Léčivá síla přírody, moderní věda a inovace – to jsou tři pilíře, na kterých staví fytofarmaka Neofyt pod značkou Phyteneo.
Léčivá síla přírody, moderní věda a inovace – to jsou tři pilíře, na kterých staví fytofarmaka Neofyt pod značkou Phyteneo.

Fytofarmaka Neofyt: to je zdraví z přírodních molekul léčivých bylin

Léčivá síla přírody, moderní věda a inovace – to jsou tři pilíře, na kterých staví fytofarmaka Neofyt pod značkou Phyteneo.

Každý, koho zajímají léčební účinky rostlin, zjistí, že nakonec je vlastně každá rostlina léčivá a dokáže nám pomoci s některými specifickými potížemi. Alespoň podle rad tradičního lidového léčitelství. Běžným užitím však z rostlin a léčivých bylin nikdy nedostaneme tolik účinných látek, jako při jejich profesionálním zpracování. U některých, především jedovatých, je dokonce jakékoliv neodborné užívání velice problematickým. Proto je důležité hledat tyto účinné složky z bylin v profesionálních přípravcích. Česká společnost Neofyt se už od roku 2006 podílí na výrobě účinných fytofarmak, tedy přípravků, které obsahují herbální složky.

Firma Neofyt vyvíjí účinná fytofarmaka s obsahem herbálních složek. Fytofarmaceutika, doplňky stravy, kosmetické přípravky a zdravotnické prostředky jsou prodávány pod značkou Phyteneo.
Firma Neofyt vyvíjí účinná fytofarmaka s obsahem herbálních složek. Fytofarmaceutika, doplňky stravy, kosmetické přípravky a zdravotnické prostředky jsou prodávány pod značkou Phyteneo.

Fytofarmaka Neofyt: pomoc lze najít v přírodě

Výrobky firmy Neofyt přináší na trh účinná řešení různých problémů díky využívání fytoterapie – tedy přírodních molekul. Neofyt se zaměřuje výhradně na inovativní řešení zdravotních potíží a věnuje se těm oblastem, kde stávající moderní medikace i dnes pokulhává, a kde mohou právě fytofarmaka přinést nové řešení zdravotního problému. Zakladatelé firmy jsou přesvědčeni o tom, že „na každou zdravotní obtíž má příroda účinnou molekulu“.

V současné době se Neofyt zaměřuje na několik oblastí problémů. Jsou to především kožní problémy, oční a ušní potíže, problémy horních dýchacích cest, močové soustavy, trávící soustavy, dále výrobky na řešení problémů v ústní dutině a doplňky stravy pro snížení nutričního deficitu.

Byliny starých herbářů opět pomáhají

Firma ve svých produktech nabízí účinné látky z bylin a jejich částí, jakými jsou vlaštovičník větší, obilné klíčky, tymián obecný, divizna malokvětá, měsíček zahradní, jádra mandloně obecné, světlík lékařský, třezalka tečkovaná, semena tykve obecné, kořen angeliky lékařské, ostružiník malina, eukalyptus globulus, jitrocel kopijnatý, dokonce masožravá rosnatka okrouhlolistá, třapatka nachová, šalvěj lékařská, řepík lékařský, medvědice lékařská a mnoho jiných. Účinné složky nabízí i z propolisu, octenidinu dihydrochloridu nebo z mořského korálu.

Příroda nabízí řešení na řadu problémů naší pokožky

Doplňky stravy a kosmetické přípravky firmy Neofyt umí odstranit bradavice, podpořit růst vlasů a omezit jejich lámavost či třepení, eliminovat výskyt vší i hnid při napadení vlasové části dětí i dospělých, ulevit při bodnutí hmyzem, pečovat o ztvrdlou a popraskanou pokožku, či o kůži postiženou dermatitidou. Pečují rovněž o suchou a namáhanou kůži a pokožku s atopickým ekzémem. Mezi přípravky nechybí antimikrobiální přípravky pro čištění pokožky, vlasové pokožky, zevní intimní hygienu i vhodné pro péči o hygienu ústní dutiny. To jsme vyjmenovali celou škálu produktů, které jsou určeny především pro naši pokožku a řešení problémů kůže. Fytofarmaceutika Neofyt se však věnují i dalším oblastem zdraví.

ORL z přírodní lékárny

Pro oblast oční a ušní nabízí Neofyt přípravek na podporu léčby suchého oka, ke zklidnění očí u chronického a akutního zánětu spojivek, ale i přípravek určen pro odstraňování ušního mazu, nečistot a vody ze zvukovodu a jako prevence zánětů či pomoc při lehkých zánětech v ušní oblasti.

Fytofarmaka Neofyt pro oblast oční/ušní.
Fytofarmaka Neofyt pro oblast oční/ušní.

Aby vám špatné trávení nepokazilo den

Jako řešení běžných dysfunkcí trávící soustavy vyvinul Neofyt sirup a kapsle na pročištění střev a zajištění normální činnosti gastrointestinálního traktu. Dále též žaludeční kapky a doplněk stravy Gastrophyt, který pomáhá normálnímu trávení a udržení správné funkce zažívacího traktu.

Nejen jitrocelový sirup od profesionálů

Velké spektrum výrobků je určeno pro zmírnění projevů rýmy a zklidnění sliznice dýchacích cest. Jde především o Neorhin s eukalyptovou a badyánovou silicí, o jitrocelový sirup (v několika verzích, rovněž pro děti a pro děti 1+), tymiánový sirup (také už pro děti 1+) i Sinetuss sirup s příznivými účinky na horní dýchací cesty z natě masožravé rosnatky okrouhlolisté. Nakonec je to Echinacea sirup z květu třapatky nachové a s plody rakytníku řešetlákového, který je určen pro podporu normální funkce imunitního systému.

Jitrocelový sirup pomáhá i nejmenším dětem.
Jitrocelový sirup pomáhá i nejmenším dětem.

Dobře vstřebatelný vápník z moře

Zajímavým doplňkem stravy v portfoliu firmy Neofyt je výrobek OrganiCa+ s obsahem organického mořského korálu. Díky svému obsahu umí příznivě ovlivnit kvalitu kostí a zubů. Hodí se pro děti a dospívající, ale i pro ženy v období těhotenství, při kojení, též v menopauze a v postmenopauze, kdy z důvodu hormonálních změn dochází k výraznému úbytku kostní hmoty. Tento přírodní zdroj vápníku umí tělo dobře vstřebávat.

I o naše zuby a dásně umí pečovat přírodní byliny

V laboratořích společnosti Neofyt byly vyvinuty i přípravky poskytující komplexní péči o zuby, ústní dutinu a dásně. Jde o ústní vodu s obsahem šalvěje lékařské na citlivé dásně, bezflouridovou zubní pastu na citlivé dásně a Neocide gel s antibakteriální složkou pro regeneraci ústní mikroflóry.

Fytofarmaka Neofyt nabízí i komplexní zubní péči.
Fytofarmaka Neofyt nabízí i komplexní zubní péči.

Tradiční pomocníci při potížích s močovými cestami – tentokrát v jednom přípravku

Nakonec ještě představíme poslední přípravek z aktuálního portfolia firmy Neofyt určený pro močové cesty, Spasmophyt, který kromě extraktu arbutinu z medvědice lékařské, obsahuje i další přírodní látky. Především terpeny z fenyklové, eukalyptové, anýzové a citroníkové silice, ale i silici heřmánkovou a mátovou.

Nejúspěšnějším přípravkem firmy je Kolodium forte na bradavice

Kolodium forte je účinný přípravek na bezbolestné odstranění bradavic a kuřích ok. Kromě toho odstraňuje zrohovatělou a ztvrdlou kůži. Využívá k tomu keratolytické účinky obsažených složek, které mají schopnost odloučit vrchní vrstvu kůže. Tento účinek je dosažen působením kyseliny salicylové. Ta má schopnost změkčovat povrchovou vrstvu pokožky a rozpouštět mezibuněčnou hmotu. Účinek je podpořen i kyselinou mléčnou s leptajícím účinkem.

Přípravek obsahuje výtažek z vlaštovičníku.  Ten se již léta používá v lidovém léčitelství k odstraňování bradavic, ale i jako pomoc při psoriáze, ekzémech a lupech. Dalšími herbálními složkami jsou terpentýnová silice z borovicové pryskyřice s antiseptickými a prokrvujícími účinky a extrakt ze zeravu západního, který snižuje tvorbu mazu, vyhlazuje a tonizuje povrch pokožky.

Fytofarmaka Neofyt nabízí i řešení na bradavice. Kolodium forte obsahuje mimo jiné výtažek z vlaštovičníku většího.
Fytofarmaka Neofyt nabízí i řešení na bradavice. Kolodium forte obsahuje mimo jiné výtažek z vlaštovičníku většího.

Phyteneo – česká značka přírodních fytofarmak

Neofyt svá fytofarmaka – doplňky stravy, kosmetické přípravky a zdravotnické prostředky, prodává pod značkou Phyteneo. Fytofarmaceutika využívají přírodní molekuly z tradičních léčivých bylin v kombinaci s moderními poznatky vědy. Na trh tak přichází příroda v profesionální medikaci.

Zdroj obrázků: Neofyt/Phyteneo, Pixabay, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu