Zastavte stárnutí a nastartujte omlazení. Anti-ageing medicína nabízí neinvazivní omlazení pleti, které odstraní vrásky i jiné projevy stárnutí.
Zastavte stárnutí a nastartujte omlazení. Anti-ageing medicína nabízí neinvazivní omlazení pleti, které odstraní vrásky i jiné projevy stárnutí.

Anti-ageing medicína nabízí zjemnění vrásek i celkové omlazení pleti

Zastavte stárnutí a nastartujte omlazení. Anti-ageing medicína nabízí neinvazivní omlazení pleti, které odstraní vrásky i jiné projevy stárnutí.

Populace stárne, ale není to navenek příliš poznat. Anti-ageing medicína (také antiageing medicína) totiž už nyní přináší první pozitivní výsledky. Sedmdesátníci dnes vypadají na padesát, čtyřicátnici často na méně než na třicet. Pečujeme o sebe vnitřně, ale nezdráháme se nechat vylepšit už ani zvenčí. Prvními viditelnými znaky stárnutí jsou obvykle vrásky. Často ještě nemusí být způsobené samotným věkem a zhoršením elasticity kůže, ale třeba jen naši výraznější mimikou, vlivem špatné péče o pleť, sluncem, nebo třeba nezdravými návyky, jako jsou nenošení nesprávných dioptrických brýlí, nepoužívání slunečných brýlí nebo tím, že čteme s podepřenou hlavou. Odstranění vrásek proto bývá jedním z prvních zákroků, o který se v rámci anti-ageing medicíny zajímáme.

Anti-ageing medicína pomáhá zastavit a zvrátit projevy stárnutí. Začněte tím, co je vidět nejvíce. Zmírněte viditelnost vrásek.
Anti-ageing medicína pomáhá zastavit a zvrátit projevy stárnutí. Začněte tím, co je vidět nejvíce. Zmírněte viditelnost vrásek.

Jak na zjemnění vrásek? Proti vráskám funguje aplikace butulotoxinu, výplně vrásek kyselinou hyaluronovou i mezonitě

Vrásky v obličeji nám sice na jednu stranu mohou slušet, obvykle jsou však tím, co považujeme za nejviditelnější projevy stárnutí, a tak nás začínají trápit už ve velice brzkém věku. Tehdy se ještě jedná většinou o vrásky mimické nebo ty, které vznikají enviromentálními vlivy prostředí. Později se přidávají vrásky, za které může náš dlouhodobý nezdravý životní styl nebo prodělané nemoci, a nakonec vrásky, jež jsou projevem především hormonálních změn v našem těle souvisejících se stárnutím. Pokožka s věkem ztrácí elasticitu a objevují se příznaky, na něž už nestačí ani nejlepší pleťová kosmetika. Ve všech těchto případech nám dokáže pomoci anti-ageing medicína, ev. její část, estetická medicína. Pojďte se seznámit se třemi neinvazivními metodami vhodnými pro zjemnění vrásek – s aplikací butulotoxinu, aplikací výplně vrásek a s metodou využívající mezonitě.

Aplikace botulotoxinu zajistí dokonalé vypnutí pleti

Celebrity bez mimiky po nevhodně provedené aplikaci botulotoxinu nedělají této metodě vyhlazení vrásek zrovna dobrou reklamu. Avšak bulvár je prostě bulvár a tzv. botox si u nás v boji proti stárnutí rozhodně zaslouží své místo. Stále jde totiž o jednu z nejpoužívanějších a nejefektivnějších metod omlazování obličeje. Aplikace botulotoxinu je vhodná zejména pro odstranění vrásek kolem úst a nosu, pod očima a na čele (více zde). Botulotoxin, často odsuzován i díky tomu, že se mu říká klobásový jed, je překvapivě přírodní látkou. Jedná se o produkt bakterie Clostridium botulinum a tedy o přirozeně se vyskytující látku. Vpichuje se vždy pod vrásku a způsobuje dočasné omezení hybnosti svalstva pod kůží. V rukou zkušeného estetického dermatologa je botox bezpečným přípravkem. Nemusíte mít obavy, že zákrok omezí nebo pozmění mimiku vašeho obličeje. 

Výplně botuloxinu se hodí pro odstranění vrásek kolem úst a nosu, pod očima a na čele.
Výplně botuloxinu se hodí pro odstranění vrásek kolem úst a nosu, pod očima a na čele.

Aplikace botulotoxinu je rychlá a bezbolestná metoda. Realizuje se pomocí nanojehel, kdy pacient cítí maximálně jemné štípnutí. Samotné ošetření netrvá více než pár minut a jeho pozitivní účinky se dostavují v průběhu třech až pěti dnů. Účinek však není trvalý a zákrok je nutné opakovat vždy po šesti až devíti měsících. Výhodou však je, že ani po ustoupení účinku se vráska již neobnoví do své původní velikosti a rozhodně se nemusíte bát, že by se dokonce ještě prohloubila.

Orientační ceny aplikace botulotoxinu pro vyhlazení vrásek:

 • Botulotoxin aplikovaný v okolí očí: 2000 až 4000 Kč
 • Botox čela (vč. glabely – tj. části mezi obočím): 3000 až 4800 Kč
 • Aplikace botulotoxinu do glabely: 1800 až 3000 Kč

Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou

Zatímco botulotoxin vyhlazuje vrásky zejména díky vzniklé reakci aplikované látky na svaly pod vráskou, kyselina hyaluronová se aplikuje přímo jako výplň vrásek. I když na nás slovo kyselina nepůsobí zrovna nejlépe, je kyselina hyaluronová látkou, která je pro naše tělo naprosto přirozená. Jde totiž o jednu z hlavních výplní mezibuněčných stěn lidského těla. Problémem je, že si ji tělo přestává s věkem tvořit, její podíl v těle se zmenšuje a mimo jiné se tento stav odráží i na našem stárnutí. Samotná pleť obličeje ztrácí elasticitu a je málo hydratovaná.

Výplně vrásek (více zde) s pomocí kyseliny hyaluronové nejenže fungují jako výplně samotných vrásek, ale současně navrací pleti její kvalitní hydratační a elastické vlastnosti. Pleť se stává opět pružnou, hebkou a rovněž se jí navrací správný objem. Vrásky jsou samozřejmě méně viditelné. Aplikace je přitom opět rychlá a téměř nebolestivá. Možné je i zmírnění bolesti pomocí znecitlivujícího krému. Efekt aplikace vydrží šest až dvanáct měsíců. Pak se opakuje.

Orientační ceny aplikace výplně vrásek kyselinou hyaluronovou:

 • Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou v okolí očí: 1500 až 3000 Kč
 • Výplní ošetřená glabela (oblast mezi obočím): 1000 až 2000 Kč
 • Odstranění nosoretních vrásek (tzv. nasolabiály): 3500 až 10 000 Kč

Aplikace mezonití proti vráskám

Anti-ageing medicína využívá niťový lifting jako velice moderní způsob boje proti vráskám. Aplikace mezonití (více zde) je ideální pro věkovou skupinu 35 až 55 let. Mnohdy se využívá u těch klientů estetických klinik, kteří nereagují na aplikaci botulotoxinu. Ošetření se provádí jako bezbolestné po lokálním znecitlivění. Mezonitě se aplikují pomocí jehel a zavádí se pod povrch pokožky. Tak se vytváří zpevňující síť vyhlazující vrásky v obličeji. Efekt aplikace vydrží jeden až dva roky. Cena zákroku se odvíjí od počtu použitých mezonití.

Orientační ceny aplikace mezonití:

 • Cena základních mezonití (2 ks): 450 Kč
 • Cena liftingových mezonití (4 ks): 1000 Kč
Využívání metod omlazení už dávno není jen doménou žen.
Využívání metod omlazení už dávno není jen doménou žen.

Anti-ageing medicína a celkové omlazení pleti: pomůže laserový resurfacing, chemický peeling, mezoterapie i odstranění kruhů a váčků pod očima

Laserový resufacing odstraní různé nedokonalosti v obličeji

Vrásky v obličeji nemusí být jedinou příčinou, proč se nepokládáme za krásné a mladé. Pro odstranění hyperpigmentace v obličeji, pro korekci drobných jizviček po akné, ale i pro odstranění drobných vrásek, se používá tzv. laserový resurfacing. Ošetření se provádí laserovým mikroparskem a díky němu dochází k hojení a masivnímu vytváření nových kolagenových vláken v pokožce. Zhruba 50minutové ošetření je vhodné zopakovat alespoň třikrát v intervalu čtyřech týdnů. Aplikace je vhodná na obličej, dekolt, krk i ruce.

Orientační ceny aplikace laserového resurfacingu:

 • Laserový resufacing pro celý obličej / 1 aplikace: 3650 Kč
 • Aplikace na některou z partií obličeje – čelo, tvář, horní ret + brada / 1 aplikace: 1300 Kč
 • Přední strana krku: 1800 Kč
 • Přední strana rukou (dorza): 900 Kč
 • Dekolt: 3000 Kč

Chemický peeling za pomoci kyseliny glykolové

Chemický peeling se hodí na zjemnění menších vrásek, ale i pro zesvětlení pigmentových skvrn nebo pro zmírnění projevů akné, vč. léčby středně silného až silného akné. Tento výdobytek anti-ageing medicíny se hodí zejména pro klienty s rozšířenými póry a mastnou pletí. Pro suchou a citlivou pleť se aplikace kyseliny glykolové a ani jiné účinné látky nedoporučuje. Samotné ošetření trvá půl až jednu hodinu. Výraznější efekt se docílí po čtyřech až šesti opakováních.

Orientační ceny aplikace chemického peelingu:

 • Chemický peeling pro celý obličej / 1 aplikace: 900 Kč
 • Aplikace chemického peelingu na krk + dekolt / 1 aplikace: 1200 Kč
 • Obličej + krk + dekolt / 1 aplikace: 1800 Kč
 • Chemický peeling na záda / 1 aplikace: 1200 Kč
 • Přední strana rukou (dorza) / 1 aplikace: 3000 Kč

Odstranění kruhů pod očima pomocí výplní Teosyal Redensity II

Další velice běžnou vadou na kráse v každém věku bývají kruhy a váčky pod očima. Jejich korekce se provádí pomocí injekční výplně Teosyal Redensity II. Ta obsahuje kyselinu hyaluronovou, vhodné vitamíny a aminokyseliny. Zákrok trvá obvykle kolem 20 minut. Efekt je viditelný ihned po zákroku a vydrží zhruba půl roku.

Orientační cena za odstranění kruhů a váčků pod očima:

 • Aplikace výplně Teosyal Redensity II proti kruhům a váčkům pod očima: od 1500 Kč (podle množství použité látky při aplikaci)
Kruhy i váčky pod očima odstraní výplň Teosyal Redensity II. Je složena z kyseliny hyaluronové, vitamínů a aminokyselin.
Kruhy i váčky pod očima odstraní výplň Teosyal Redensity II. Je složena z kyseliny hyaluronové, vitamínů a aminokyselin.

Mezoterapie zpevní ochabující pokožku obličeje

S věkem ochabují jednotlivé partie našeho obličeje. I v tom nám ale dokáže pomoci anti-ageing medicína, konkrétně pomocí mezoterapie. U této neinvazivní metody estetické medicíny se do střední vrstvy kůže, tzv. mezodermu (cca 3 mm pod povrch kůže), aplikuje speciální roztok, jenž zpevní ochablou pokožku a vyplní chybějící objem tváří. Výsledkem je omlazení obličeje i svěžejší a odpočatější vzhled. Ideální výsledek mezoterapie se dostaví po dvou až třech opakováních zákroku, a to v intervalu třech až čtyřech týdnů.

Orientační cena mezoterapie:

 • Aplikace mezoterapie: od 1500 až 3000 Kč (podle množství použité látky)

Pro přípravu článku byly použité odborné materiály z webu SKIN CARE Liberec. Na něm naleznete další potřebné informace.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail