Zdravý catering se hodí i pro banket. Víte, jak na něj?

Banket je společenská večeře na té nejformálnější úrovni. Má svá pravidla, která je nutné dodržet, i u něj však platí, a dnes o to více, že catering může být zdravější. Jak na banket i zdravý catering?

Jaká pravidla má banket?

Příručky společenského chování, pokud jde o banket, pravidly rozhodně nešetří. Je to ta nejformálnější večeře. Typický je pro banket přísný zasedací pořádek. Rozhodně jej nepodceňte. Kolem stolu se musí střídat muži a ženy, ale pozor, manželé a partneři vedle sebe sedět nemají. Na banket je nutné mít správný dress code. Dámy si oblečou slavnostní elegantní šaty či kostým výhradně v tmavých barvách, ideálně v černé. Pánové mají předepsán smoking, ale pozor, není to business oblek!

Nutné je se rovněž umět chovat u stolu. Rozhodně se od něj nevstává až do té doby, dokud jej neopustí hostitel. Konverzace je možná jenom s lidmi, kteří sedí vedle vás, případně s hostitelem, ale pouze v případě, že vás k tomu sám vyzve.

Etiketa je u banketu na prvním místě a musí se přesně dodržet. Obvykle vás čekají maximálně tři hodiny u společného stolu, kdy se servíruje hned několik chodů. Nelekejte se příborů. Je to snadné, i když je jejich na stole více než jste kde viděli. Začněte prostě vždy těmi nejvzdálenějšími příbory od talíře. Nad talířem se nachází dezertní lžička či vidlička. Pokud je na stole lopatkový nůž na ryby, použijte jej u ryb a nenahrazujte jej klasickým příborovým nožem. Samozřejmě co chod, to jeden příbor.

Najměte si na banket profi cateringovou firmu

Rozhodně přípravu cateringu nepodceňte. S jeho přípravou oslovte specialisty, jaké najdete ve Fresh Catering. Firma se specializuje na organizaci eventů i kompletní catering, včetně zajištění prostor či mobiliáře i květinové výzdoby. K dokonalému banketu patří perfektně proškolený a usměvavý personál schopen komunikovat rovněž v cizím jazyce. Fresh Catering se specializuje na catering pro bankety, rauty, coffee break, koktejly i grilovací akce. Organizuje eventy ­ večírky, teambuildingy, kongresy i konference. Objednat si lze též catering pro svatbu, tedy vše pro svatební hostinu.

Hitem je zdravý catering

Málokdo dnes ignoruje zásady životního stylu, a tak je velice žádaným zdravý catering. I ten vám je Fresh Catering schopen zajistit, včetně speciálních požadavků. Samozřejmostí je vždy pohoštění z čerstvých surovin. Vyhnout se lze surovinám z dovozu a soustředit se na domácí farmářské zdroje. Hitem je představit konkrétní farmářské produkty a prezentovat je jako suroviny pro připravený catering. Ve zdravém občerstvení se lze vyhnout bílému cukru, nadměrnému množství soli, různým umělým náhražkám a dochucovadlům, stejně tak na minimum omezit použití klasické bílé mouky. Zdraví si však každý představuje jinak, takže je na vás, jestli zvolíte menu vegetariánské, veganské, raw, nebo třeba paleo. Zůstat lze ale i u klasické kuchyně připravené zdravějším způsobem či s ohledem na speciální dietní požadavky.