Jahody: Zkuste lyofilizované
Jahody: Zkuste lyofilizované

Křupavé jahody? Ano a jsou výborné

Snad každý miluje jahody. Zvláště když se jim dopřeje dostatečné sluníčko a dobrá půda, to je potom lahůdka plná zdravých látek, které jsou velmi prospěšné.

Čerstvé jahody už určitě ochutnal každý a je pravdou, že pokud zrovna na ně nemáte alergii, tak jsou nejoblíbenější ovocnou pochoutkou. Nicméně v současné době se nabízí možnost, jak si dopřát tuto výjimečnou chuť, a to klidně i v zimě. Navíc ovoce bude mít nejen skvělou vůni, chuť a barvu jako čerstvé ovoce, ale rovněž všechny podstatné vitamíny a zdraví prospěšné látky. Jahody sušené mrazem totiž mají skutečně všechny tyto přínosné benefity, a dokonce i neporušenou strukturu. Jsou sice křehké, ale krásně křupavé, což u čerstvých plodů nemůžete zažít.

Lyofilizované jahody jsou zdravé a chutné.
Lyofilizované jahody jsou zdravé a chutné.

Mrazem sušené jahody

Jedná se o takzvaný způsob lyofilizace, která skutečně zanechá všechno podstatné. Jak proces probíhá? Voda z jednotlivých plodů, což může být jakékoliv jiné ovoce, musí zkrátka pryč. Ovoce se zamrazí při teplotě mínus 80 °C. Pak cestuje do sušičky, kde se voda mění, a to díky nižšímu tlaku, na páru. Celkem se provádí dvě sušení, kdy v první fázi je odstraněno 95 % vody. Druhá fáze sušení je trochu odlišná, zvyšuje se teplota a nastupuje snižování vakua. To je právě to, co zanechává ovoci všechno podstatné. Dokonce i nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Zkrátka ideální sušené jahody, které mají široké využití. Bez přidaného cukru nebo dalších konzervačních látek.

Jak konzumovat sušené jahody?

V podstatě to není zase tak složité. Lyofilizované jahody se dají totiž konzumovat stejně tak jako čerstvé. Jen s tím rozdílem, že budou křupat. Nicméně se dají použít do kaší, müsli, posyp na dezerty nebo je stačí na chvíli vložit do vody a uvidíte další zázrak, který sice nebude křupat, ale chutnat rozhodně ano. Výhodou je, že se sušené jahody nijak nezkazí, tudíž mohou být uchovány i delší dobu. Nejsou určeny k rychlé konzumaci, ale je také na místě je správně uskladnit. Zpravidla se dají zakoupit v obchodech se zdravou výživou, ale objevují se i v obchodních domech v regálech, které jsou určeny pro produkty zdravého stravování.

Na vytvoření zpětných odkazů alias linkbuilding tu tedy máte www.seolight.cz.