Erotické pomůcky pro zdraví: podívejte se na ně z jiné strany.
Erotické pomůcky pro zdraví: podívejte se na ně z jiné strany.

Erotické pomůcky pro zdraví: podívejte se na ně z jiné strany

Klasičtí intimní pomocníci dokážou najít i jiné využití. Erotické pomůcky pro zdraví doporučují lékaři, ale i laici. A tyto rady stojí rozhodně za přečtení!

Je to pár let, co se rozjela po internetu diskuse na téma, zdali patří erotické pomůcky do lékáren. Nápad inspirovaný v mnoha věcech pokrokovým Švédskem rychle vyšuměl. V našich lékárnách chybí komfortní zóny a obecně máme problém diskutovat s lékárnicí či lékárníkem i o svých antikoncepčních pilulkách či genitálním oparu, natož pak o tom, z jakého materiálu by nám doporučila vibrátor. Avšak pokud jde o funkčnost erotických pomůcek a jejich přínos pro zdraví, do lékáren by určitě patřily.

Nejlepším místem pro prodej erotických pomůcek je dnes internetový sexshop. Soukromí máme zaručeno při objednávání i doručení, takže po žádném prodeji v lékárně nejspíš nikdo z nás netouží. Proč ale z mé strany celý ten úvod na téma: erotické pomůcky a lékárny? Chtěla jsme se dostat k tomu, že tito pomocníci, které si spíš spojujeme se sexuálními požitky, umí být i skvělými zdravotními pomůckami. Doporučovanými odborníky, ale i laiky, kteří pro ně našli zajímavé uplatnění.

Jiný pohled na intimní pomocníky může překvapit. Erotické pomůcky jako zdravotní pomůcky doporučují lékaři i laici.
Jiný pohled na intimní pomocníky může překvapit. Erotické pomůcky jako zdravotní pomůcky doporučují lékaři i laici.

Nebuďte v šoku, když vám erotické pomůcky pro zdraví doporučí lékař

Není nic zvláštního na tom, že je mužům urologem nebo andrologem na erektilní dysfunkci doporučena jako zdravotní pomůcka – vakuová pumpa. Ženám, velice často po menopauze, anebo po porodu, gynekolog na zpevnění pánevního dna doporučí venušiny kuličky. No a pokud půjdete k sexuologovi postěžovat si, že váš partnerský vztah už není tím, co býval, nejspíš vám doporučí pořídit si domů vibrátor nebo erotické prádlo. Určitě by se nám líbilo, kdyby se tyto klasické erotické evergreeny začaly dávat na předpis a byli plně hrazeny ze zdravotního pojištění, toho se ale nejspíš nedočkáme.

Partnerské intimní pomůcky dovedou léčit i řadu zdravotních neduhů.
Partnerské intimní pomůcky dovedou léčit i řadu zdravotních neduhů.

Netradiční zdravotní využití erotických pomůcek laiky může překvapit ještě více

Zkušenosti z využitím erotických pomůcek „amatérskými samoléčiteli“ někdy vykouzlí doslova úsměv na tváři. Masáž zad dildem? To by ještě šlo. Ale vibrátor na migrénu? A skutečně to prý funguje.

Trpíte bolestí zad? Zejména na krční páteř perfektně pomáhá masáž dildem

Dildo je vlastně nevibrující napodobenina penisu. Díky přísavce na jedné straně jej lze třeba upevnit na zeď v koupelně, nebo na stěnu vany. Pokud trpíte bolestí krční páteře, dokáže být právě dildo ideální masážní pomůckou na automasáž krku. I pro ní můžete použít lubrikační gel, nebo jej nahradit účinnou mastí vhodnou na masáže. Dildo držte v ruce a masírujte postižené místo krouživými pohyby.

Díly dildu dokážou odeznít i úporné bolesti některých partií zad či krční páteře.
Díky dildu dokážou odeznít i úporné bolesti některých partií zad či krční páteře.

Vibrátor pomáhá při migréně

Teď možná přemýšlíte nad tím, že vaše zkušenosti jsou zcela jiné. Vždyť ženy se často na migrénu „vymlouvají“, když se jim zrovna do přílišných intimností nechce. To, že vám díky kvalitnímu sexu ustanou migrenózní bolesti, vám teď rozhodně tvrdit nechci. Ale vibrátor je skvělá pomůcka na masáž hlavy, zejména v spánkových oblastech ve chvíli, když máte pro migrénu typické pulzní bolesti. Někdy perfektně funguje i masáž očních víček. Spánky je vhodné natřít „alpovou“ pepermintovou mastí a zahájit masáž vibrátorem. Můžete střídat jeho použití s vibracemi a bez. Pokud máte extra silnou bolest, zvuk vibrátoru by vám už mohl hodně vadit. Do toho je ještě nutné vpustit do místnosti studený vzduch. Ten spolu s mentolovým krémem skvěle chladí v bolestivých partiích hlavy. A jak se na něco takového přijde? Kamarádka mi to vysvětlila: „Představ si. Ležíš v posteli, hlava tě bolí tak, že by sis ji provrtala nejraději vrtačkou, ale po ruce máš jen vibrátor…“

Zkuste jít na migrénu vibrátorem. Funguje to!
Zkuste jít na migrénu vibrátorem. Funguje to!

Anální sexuální pomůcky proti hemoroidům

Taky si občas na toaletě „vyčtete“ hemoroidy? Jako bychom nevěděli, že dlouhé sezení (a čtení) na záchodě nás velice často odmění nepříjemnými bolestmi v oblasti konečníku. A víte, že anální sex dokáže jejich výskyt u řady lidí výrazně snížit? No a pokud nejste zrovna příznivcem této „strany“ partnerské erotiky, tak si pomozte erotickými pomůckami. Anální dildo nebo anální vibrátor jsou ideální pro prevenci i jako první pomoc, když už si bolest u konečníku uženete. Chce to pořádně namazat a prolaps jemně zatlačit zpátky do análního otvoru. A pro příště: více vlákniny a méně vysedávání na toaletě.

I na nepříjemné palčivé pálení u konečníku existuje pomoc v podobě erotických pomůcek. Zkuste anální vibrátor nebo anální dildo.
I na nepříjemné palčivé pálení u konečníku existuje pomoc v podobě erotických pomůcek. Zkuste anální vibrátor nebo anální dildo.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Pixabay, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu