I ty, kdo příliš zimním outdoor aktivitám neholdují a maximálně si vyjedou na lyže, jarní počasí brzy vyžene ven si zasportovat. Jaro 2022 začíná letos 20. března. Připravte se na něj s novou výbavou.

Jaro 2022 přichází. Připravte se na outdoor aktivity

I ty, kdo příliš zimním outdoor aktivitám neholdují a maximálně si vyjedou na lyže, jarní počasí brzy vyžene ven si zasportovat. Jaro 2022 začíná letos 20. března. Připravte se na něj s novou výbavou.

Patříte mezi ty aktivní? Přichází čas zapřemýšlet, kam na jaře a v létě vyrazit. Kdo má doma děti, ten obvykle musí upustit od svých tradičních činností a přizpůsobit se dětem. Nemusí to však nutně znamenat slevit ve svých sportovních aktivitách. Dítě však běháním nenadchnete, a ani dovolená v komfortním hotelu není pro něj tak lákává, jako pobyt pod stanem. Děti stanování milují. Kdo má zahradu ví, že v létě děti chtějí pod stanem spát dokonce i na zahradě. A výlet, který je fascinuje nejvíce je ten ve spacáku pod stanem. Nepodceňte ale karimatku.

Na měkkém i na teplém

Řešením je dnes nafukovací karimatka. Ty nejlepší, jakými jsou Sea To Summit, snadno zabalíte dokonce do menšího balíčku než jsou klasické rolovací karimatky. Jejich tepelně izolační vlastnosti jsou přitom nesrovnatelně lepší a i vaše záda si budou jednoznačně pochvalovat. Pod značkou Sea To Summit koupíte dokonce i specificky tvarované nafukovací karimatky pro ženy, které jsou širší v oblasti boků a užší u ramenou.

Jak dostat děti na chalupu? Zkuste lákadla, kterými jsou hamaky a houpačky

Těšíte se, jak si vyrazíte letos poprvé na kolo, nebo jen tak na pořádnou túru? S prvními jarními dny plánujete odzimovat chalupu a dříve než se pustíte do otrockých prací na zahrádce, tak si chcete udělat pořádný výlet i s dětmi. A právě ty mohou být problém, zejména, když se nám je nedaří dostat ani na chalupu. Připravte si pro ně lákadla, kterým prostě neodolají – hamaky. Heslo pro jaro 2022: „Pro každého člena rodiny hamaka“ se určitě ujme. Ať již půjde přímo o hamaku, nebo o různé závěsné houpačky, rozhodně vždy představují skvělou možnost relaxace a zábavy. A lákadlem jsou i pro teanagery, kteří se v tomto věku nechávají skutečně dlouho přemlouvat ke spolčeným rodinným aktivitám. Takže pokud vám budou tvrdit, že s rodiči pod stanem je to nuda, tak jim prostě přibalte hamaku a nechte je spát ještě dobrodružněji – přímo v ní.

Vydejte se za dobrodružstvím se správnou výbavou

Jaká předsevzetí jste si dali ohledně svého aktivního životního stylu pro jaro 2022? Jakékoliv aktivitě se budete věnovat, vždy to dělejte se správnou a bezpečnou výbavou. Pro sport a outdoor aktivity se různé „do-do“ výrobky nevyplácí. Lezete-li po skalách, každá karabina musí být pro vás jistotou. Nešetřete na bezpečnostních pomůckách, kontrolujte je a měňte za nové. Vyspělejší a bezpečnější. Například cyklohelmu bychom měli vyměnit vždy po pěti letech a po každému pádu, kdy došlo k nárazů do cyklohelmy. Vyberte si též správný batoh pro každou aktivitu i další pomocníky – ať již půjde o sportovní brýle nebo čelovku.