Léto dává našim nohám zabrat. Více než kdy jindy by se naší prioritou měla stát zdravá obuv. Znáte boty Clarks? Překvapí vás designem i zdravými technologiemi.
Léto dává našim nohám zabrat. Více než kdy jindy by se naší prioritou měla stát zdravá obuv. Znáte boty Clarks? Překvapí vás designem i zdravými technologiemi.

Zdravá obuv nejen na léto – zkuste boty Clarks

Léto dává našim nohám zabrat. Více než kdy jindy by se naší prioritou měla stát zdravá obuv. Znáte boty Clarks? Překvapí vás designem i zdravými technologiemi.

Vidíme to často – zejména v létě. Krásku v přenádherných sandálcích na subtilních vysokých jehlách. Ale kulhá. Nebo elegantní dámu, které ze sandálků protéká na jednu stranu hallux (vybočený palec), na nártu zas opuchlá noha. Letní horka dávají našim nohám zabrat už samy o sobě a rozhodně se neoplatí ničit si je ještě více nevhodnou obuví. A pokud už jsme si nohy zničili, nebo se obuv stala příčinou našich dalších potíží – běžně třeba s páteří, nevhodné boty u nás ze zdravotních důvodů už ani do úvahy nepřipadají. Jaké boty si tedy zejména v létě, kdy naše nohy trpí nejvíce, vybrat? Zaměřte se na zdravé značky.

Zdravá obuv je u některých výrobců prioritou – a přesně z nabídky těchto značek si je dobré vybírat. Najdete jich více: Gabor, Scholl, Josef Seibel, Nagaba, Ecco, Merrel, Tamaris a též anglická značka obuvi Clarks, u které bych se teď ráda zastavila.

Boty Clarks se chlubí mnoha unikátními technologiemi, které mají naše nohy rády. A tak stojí za to se na sortiment podívat. V České republice obuv Clarks koupíte v e-shopu eObuv: https://www.eobuv.cz/clarks.html.

Je v hledáčku vašeho zájmu zdravá obuv? Boty Clarks jsou přesně tím co hledáte.
Je v hledáčku vašeho zájmu zdravá obuv? Boty Clarks jsou přesně tím co hledáte.

Dětské Clarks boty se hodí už od prvních krůčků

Já osobně jsem se s Clarks botami setkala poprvé, když jsem potřebovala zdravé boty pro svoji dceru. Začínala chodit a hledala jsem sandály s uzavřenou špičkou a pružnou podešví. Našla jsem. Letní boty jsem jí od Clarks pořizovala hned dvoje. Letní sandály, u kterých nehrozilo nakopnutí palce a byly dostatečně vzdušné, aby se jí nepotila nožička, obstály. Nakonec sice neměly podešev ve stylu „bosobot“, ale nevadilo to. Pružnější a rovněž vzdušné i v teplejších dnech pak byly druhé Clarks boty. Téměř celokožené polobotky Softly Blossom ve starorůžovém odstínu s technologií  Air Spring Fx. Jde o odpruženou podešev s vysokou prodyšností a funkčním odvodem vlhkosti.

Zdravá obuv pro děti je základem pro zdravý vývoj dětské nohy. Boty Clarks jsou určeny pro děti už od prvních krůčků a ještě dříve. Najdete je od velikosti 17, což je nejmenší kojenecká velikost obuvi vůbec.

Některé modely bot Clarks pro děti najdete už od velikosti 17,5. Reálně pro první krůčky využijete boty od velikosti 19. Jsou to propracované a zdravé botičky, které navíc hezky vypadají a na dětské nožce jsou skutečně kouzelné.

Dámské boty Clarks myslí na všechny věkové skupiny

Clarks dělá boty pro ženy každého věku. Přece jen máme jiné nároky na design ve třiceti a v šedesáti. Říkám to zejména proto, že byste se neměly nechat odradit, pokud narazíte zrovna na model určený opačnému konci této věkové úsečky. Zejména mladší věkové skupiny by se měly na dámské Clarks boty koukat jako na boty, které mají být zdrojem pohodlí. A není to z mé strany obhajoba designu, který by nebyl líbivým. Naopak. Různé polobotky v teniskovém stylu, ale i další polobotky, nebo sandály třeba na platformě, skousnou i milovnice poněkud více „fashionable“ stylu.

U mne osobně dámské letní boty Clarks zabodovaly stejně, jako kdysi boty Ecco: jednou obujete, více nevyzujete. Jak si Clarks boty vybrat? V první řadě rozhodně podle designu. Ve třiceti prostě některé modely „nedáte“ a naopak, po šedesátce zas ráda sáhnete na zcela jiné. Pak se koukejte na technologie, kterými se ten který model chlubí. Na eObuv, kde si tuto značku bot koupíte, je technologie vždy zmíněná. Bohužel zatím chybí trochu více vysvětlivek kolem ní. Takže doporučuji se podívat na mateřský web značky Clarks, kde se o jednotlivých technologiích dozvíte více, a to včetně zajímavě zpracovaných videí. I když i tady to bude úkol hodný detektiva.

