se do tvorby.

Vytvořte si vánoční ozdoby z krásných látek

Nádherné látky z Bytema jsou ideální základ pro tvorbu vánočních ozdob. Pořiďte si polystyrénové polotovary, především klasické koule, ale též srdíčka či zvonečky. Ty pak zdobte techniku tzv. patchworku bez jehly. Ano, vůbec nemusíte umět šít. Postačí vám polystyrenové polotovary, různé vzájemně ladící či kontrastní látky, olamovací nůž a špendlíky. Vše můžete ještě zdobit různými šňůrkami, stužkami, či třeba korálky. Když vám nebude stačit k tvoření kupa špendlíků s kovovými minihlavičkami, pomozte si tavnou pistolí. Šít ale nemusíte.

Patchwork bez jehly se hodí i na výrobu adventního věnce

Zmíněná technika patchworku bez jehly je však vhodná i na výrobu adventního věnce. Technika je to tak jednoduchá, že ji zvládnou už menší děti. Špendlíky pro ně nejsou nijak nebezpečné a jde to dokonce i bez nich. Když jim uděláte zářezy do polystyrenu, mohou už látky jenom zasouvat tupým předmětem do vytvořených rýh. Takto lze vytvořit i základ pro adventní věnec. Stejné kombinace látek, jakými budete tvořit vánoční ozdoby, ozdobí i polystyrénový základ pro adventní věnec. Klidně na něj ale přidejte i pár přírodních ozdob. Šišky, které najdete v lese, nebo třeba vlašské oříšky ve skořápce. Přilepte je na látkou ozdobený věnec pomocí tavné pistole. Samozřejmě přidejte čtyři zápichy na adventní svíčky.

Dekorace a vánoční látky přenesou děti doslova do pohádky.
Dekorace a vánoční látky přenesou děti doslova do pohádky.

Ušijte si parádní adventní kalendář

Nápadů, jak si doma vyrobit adventní kalendář, najdete mnoho. Hitem je dnes advenťák z 24 látkových pytlíčků. Pokud si nakoupíte více druhů látek, bude vás pytlíčkový adventní kalendář nádherně pestrým. Nezapomeňte na šňůrky a též na hlavní šňůru či lanko, na které pak pytlíčky pověsíte, nebo připnete pomocí zdobených kolíčků. Pytlíčky můžete udělat tak velké, že si v nich to své najde každý člen rodiny. Nebo udělejte každému jeho vlastní adventní kalendář.

Maličkosti, které vedou k dokonalosti

Pojďte ale tvořit dál. Vyrobit můžete látkové ubrousky na slavnostní stůl, ale klidně i ozdobné polštářky. Vše opět ve stejných látkách, abyste vše perfektně doladily. A pokud se do toho šití přece jen nechcete pouštět, pořiďte si vánoční povlaky na polštáře již hotové. Ty, stejně jako vánoční látky, koupíte opět v e-shopu Bytema.cz.