Kilpi: Podívali jsme se běžecké oblečení pro rekreační i sportovní běhání
Kilpi: Podívali jsme se běžecké oblečení pro rekreační i sportovní běhání

Kilpi: Podívali jsme se na běžecké oblečení pro rekreační i sportovní běhání

Pojďte si s námi zaběhat jako skutečný profesionál. Podívali jsme se na funkční běžecké oblečení pro muže i pro ženy od Kilpi.

Není pochyb o tom, že kvalitní sportovní výbava nás motivuje k pohybu. A je jedno, jestli se zaměříme na běh, cyklistiku nebo jiné sportovní či outdoor aktivity. Investice do kvalitního sportovního oblečení a vybavení se vyplatí i ze zdravotního hlediska. Typické je to například u již zmíněného běhání. Kvalitní běžecké oblečení zabrání na jednu stranu nastydnutí v chladnějších dnech a při nepříznivém počasí, na druhou stranu ochrání naše tělo před horkem a přehřátím, před zapařenými místy a třeba i před různými oděrkami. V neposlední řadě může být díky různým reflexním bezpečnostním prvkům i důležitou prevencí před nehodami. Kvalitní oblečení na běh má propracované funkční prvky a mnohem delší životnost než jeho levné napodobeniny nebo neznačkové varianty. Podívejme se na to od značky Kilpi.

Běhejte jako profesionálové v oblečení od Kilpi.
Běhejte jako profesionálové v oblečení od Kilpi.

Jak se vybavit na běh u Kilpi?

Nebudeme se teď zabývat botami vhodnými na běh, ale zaměříme se na běžecké oděvy. Právě jejich sofistikovaný výběr často opomíjíme a soustřeďujeme se jen a jen na vhodné obutí. Při běhu pak bojujeme s nepříjemnými pocity. Mnohdy se potíme a trpíme chladem současně, necítíme se dobře a třeba i obyčejné tričko na běh nás pak dokáže svést z cesty pravidelného pohybu, ke kterému jsme našli už alespoň teoretické odhodlání.

Běhat se dá po celý rok

Celoroční běžec potřebuje do své výbavy běžecké oblečení pro každé počasí. Základem jsou trička s krátkým a dlouhým rukávem, tílka a topy, pružné běžecké kalhoty v různých délkách, lehké voděodolné bundy nebo větruodolné vesty. Vhodnými doplňky pak jsou návleky na ruce a nohy, které snadno lehké krátké variace běžeckého oblečení promění minimálně na oblečení do nižších jarních a podzimních teplot.

Běžecké oblečení Kilpi se hodí do každého počasí.
Běžecké oblečení Kilpi se hodí do každého počasí.

Funkční materiály a funkční prvky jsou u Kilpi základ

Kvalitní běžecké oděvy se od těch „obyčejných“ liší především použitím funkčních materiálů a různých funkčních prvků. Například profesionální běžecké oblečení Kilpi nabízí funkční trička „nejen“ pro běh z rychleschnoucí tkaniny, která je v kritických místech na zádech a v podpaží nahrazena síťovinou. Díky ní tričko větrá v problematických partiích. Ploché kontrastní švy jsou navíc opatřeny reflexními prvky. 100% polyesterové složení či kombinace nylon/spandex znalce rozhodně neodradí. Věřte, že bavlna není materiálem, na který by se dnes ještě u sportu sázelo. Profesionálové i zasvěcená veřejnost ji již dávno vyměnila za funkční syntetické materiály.

Zajímavé funkční materiály a prvky najdeme i na dalších částech běžecké výbavy Kilpi. Kalhoty mají kromě skvělého rychleschnoucího antibakteriálního materiálu i funkční prvky, které rozhodně oceníme. Tou je například kapsa na mobilní telefon nebo reflexní lemy, jež nás „pohlídají“ při běhu v podvečerních hodinách či v noci.

Jiní z nás ocení třeba UV ochranu na kombinované kalhoto-sukni pro běh nebo skutečně propracované běžecké bundy od Kilpi s podlepenými švy a větruodolnými i voděodolnými vlastnostmi. Takovou bundu snadno zabalíte do minipytlíku a využijete ji nejen při běhu, ale i na kole a při dalších outdoorových aktivitách. Ano, i bunda patří mezi neopomenutelné letní běžecké oblečení, zejména pokud jste si dali závazek, že „vyběhnete“ za každého počasí.

Při běhu je důležité být vidět – a je jedno, jestli běháme za denního světla nebo po setmění.
Při běhu je důležité být vidět – a je jedno, jestli běháme za denního světla nebo po setmění.

Nezapomínejme na reflexní prvky

Povinnost pro chodce nosit reflexní prvky se dostala již i do zákona. U běhu, kdy se často pohybujeme po veřejných komunikacích, je snad nemůže ignorovat nikdo z nás. Běžecké oblečení Kilpi je reflexními prvky kvalitně doplněno. Ty jsou pro fashion vzhled oblečení velice citlivě zakomponovány do jeho designu, přitom však skvěle viditelné pro řidiče. Denní bezpečnost pak zvýšíte přímo běžeckým oblečením v reflexních barvách, které vás rozhodně překvapí velice povedeným designem.

Běhejte jako profesionál v běžeckém oblečení Kilpi

Tipy na běžecké oblečení pro ženy: běžecká bunda Kilpi

Kilpi nabízí kompletní sortiment s dámským běžeckým oblečením: krátké i dlouhé dámské běžecké kalhoty, trička, tílka, vesty, bundy i rozmanité doplňky v podobě návleků a čelenek.

Jako tip vybírám designově velice povedenou letní běžeckou bundu Kilpi ZESTER-W v reflexních barvách – v zelené nebo v oranžové, vždy s vysoce kontrastními černými partiemi a vzory. Bundu využijete nejen pro běh, ale i pro letní cykloturistiku. Její přední část je větruodolná, zadní naopak prodyšná a odvádějící pot. Určitě oceníte praktickou kapsu na zádech a na hrudi. Kilpi eshop nabízí tuto bundu za 1919 Kč (v rámci Kilpi klubu za 1727 Kč). Určitě se podívejte i na další zajímavé Kilpi bundy.

Dámská běžecká bunda Kilpi ZESTER-W.
Dámská běžecká bunda Kilpi ZESTER-W.

Vyrobena je ze speciálního materiálu Siberium SRC WB. Je to látka se strečovými vlastnostmi do všech čtyř stran a s oboustrannou strukturou. Je odolná větru, vodě i oděru. Současně je však extrémně lehká, prodyšná a elastická. Díky jejím vlastnostem nejsme omezování v pohybu.

Tipy na běžecké oblečení pro muže: běžecké kraťasy Kilpi

Plnosortimentní vybavení nabízí Kilpi samozřejmě i pro muže. Pánské běžecké oblečení, to jsou opět trička, krátké i dlouhé běžecké kalhoty, bundy, vesty i doplňky v podobě návleků a čelenek.

Jako tip tentokrát vybírám pánské běžecké technické kraťasy Kilpi IRAZU-M. Jsou opět z funkčního materiálu SIBERIUM SRC SB, který už jsem zmínila výše u dámské běžecké bundy. Kalhoty mají všité kompresivní elastické kalhoty s délkou nad kolena, což je dnes velice oblíbené a funkční řešení pro běžecké kalhoty. Na bocích jsou bezešvé, opatřeny reflexním prvky a pohodlným pružným pasem. Praktická je zadní kapsa na suchý zip. Kilpi eshop nabízí tyto pánské běžecké kraťasy za 1039 Kč (v rámci Kilpi klubu za 935 Kč).

Pánské běžecké krátké kalhoty Kilpi IRAZU-M.
Pánské běžecké krátké kalhoty Kilpi IRAZU-M.

Kilpi – outdoorové oblečení testováno severem

Kilpi znamená finsky štít. Což nám už jasně prozrazuje, kde se tato značka vzala a kde se bere její doslova posedlost po vysoce funkčních vlastnostech sportovního a outdoorového oblečení, které nabízí. Včetně toho pro běh. Specialitou značky je, že nic nenechává na náhodě a na vývoji nového technického oblečení se vždy podílí sportovci v extrémních disciplínách, kteří oblečení přímo testují ve vlastním Kilpi Racing Teamu. Výrobky Kilpi oceňují nejen profesionálové, ale i amatérští sportovci. Jde o cenově příznivou značku s propracovaným oblečením z funkčních materiálů a s funkčními prvky vhodnými i pro extrémní podmínky. Sportovní oblečení Kilpi nás obleče pro letní i zimní aktivity: v podstatě od plavek až po oblečení na lyže. Plnosortimentní Kilpi shop najdete na internetu.

Zdroj obrázků: Kilpi, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu