Geocaching aneb Kam na výlet, který nás rozhýbe
Geocaching aneb Kam na výlet, který nás rozhýbe

Geocaching aneb Kam na výlet, který nás rozhýbe

Hledáte sport nebo formu pohybu pro zdraví a krásu, která bude vyhovovat právě vám? Nebo pohybovou aktivitu, do které dokážete zapojit celou rodinu včetně svých dětí? Geocaching vás nejen rozhýbe, ale i zabaví.

Chcete být zdraví? Hýbejte se! Chcete zhubnout? Musíte sportovat! Tyto skvělé rady slýcháme ze všech stran. Jenomže donutit se běhat po sídlišti nebo „potit krev“ v posilovně rozhodně není pro každého. Na někoho jsou tyto formy pohybu příliš náročné fyzicky, někdo má problém ukázat se mezi jedinci, kteří jsou na tom fyzicky mnohem lépe než my. A jezdit třeba někde jen tak bezcílně na kole rovněž nemusí být sportem pro každého. Zkuste ke sportu a k pohybu přistoupit jinak. Vyzkoušejte si geocaching. Tato zábava vás rozpohybuje a ani si nevšimnete, že sportujete nejen vy, ale i vaše rodina či přátelé kolem vás.

Geocaching – to je zdravý pohyb a zábava v jednom.
Geocaching – to je zdravý pohyb a zábava v jednom.

Geocaching: jak začít a co to vlastně je?

Nejspíš jste už o něm slyšely, možná i víte co to je, jen vás třeba ještě nenapadlo, jak se dá tato zábava spojit se zdravým pohybem. Česky nazývaný geokešink je vlastně obdoba lehké turistiky spojené s hledáním tzv. kešek (z agl. slova cache). Jsou to jakési „skyté poklady“, které hledáte na svých výletech pomocí GPS a mapy. GPS přímač má dnes většina mobilů, takže stačí se zaregistrovat na některém s geocachingových serverů, obout pohorky nebo tenisky a vyrazit na výlet.

Geocaching je vlastně mezinárodní hrou, kde v rámci různých výletů hledáte ukryté kešky, neboli krabičky s různými předměty. A děláte to pomocí GPS.

Co je cache neboli keška?

Kešky jsou krabice a boxy, které obsahují různé předměty. Základem je zápisník neboli logbook, kam vždy zapíšete, že jste kešku našli. Můžete ale přidat i své zážitky z výletu. Kešky však obvykle obsahují i předměty na výměnu. Něco do nich vložíte a na oplátku si z kešky něco odnesete. Velice často jsou to různé drobnosti nebo hračky.

Geocaching propojuje nenáročnou turistiku se zábavou.
Geocaching propojuje nenáročnou turistiku se zábavou.

Výlety spojené s hledání kešek baví děti i dospělé

Pokud vás doposud brzdilo v lehké turistice to, že jste jen stěží dokázali donutit své děti vyrazit někam na výlet, který není zrovna návštěvou ZOO či Dinoparku, zábava s hledáním ukrytých kešek je teď rozhodně naladí zcela jinak. Přitom ale zjistíte, že geocaching překvapivě baví všechny věkové kategorie. Takže hledáním pokladů snadno zabavíte své přátelé a na turistiku tak nezůstanete samy. Výlety jsou vhodné rovněž pro prarodiče s vnoučaty.

Ven každý den – zábava a tipy na výlety nejen pro děti

Chcete se konečně začít hýbat a motivovat k tomu i své děti? Kam na výlet spojený s hledáním kešek vám poradí server VenKaždýDen.cz. Naleznete zde tipy na stovky výletů, kde ke každému najdete i seznam kešek, které můžete na této trase takzvaně odlovit. Server navíc „vypustil“ první várku „travel bugů“, což jsou vlastně různé předměty nesoucí unikátní trackovací číslo. Když tyto předměty v kešce naleznete, vyzvednete je a pak umístíte do jiné. Díky trackovacímu číslu pak lze sledovat cestu každého travel bugu.

Kam na výlet? Tipy na výlety spojené s geocachingem, tedy s hledáním tzv. kešek, najdete na webu VenKazdyDen.cz.
Kam na výlet? Tipy na výlety spojené s geocachingem, tedy s hledáním tzv. kešek, najdete na webu VenKazdyDen.cz.

Kam na výlet, který nás rozhýbe?

Je jedno, jestli plánujete hodinovou procházku, celodenní výlet nebo zábavu na prodloužený víkend. Geocaching dodá šťávu jak krátkým, tak delším výletům. Podívejte se na tipy na výlety na VenKaždýDen.cz a nejspíš budete překvapeni, kolik kešek se nachází třeba jen ve vašem okolí. A kdy začít? Začněte se hýbat pro zdraví a krásu třeba hned dnes!

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu