NEPODCEŇUJTE VITAMÍN C. UŽÍVAT JEJ LZE I V LÉPE VSTŘEBATELNÉ PŘÍRODNÍ FORMĚ
NEPODCEŇUJTE VITAMÍN C. UŽÍVAT JEJ LZE I V LÉPE VSTŘEBATELNÉ PŘÍRODNÍ FORMĚ

Nepodceňujte vitamín C. Užívat jej lze i v lépe vstřebatelné přírodní formě

Vitamín C je jedním z nejdůležitějších vitamínů. Je však hodně zprofanovaný, a tak se může stát, že jeho důležitost opomeneme. To bychom ale neměli. Ne každý vitamín C je též stejně dobře vstřebatelným, a tedy i účinným. Jak si tedy vybrat vhodné céčko a proč jej náš lidský organismus vlastně potřebuje? 

Často slýcháme, že vitamín C virus nezahubí a nemoc nevyléčí. To je samozřejmě pravda, ale bez vitamínu C náš organismus nefunguje správně, devastujeme naši imunitu a snižujeme schopnost našeho těla nemoci se postavit. Jde o důležitý vitamín pro náš imunitní systém. Což je v dnešní době velice aktuální problém a přijímat vitamín C z přirozené stravy nemusí stačit. Už jen proto, že v ovoci a zelenině podle výzkumů dlouhodobě vitamíny a minerály ubývají, ve zpracovaných potravinách zas degradují jejich účinky.

Za nejkvalitnější vitamín C se dnes považuje ten v přírodní podobě.
Za nejkvalitnější vitamín C se dnes považuje ten v přírodní podobě.

C vitamín jako elixír mládí

Vitamín C má však i další funkce. Jednou z nejdůležitějších je ochrana buněk před volnými radikály. Může tak být prevencí řady onemocnění, ale má i antiageing vlastnosti. Zlepšuje třeba pružnost pokožky. K tomu se stará o zdraví našeho pohybového aparátu – kosti, svaly i šlachy. Skvěle jej v této oblasti doplňují kolagen s kyselinou hyaluronovou. Díky této trojce si dokážeme déle udržet mládí, a je jedno, jestli to pro nás znamená běhat a skákat jako kamzík, nebo prostě lépe vypadat díky kvalitnější, hydratovanější a méně vrásčité pleti. Dokud naše tělo tvoří kolagen samo, což je naplno do dvacítky, pak pomaleji do čtyřicítky, vitamín C mu v tom pomáhá. Později, když začneme užívat kolagen, případně kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, je opět dobré jako supplement přidat i vitamín C. Hodí se i u mladších lidí, pokud sportují. Podporuje totiž regeneraci pohybového aparátu při sportovním výkonu. 

Proč ještě užívat céčko? 

Céčko napomáhá vstřebávání železa. Je proto důležité zejména pro ženy, které nedostatkem železa často trpí. Jeho optimální stav je nutné udržovat i v těhotenství a při kojení. Potřebujeme jej rovněž kvůli regeneraci redukované formy vitaminu E. Vitamín C taktéž přispívá k normální činnosti naší nervové soustavy. 

Céčko prospívá zdraví i kráse.
Céčko prospívá zdraví i kráse.

Dejte si vitamín C v jeho přírodní podobě

Vitamín C je kyselina L-askorbová, tedy C6H8O6. Jako ale mnoho jiných látek, bývá lépe vstřebatelný v přirozené podobě. Mnozí přeceňují jako zdroj vitamínu C citron či citrusy obecně. Existují však potraviny, které jsou na něj mnohem bohatší. Takovou je například acerola známá též jako brazilská třešeň. Vitamín C tak lze užívat jako 100% přírodní extrakt z této rostliny. V této formě je céčko biologicky dostupnější pro lidský organismus, a tedy i lépe vstřebatelné. Vitamín C v této podobě nabízí Woldoshop.cz. Jde o prémiový německý produkt výhradně s přírodními látkami, vhodný i pro vegetariány, s obsahem 210 mg vitamínu C v kapsli. To odpovídá 263 % doporučené denní dávky. Oficiální DDD u vitamínu C se však obecně pokládá za podhodnoceno.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail