Nassfeld – to je aktivní dovolená pro zimu i léto spojená s wellness

Oblíbili jste si dovolené spojené s aktivním a zdravým odpočinkem? Vydejte se do turistického střediska Nassfeld v Jižním Rakousku.

Oblíbené středisko Nassfeld je vyhledávaným lyžařským střediskem i horským letoviskem. Bez ohledu na roční období zde najdete atrakce pro aktivní trávení volného času spojeného se sportem a wellness aktivitami. Ubytování nemusíte dlouho hledat, protože máte možnost využít apartmány Nassfeld přímo od českého pronajímatele. K dispozici je 22 moderně zařízených apartmánů. K ruce vám bude český personál. Apartmány se nachází 300 metrů od sjezdovky a jako součást celkových služeb získáváte i slevy na skipasy. V rámci wellness aktivit si lze užít například relaxaci v SaunaHaus.

Lyžařské středisko v Nassfeldu patří mezi nejvyhledávanější místa pro zimní dovolené.
Lyžařské středisko v Nassfeldu patří mezi nejvyhledávanější místa pro zimní dovolené.

Lyžování v Nassfeldu nabízí 110 kilometrů sjezdovek

Nassfeld patří mezi top desítku nejprestižnějších a nejvyhledávanějších lyžařských středisek. Obecně je považován za nejmodernější středisko rakouských Alp a je největším vysokohorským střediskem Korutan.  110 km sjezdovek je zárukou, že si tu svoji snadno najdou rodiny s dětmi, nároční lyžaři i milovníci lyžování spíše rekreačního. Unikátní je především poloha střediska. To je orientováno na jižní svahy italských Dolomit a díky tomu Nassfeld zažívá až 300 slunečních dní v roce. Přesto však zde není nikdy nouze o dokonalé sněhové podmínky. Skvělé podmínky pro lyžování jsou zde již od poloviny prosince a lyžařská sezóna končí až v polovině dubna. O dokonalý sníh se kromě přírody starají i moderní zasněžovače. 38 lanovek zajišťuje dopravu na svahy bez čekání. Využít lze 30 km lehkých sjezdovek, 60 km středně náročných sjezdovek a 20 km sjezdovek pro nejnáročnější lyžaře.

Mimo běžné sjezdovky najdete v Nassfeldu i prostory pro freeride, tři specializované snowparky, sáňkařskou dráhu, čtyřkilometrovou kilometrovou FIS sjezdovku nad Tröpolachem, svah s boulemi na Gartnerkofelu či rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe.

Léto v Nassfeldu se hodí pro pěší turistiku i cyklistiku

Jelikož je Nassfeld skvělým místem i pro letní dovolenou, ubytování Nassfeld v apartmánech českého pronajímatele využijete rovněž mimo lyžařskou sezónu. A proč do Nassfeldu v létě? Jde o středisko skvělé jak pro pěší turistiku, tak pro cyklistiku. 1000 km značených stezek se nachází ve výšce 600 až 2800 m. n. m. Stezky jsou vhodné rovněž pro Nordic walking, cyklisty naláká 800 km cyklotras. Na místních jezerech a řece Gail si lze užít kanoistiku i rafting, absolvovat zde lze potápěčské kurzy, případně si zarybařit. Pro děti jsou připraveny zábavné parky s trampolínami, autíčky, ale i s bazény a vodními atrakcemi. Zajímavým vyžitím pro celou rodinu je pak horolezecký kemp s přírodními stěnami.

Ubytování apartmánového typu v Nassfeldu nabízí moderně vybaveny jednolůžkové až osmilůžkové pokoje.
Ubytování apartmánového typu v Nassfeldu nabízí moderně vybaveny jednolůžkové až osmilůžkové pokoje.

Součástí apartmánového komplexu v Nassfeldu je i nový SaunaHaus

V létě i v zimě máte v rámci ubytování v Nassfeld apartmánech k dispozici i skvěle vybavený SaunaHaus. Poskytne vám skvělou možnost relaxace a uvolnění po sportem stráveném dnu. Sauna je otevřena denně od 15:00 do 22:00 a je vybavena šatnou, kuchyňkou, společnou odpočívárnou, sprchou i WC. K dispozici je občerstvení v podobě nealkoholických nápojů a piva.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContententPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu