Sušené ovoce zná samozřejmě každý, ale hitem posledních let se stalo ovoce sušené mrazem. Kde toto ovoce koupit a co bychom o něm měli vědět?

Ovoce sušené mrazem neboli lyofilizované ovoce: Víme, kde jej koupit!

Sušené ovoce zná samozřejmě každý, ale hitem posledních let se stalo ovoce sušené mrazem. Tento způsob sušení dává ovoci křehčí strukturu a jde současně o šetrný způsob sušení ovoce. Kde toto ovoce koupit a co bychom o něm měli vědět?

Běžně sušené ovoce bývá často žvýkavé, někdy tvrdé. Často se suší nešetrně, při vysokých teplotách, čímž dochází k velkým úbytkům vitamínů. Ovoce sušené mrazem je jiné. Šetrný způsob zpracování v něm zachovává jeho nutriční hodnoty a rovněž ho dělá velice příjemným ke konzumaci. Po namočení má toto ovoce tendence nabývat původní tvar a bobtnat. Je proto zpestřením i v různých karafách s nápoji Rozhodně to však není jeho jediné využití.

Ovoce sušené mrazem chutná skvěle a uplatní se i ve zdravé kuchyni.
Ovoce sušené mrazem chutná skvěle a uplatní se i ve zdravé kuchyni.

Ovoce sušené mrazem má různé formy

Suší se celá plejáda ovoce, a dokonce i zelenina. Tradičně jde o banány, jahody, ananas, višně, mango, mandarinky, maliny, borůvky, melouny, a i dnes již pro nás exotické moruše. Lyofilizované ovoce se nabízí v různých formách. Například sušené jahody lze koupit celé, jako plátky, krájené na kostičky a koupíte je i jako sušený jahodový prášek. Rovněž maliny koupíte celé, zlomky i prášek. Díky tomu je použití lyofilizovaného ovoce ještě variabilnější.

Kde koupit lyofilizované ovoce?

Na mrazem sušené ovoce se specializuje e-shop Lyofio.cz patřící pod firmu PPD Delivery. E-shop nabízí lyofilizované ovoce velkoodběratelům (lyofilizované ovoce velkoobchod), ale i konečným spotřebitelům. Funguje tak jako B2C obchod, který umožňuje každému nakoupit za výborné ceny mrazem sušené ovoce v top kvalitě.

Na prodej sušeného ovoce se specializuje Lyofio.cz.
Na prodej sušeného ovoce se specializuje Lyofio.cz.

Prodej lyofilizovaného ovoce, to je v případě e-shopu Lyofio.cz nejen široká nabídka mrazem sušeného ovoce, ale i pochoutka typu lyofilizovaná jahody v čokoládě – v bílé, mléčné i v hořké, a taktéž v karamelu. Dále v e-shopu koupíte müsli ­s příchutěmi, bio a pro náročné, granolu, ovocné kaše a produkty speciálně pro děti (müsli a granolu).

Jak využívat mrazem sušené ovoce?

Využitelnost mrazem sušeného ovoce je obrovská. Kromě toho, že si jej vy i děti užijete jako zdravé mlsání, se hodí do nápojů, do salátů i do běžného vaření a pečení. Můžete jej přidávat do domácího müsli a granoly, taktéž do všemožných kaší a sladkých nákypů. Je zdrojem ovoce pro smoothie i koktejly. Přidat se dá do pomazánek i sladkých tvarohů.

Drobné dárečky z lyofilizovaných jahod, třeba sušené jahody v čokoládě, oceníte v mnoha situacích. Mějte je doma po ruce.
Drobné dárečky z lyofilizovaných jahod, třeba sušené jahody v čokoládě, oceníte v mnoha situacích. Mějte je doma po ruce.

Perfektně se hodí do pečených i nepečených dezertů. Je samozřejmě ideální pro všechny variace RAW dobrot. Můžete jej však přidat i do domácích limonád a čajů či jím vylepšit alkoholické drinky. Nádherně vypadá, když jím zdobíte dezerty, koláčky a dorty. A zkusit si můžete vyrobit i domácí čokoládu se sušeným ovocem. Přizvěte k tomu děti. Dávat na čokoládu sušené ovoce je bude bavit stejně, jako ji pak jíst. Zapojte fantazii a určitě vás napadne, které z vašich oblíbených jídel dovede ovoce sušené mrazem vylepšit. Skvěle chutná i dobře vypadá.