Covid-19 je opět tady. Ochrání nás na podzim respirátory před nákazou?

Další vlna pandemie covid-19 je tady. Mění se nějak doporučené způsoby, jak se před ní chránit? Podívejte se, co dělat, abychom nenakazili sebe ani své okolí a jaké si vybrat respirátory.

Očkování je základ

Nebyli jste se stále očkovat, a jelikož jsou mezi nově nakaženými i očkovaní, tak chcete tvrdit, že došlo na vaše slova a vakcinace je zbytečnou? Pozor na špatnou interpretaci dat, varují odborníci. Očkování funguje, jako každé samozřejmě ne 100%. Ale pořád je to právě očkování, které chrání před těžkým průběhem onemocnění covid-19.

Dodržujte hygienická pravidla

I když už se nejspíš nechcete omezovat a restaurací či kultury vás už nikdo nedonutí vzdát se, pořád platí nutnost dodržovat nadstandardní hygienu. Myjte si ruce. Mydlení by mělo probíhat jednu až dvě minuty. To je více než dříve doporučovaných 15 minut. Kde to nejde jinak, používejte na ruce desinfekci. Měňte si pravidelně respirátor. Vyvarujte se davů a dodržujte rozestupy. Hlídejte, ať se stejně zodpovědně chovají i vaši nejbližší. Jinak může být vaše snaha marná, protože se nakonec nakazíte od nich.

Správný respirátor je základ

Rozhodně noste respirátor – všude tam, kde toto nařízení platí, ale i v situacích, kdy vám připadá jeho použití adekvátní situaci. Respirátory FFP2 umí chránit nás i naše okolí z až 95 %. Jeden respirátor nenoste příliš dlouho. Jde o jednorázové produkty. Což však neznamená, že jej musíte vyhodit kdykoliv jej sundáte z obličeje. Stačí jej měnit jednou za den. Respirátor musí skvěle sedět na našem obličeji a nad nosem by měl mít svorku pro utěsnění respirátoru v této části obličeje.

Aby se nám respirátor dobře nosil a nevyhýbali jsme se mu, musí být dobře prodyšný, avšak samozřejmě bez ztráty účinnosti. Takové respirátory nabízí český výrobce GOOD MASK a koupíte je v Dialekarna.cz. Tyto skvělé respirátory pořídíte mimo bílé, černé a tělové barvy i jako červené, růžové, zelené, modré (hned v několika odstínech), oranžové a žluté. V České republice se vyrábí jak materiál, tak samotné respirátory této značky. Jde o jedny z nejlepších respirátorů, co se týče prodyšnosti. S respirátorem vydržíte déle, netrpí pod ním ani naše pokožka a hodí se i pro citlivou pleť.

Testujte se na covid-19

Nespoléhejte na pečlivou ochranu před covid-19 a raději se preventivně testujte domácími samotesty. Antigenní testy si provádějte i tehdy, když se účastníte nějaké hromadní akce, či se ve vašem okolí nakazí někdo covid-19. Oplatí se testovat i děti, které ještě nemohou být očkovány, tedy ty do 12 let. I antigenní testy nakoupíte na stránkách Dialekarna.cz.

Imunita je základ

Posilněte tělo před viry a bakteriemi. Jak na to, není žádná novinka. Dostatečně dlouho spěte: sedm až osm hodin denně. Otužujte se, třeba sníženou teplotou v bytě, ale i jinými otužileckými postupy. Dbejte na zdravé stravování a pokud si nejste jisti dostatkem vitamínu a minerálu, doplňte je pomocí doplňků stravy. Určitě je dobré doplňovat kvalitní vitamin C, rozhodně též zinek a vitamin D3.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail