Nenechte nevhodné přikrývky a polštáře, aby vám „odnesli spaní“! To, jak se vyspíme a jak se ráno cítíme ovlivňují více, než by se mohlo zdát.
Nenechte nevhodné přikrývky a polštáře, aby vám „odnesli spaní“! To, jak se vyspíme a jak se ráno cítíme ovlivňují více, než by se mohlo zdát.

Přikrývky a polštáře ovlivňují naše zdraví více, než si myslíme

Nenechte nevhodné přikrývky a polštáře, aby vám „odnesly spaní“! To, jak se vyspíme a jak se ráno cítíme, ovlivňují více, než by se mohlo zdát.

Spánek je pro naše zdraví velice důležitý. To, jak kvalitně se vyspíme, ovlivňuje řada faktorů.Od našeho psychického stavu a pohody přes teplotu v místnosti a rušivé světelné elementy až po kvalitu toho, na čem a v čem spíme. Obvykle se přeceňuje kvalita matrace, avšak naopak podceňuje to, jaký polštář nebo přikrývku na spaní používáme. Přitom nevhodné přikrývky a polštáře jsou často příčinou toho, že nejenže se dobře nevyspíme, ale pak se i během dne potýkáme se zdravotními obtížemi, které jsme si způsobili v noci během spaní – a ani o tom nevíme.

Nenechte nevhodné přikrývky a polštáře, aby vám „odnesly spaní“! To, jak se vyspíme a jak se ráno cítíme ovlivňují více, než by se mohlo zdát.
Nenechte nevhodné přikrývky a polštáře, aby vám „odnesly spaní“! To, jak se vyspíme a jak se ráno cítíme ovlivňují více, než by se mohlo zdát.

Přikrývky a polštáře ovlivňují kvalitu našeho spánku

Bolí vás hlava? Příčinou může být krční páteř a to, že spíte na nevhodném polštáři. Mnozí z nás spí na příliš napěchovaných polštářích, jež jsou velice často příčinou problémů s krční páteří i z toho plynoucích bolestí hlavy. Pod hlavou nepotřebujete příliš masivní polštáře. Naopak, zaměřte se na kvalitní výplň. Nejde ani tak o to, jaký typ výplně polštář má. Důležité je, aby náplň v polštáři držela tvar, nedělala boule a neshromažďovala se jen v některých místech. Proto je důležité vybrat si kvalitní prošívaný polštář. Často nás tyto polštáře uspokojí mnohem více, než speciální anatomické polštáře.

Podobně je to u přikrývek. Budíte se ráno unaveni jako po sportovním zápasu? Je možné, že jste celou noc soupeřili s vlastní peřinou. Bývá to časté u starých těžkých péřových peřin. Pro kvalitní spánek jsou důležité lehké prošívané přikrývky, kde výplň drží tvar jak má a nezatěžuje nás nadměrnou hmotností. A nemusíte se bát, že vám pod lehkou přikrývkou bude zima. Tepelný komfort nemusí být vůbec závislý na hmotnosti přikrývky.

Zajímavostí pro zdravý spánek jsou přikrývky a polštáře s Aloe Vera

Velkým hitem poslední doby jsou přikrývky a polštáře s obsahem Aloe vera. Tato velice všestranná léčivka se aplikuje na povlak polštáře nebo přikrývky z mikrovlákna formou napuštění přírodní substancí. V kombinaci s kvalitní výplní z dutého vlákna Fibre HCS v přikrývkách tvoří dokonalou kombinaci, kdy Aloe vera poskytuje regenerační účinky a posilnění vitality organismu, zatímco výplň nabízí skvělé termoizolační vlastnosti.

Polštář s Aloe vera, který podává specializovaný e-shop Rodinnebaleni.cz, se dokonce skládá ze dvou samostatných částí. Náplň obsahuje směs polyesterových kuliček a polyuretanových tyčinek, které dělají polštář dokonale pružným a měkkým, za současné schopnosti poskytnou naší hlavě a krku optimální oporu.

Velkým hitem poslední doby jsou přikrývky a polštáře s obsahem Aloe vera.
Velkým hitem poslední doby jsou přikrývky a polštáře s obsahem Aloe vera.

Polštářky nejsou jenom na ozdobu

Moderní domácnost si rozhodně nevystačí jen s polštářem na spaní. Menší polštářky rozmístěné všude po bytě by měly sloužit nejen jako dekorace, ale zejména na podporu našeho pohodlí a zdraví. Na méně pohodlné sedačce poskytnou oporu křížové páteři, či podepřou páteř krční. Při použití na židli budou skvělým pomocníkem proti nachlazení způsobenému sezením na studeném materiálu. Dokážou být nápomocny při problémech s kostrčí, ulevit při bolestech způsobených hemoroidy nebo alespoň zergonomičnit naše sezení, pokud potřebujeme sedět výš a naše židle není výškově nastavitelná. A abychom si tuto mnohdy v podstatě zdravotní pomůcku užili i po stránce dekorační, určitě nás potěší, že povlaky na polštářky se dají pořídit v obrovském množství barev a vzoru.

Typickým a velice praktickým rozměrem polštářku je velikost 40×40 cm. A povlak na polštářek 40×40 v mnoha dekoračních provedeních koupíte opět v e-shopu Rodinnebaleni.cz. Povlaky na polštářky se dají snadno sundat a vyprat. A jeden tip na závěr: malý polštářek s hezkým dekoračním povlakem je skvělý i jako dárek k Vánocům.

Ozdobné povlaky na polštářky nejsou jenom na ozdobu.
Ozdobné povlaky na polštářky nejsou jenom na ozdobu.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu