Na co je dobrý vitamín D3 a jak jej užívat?
Na co je dobrý vitamín D3 a jak jej užívat?

Na co je dobrý vitamin D3 a jak jej užívat?

Někomu je důležitost vitaminu D jasná, jiní pořád tápou, proč je tak glorifikovaným vitaminem. Zmatek do všeho vnáší i to, že D-čko je skupinou vitaminů, a i lékárny nám nabízí D vitamin jako D2 nebo D3. Do toho se objevují doporučení, že by se měl užívat spolu s vitaminem K2, a nejen to. Jak se tedy ve všech těchto doporučeních vyznat, na co je dobrý vitamin D3 a jak jej užívat?

Vitamin D3 je partnerem pro naši imunitu

Jeho důležitost se skloňuje vždy zejména mimo léto, kdy naši pokožku nevystavujeme slunečnímu záření a naše tělo nemá možnost si vitamin D přirozeně vytvořit. Avšak mnohdy ani v létě. Strach z rakoviny kůže, ze stárnutí kvůli slunečnímu záření i nechuť k pigmentovým skvrnám vede až k nadužívání opalovacích krémů. SPF ochrana se dnes nachází i v denních pleťových krémech či v krémech na ruce. Takže D vitamin nám může chybět i v těch nejslunečnějších dnech.

TIP: Užívání vitaminu D se doporučuje zejména ve formě D3, která se považuje za výrazně účinnější. Jaký je mezi vitaminy D2 a D3 ještě rozdíl? D2 vitamin má původ rostlinný, D3 živočišní.

Vitamin D podporuje správnou funkci imunitního sytému. Proto je tak skloňován v době chřipek, viróz, a i dnes, v čase koronavirové pandemie. Není to však jeho jediná důležitá funkce pro naše zdraví.

Takže na co je dobrý vitamin D3, pokud nejde jen o imunitu?

Bez dostatku tohoto vitaminu by v našem těle nedocházelo ke správné absorpci vápníku a fosforu. To by vedlo k jejich nedostatku v našem těle. U těhotných žen a malých dětí se automaticky vitamin D3 podává, aby se zabránilo vzniku křivice a docházelo ke zdravému růstu kostí. D3 je důležitým vitaminem i pro správnou funkci našich svalů. Dostatek vápníku a fosforu ovlivňují též zdraví našich zubů. V neposledním řadě hraje D3 vitamin významnou roli i při správném dělení buněk.

Jak užívat vitamin D3?

Forem je hodně. Tablety, kaple, cucavé tablety i gumové bonbóny s vitaminem D. Ten se přidává i do mléka a do některých dětských potravin. Je to trochu chaos a spíš by bylo dobré se těmto potravinám vyhýbat a D3 vitamin užívat poněkud s větším přehledem. Nejlépe jako kapku oleje, protože D vitamin je rozpustný v tucích.

Ideální je též déčko užívat jako vitamin D3 K2. Tedy spolu s vitamínem K2. Kčko našim dětem podávají ještě na novorozeneckém oddělení, pak už se ale příliš s tímto vitaminem nesetkáme. Potřebujeme jej přitom pro normální srážlivost krve, taktéž pro zdravý vývoj kostí a svalů a též je důležitým pro správné vstřebávání a zvýšení účinnosti vitaminu D3. Takže proto vzniklo toto partnerství. Nejčastěji se tyto dva vitaminy užívají jako vitamin D3 k2 kapky. Prodává jej Woldoshop.cz.

TIP: Dejte si K2 vitamin v podobě patentovaného K2 MK7 K2VITAL®DELTA

Německá společnost WOLDO HEALTH využívá ve svých produktech patentovanou formu vitamínu K2 – K2 MK7 K2VITAL®DELTA od německé společnosti Kappa Bioscience. Ta má díky svému delšímu poločasu rozpadu v lidském těle ještě výraznější účinek a zvyšuje tak i účinek vitaminu D3, pokud jej podáte v podobě produktu Vitamin D3 K2 MK7 kapky. V této formě nabízí produkt Woldoshop.cz. V jedné kapce získáte 1000 I.E. vitaminu D3 a 20 μg vitaminu K2 MK7. 

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail