Antiageing pro kloubní aparát: Nejen vrásky, ale i klouby na vás prozradí věk
Antiageing pro kloubní aparát: Nejen vrásky, ale i klouby na vás prozradí věk

Antiageing pro kloubní aparát: Nejen vrásky, ale i klouby na vás prozradí věk

Chcete si udržet mládí co nejdéle? Pečovat musíme nejen o pokožku. Důležitý je též antiageing pro kloubní aparát. Klouby nás umí pozlobit s přibývajícím věkem, z důvodu nesprávné výživy i při sportu, zejména intenzivnějším. Co naše klouby potřebují, aby zůstaly co nejdéle mladými? 

Svět je doslova posedlý kultem mládí a krásy

Rozhovory se stěží třicetiletými herečkami se nesou v duchu: „Jak to děláte, že nemáte žádné vrásky?“. Což pod čtyřicet, či dnes skoro pod padesát, není ničím překvapivým. Mažeme se antiageing krémy pro padesátnice a padesátníky již ve dvaceti, abychom vráskám nedali šanci. I muži chodí na zákroky k plastickým chirurgům, protože i u nich je úspěch nejen u žen, ale i v zaměstnání, mnohdy závislý na dokonalém vzhledu. Jenomže na něco důležitého přece jen zapomínáme. Na své klouby.

Klouby stárnou stejně jako naše pokožka. Vždyť i tzv. test mládí se nedělá počítáním vrásek, ale zkouškou hybnosti. Sednete si do tureckého sedu a musíte se postavit bez pomoci rukou. Schválně to zkuste, jak budete hbití a zdali se vám to vůbec povede. Pečovat tedy musíme nejen o pokožku. Antiageing pro kloubní aparát by měl být pro nás samozřejmostí, a dokonce je s ním vhodné začít ještě dříve než s tím pro pleť. Ne až tehdy, když již naše klouby volají o pomoc.

Problémy s klouby zažije každý

Jen stěží narazíte na člověka, zejména dospělého, který nezažil bolesti kloubů. Objevit se však mohou už i u dětí. Příčinou bývá přetížení při sportu, různé zánětlivé stavy způsobené třeba i běžnými virovými nemocemi jako je chřipka. Udržet klouby zdravé musíme prevencí, v pozdějším věku pak je nutné nasadit antiageing pro kloubní aparát. Ten se však hodí i když aktivně sportujeme. 

Klouby potřebují správnou výživu, která jim zajišťuje ochranu jak před opotřebením, tak zvyšuje odolnost kloubů vůči poranění při různých úrazech, ale i před záněty. Zdravou výživu kloubům musíme dodávat vhodně zvolenou pestrou stravou. To však často zanedbáme, nebo prostě nechceme fungovat jako chodicí encyklopedie zdravé výživy. Jinou efektivní možností pak jsou doplňky stravy pro klouby. Avšak ne všechny jsou stejně kvalitní. Ideální je přípravek kombinující dobrou vstřebatelnost a spektrum účinných látek doporučovaných pro klouby. Které to jsou? 

Naordinujte si antiageing pro klouby

Co naše klouby potřebují? Za klasickou výživu kloubů je pokládán glukosamin sulfát, který je jednou z hlavních složek kloubních chrupavek. Propůjčuje jim pružnost, protože má schopnost na sebe vázat vodu. Vodu na sebe váže i hyaluronát sodný, známý i jako kyselina hyaluronová

Metylsulfonylmethan (MSM) je další důležitou součástí kloubních preparátů. Látce se přisuzují protizánětlivé účinky a schopnost předcházet i pomáhat při onemocněních, jakými jsou revmatoidní artritida, osteoartróza (tlumí bolesti a otoky kloubů) i bolesti svalů. Účinným protizánětlivým prostředkem je však i kurkumin, výtěžek z kurkumy dlouhé. Jde o přírodní antioxidant se silnými protizánětlivými účinky. Je schopen pozitivně ovlivňovat pohyblivost kloubů, a dokonce snižovat opotřebení kloubních chrupavek.

Hledat bychom měli též přípravek, jenž obsahuje chondroitin sulfát. Jde o důležitou látku obsaženou ve strukturách mezibuněčné hmoty chrupavek. 

Náš pohybový aparát potřebuje rovněž kolagen. Ten se tvoří ve velkém zhruba do 20 let, pak se do čtyřicítky tvorba zpomaluje, až se zcela zastaví. Tělu je jej zapotřebí dodávat. Ideální pro chrupavky je hydrolyzovaný hovězí kolagen. Užívat by se měl spolu s vitaminem C, který zlepšuje jeho využitelnost. 

V kloubní výživě by neměly chybět ani vitamíny skupiny B (vitamin B1, vitamin B2, vitamin B5, vitamin B7 – biotin / vitamin H, vitamin B9, vitamin B12) či vitamin E

Doplněk stravy pro zdravé klouby

Tato kombinace – to je dokonalý antiageing pro klouby a dohromady jej odborníci dali ve výrobku Chevron Nutrition – Join Support. Přestože jde o výrobek určený pro kloubní výživu, díky svému složení bude mít příznivý účinek i pro naši pleť. Dokáže nahradit užívání kolagenu a kyseliny hyaluronové v jiných přípravcích. Nabídne tak antiageing pro klouby, šlachy, vazy a současně i antiageing pro pleť. Méně vrásek i nekulhat – to svedeme s nadsázkou řečeno díky jednomu doplňku stravy. Výrobek je určen pro podporu mobility a flexibility pohybového aparátu. Dovede podpořit zdraví kloubů a pevnost kostí. Uleví též od bolesti kloubů. Pokud k užívání přípravku přidáte i zdravou stravu a zdravý pohyb, rozhodně dokážete zpomalit, nebo dokonce obrátit čas.