Jak na posilování bicepsů podle specialisty na fitness stroje, firmy Grün Sport?

Jak na posilování bicepsů?

Jestli lze nějaký sval na lidském těle prezentovat jako symbol síly, ale též mužnosti, jsou to právě bicepsy. A móda dobře vyrýsovaných bicepsů neobchází ani ženy. Předčí dokonce i pověstný „pekáč buchet“ na břiše.

Bicepsy vzbuzují respekt a obvykle jsou to právě ony, které když jste oblečení, upozorní na to, že váš objem není nadváhou, ale výsledkem cvičení. Vždy je totiž necháváme pyšně vyniknout krátkým rukávem či dokonce bez rukávů. Získat vzorové bicepsy však nemusí být snadné. Mnoho lidí si stěžuje, že jim bicepsy nerostou tak, jak by si vzhledem ke cvičení a intenzitě tréninku představovali. Odborníci pro překonání tohoto neduhu doporučují cvičit bicepsy ještě před tím, než do cvičení zařadíme tzv. velké svalové partie, čímž jsou myšleny hrudník a záda. Do tréninkového plánu je intenzivní cvičení bicepsů vhodné zahrnout dvakrát v týdnu.

Pro cvičení bicepsů existuje několik zajímavých tréninkových plánů

Těmi nejznámějšími jsou trénink bicepsů Phila Heatha, který využívá ke cvičení Scottův stroj v kombinaci s bicepsovými zdvihy na nakloněné lavici a koncentrované zdvihy na lavičce. Druhým typem je rýsovací trénink bicepsů Ronnieho Colema. Ten zahrnuje bicepsové zdvihy s jednoručkami na nakloněné lavici, stahování protisměrných kladek a tzv. klasickou jednadvacítku ve čtyřech sériích po 10 opakováních, kde se cvičí s lokty 15 cm od těla. Třetí známý trénink bicepsů nese jméno Arnolda Schwarzeneggera. Zahrnuje koncentrované zdvihy o koleno, které se mohou cvičit na lavičce, nebo jak je cvičil přímo Arnold Schwarzenegger, tedy v podřepu. Pak je v tréninku využit bicepsový zdvih s jednoručkami ve stoji a bicepsový zdvih s velkou činkou ve stoji.

Kvalitní stroje a činky na posilování bicepsů dodává česká firma Grün Sport.
Kvalitní stroje a činky na posilování bicepsů dodává česká firma Grün Sport.

Jak na posilování bicepsů podle specialisty na fitness stroje, firmy Grün Sport?

Ideálním řešením, jak dosáhnout dokonalé bicepsů, jak u mužů, tak u žen, je kombinovat cvičení na ruce na strojích pro posilování bicepsů, cvičení s volnými váhami – využívají se jednoručky a olympijské činky s kotouči, nakonec též přidat funkční trénink. Ten lze realizovat s pomůckami, ale i s vahou vlastního těla.

Stroje na posilování bicepsů od Grün Sport

Grün Sport (www.grunsport.cz) je českým výrobcem kvalitních a ergonomických posilovacích strojů, mezi kterými nechybí ani stroje na bicepsy. Tradičně doporučovaným strojem je Scottova lavice, pro izolované cvičení bicepsů. Cvičí se s bicepsovou činkou nebo s jednoručkami. Dále jsou vhodnými biceps stroj a biceps stroj duální (pro individuální cvičení levého a pravého bicepsu), biceps stroj jednoruč, hrazda s dopomocí a pro cvičení se hodí i svodidla, včetně těch multifunkčních. Na nich se cvičí s olympijskou osou tahem nahoru. Firma nabízí též protisměrné a multifunkční kladky a taktéž vhodné činky, včetně jednoruček.

Stroje a pomůcky se hodí do profesionálních fitness center, do wellness center, ale i do soukromých domácích posiloven. Grün Sport je na trhu od roku 1989 a vyrábí jak typizované stroje, tak stroje na míru. Firma nabízí jednotlivé stroje, ale též vybavení posiloven na klíč. Individuální přístup ke každému zákazníkovi, skvělý poradenský servis i kvalitní ergonomické posilovací stroje můžete využít jako jednotlivec i jako firma.