Dámské letní boty Clarks: tipy na vzdušné polobotky i elegantní sandály na podpatku. Obojí ve zdravém střihu a z kvalitního materiálu.
Dámské letní boty Clarks: tipy na vzdušné polobotky i elegantní sandály na podpatku. Obojí ve zdravém střihu a z kvalitního materiálu.

A mám i dva dámské tipy na léto. Prvním jsou vzdušné polobotky z přírodní usně a s koženou stélkou. Výrobce i prodejce eObuv je dokonce prodává jako sandály. Jde o model Clarks Un Haven Cove. Jsou to boty jako stvořené na letní výlety po památkách. Nebudou vás z nich bolet nohy a neuženete si ani žádné otlaky. Jako druhý tip jsem vybrala sandálky v nude odstínu z kůže. Jsou na platformě, s tlustým pohodlným podpatkem, s páskem kolem kotníku. Prostě hezké, univerzální k celé řadě outfitů, a hlavně použitelné i na rozpálený letní asfalt, či žulové kočičí hlavy ve městech. Pokud se bez podpatků skutečně neobejdete, tak je to přesně ten model, ve kterém zvládnete i ty památky, jak jsem to naznačovala u předchozího modelu. A rovněž bez újmy na zdraví.

Pánské boty Clarks, to je styl bez kompromisu

Možná nadpis této sekce vyzní poněkud reklamě, ale chtěla jsem jím říct, že sortiment pánské obuvi Clarks je skutečně rozmanitý. Tenisky, mokasíny, pohodlné boty k obleku, polobotky v mnoha designech, letní sandály i pantofle – kdybyste si jako muž mohl vybrat pouze z nabídky této značky, neměl byste žádný problém. K rozmanitému množství stylů zde samozřejmě přibývají tradiční výhody značky Clarks: nešetří se kůží a ani funkčními technologiemi, které z obyčejných bot dělají boty zdravé.

Pánské letní boty Clarks: tipy na elegantní pánské sandály a pohodlné mokasíny.
Pánské letní boty Clarks: tipy na elegantní pánské sandály a pohodlné mokasíny.

Boty pro muže Clarks jsou nositelné napříč věkovými kategoriemi. Velikosti začínají na 40 a končí mnohdy až na velikosti 46. Abych dostála příslibu, že dostanete především tipy na letní boty, vybrala jsem povedený typ pánských sandálů. Model Trisand Bay v černé barvě rozhodně nepatří mezi nevzhledné sandály, jaké vídáme na ulicích. Navíc se chlubí technologií Trigenic, která ve zkratce řešeno, umožňuje našim nohám a tělu užívat si přirozený pohyb. Druhé boty se hodí rovněž na léto. Jelikož sandály nejde ani v létě nosit pokaždé, vybrala jsem velice povedené tmavěmodré mokasíny Saltash Edge. Takové, které lze nosit v létě k džínsům a to i na boso. Zkuste je, určitě si mokasíny Clarks zamilujete.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

♥ TIP

Znáte ikonické Desert Boots od Clarks?

V roce 1950 je navrhl designér Nathan Clark a od té doby dobyly botníky mužů, žen i dětí v mnoha v barevných variacích. Nadčasové boty Desert Boots využívají šitou konstrukci a honosí se prostými liniemi, které nevychází z módy.

[/su_note]

Ikonické boty Desert Boots od Clarks – tentokrát jako Desert Boots pro děti.
Ikonické boty Desert Boots od Clarks – tentokrát jako Desert Boots pro děti.

Clarks – zdravá obuv z Anglie

Značka Clarks vás překvapí bohatostí sortimentu. Někdy máte pocit, že je toho až příliš, a že je to jak s jídelním lístkem: nejlepší je ten, kde najdete tři jídla a z toho dva seškrtané. Ale u bot to neplatí. Co člověk, to originál a naše noha umí být skutečně vybíravá. Technologové a designéři Clarks s tím mají zkušenosti, a to už od roku 1825. Za 200 let se o botách a lidské noze už skutečně něco naučíte. A tak třeba myslí i na ty, kdo mají širokou nohu. Značka totiž nabízí dokonce speciální kolekci modelů pro širokou nohu. Navíc cena bot Clarks není nijak závratně vysoká. Nevím jak vy, ale já jsem značce, která má ve svém archivu přes 22 000 modelů bot, ochotna důvěřovat. Co vy?

Zdroj obrázků: Clarks, eObuv, koláže ContentPub s.r.o.