Bolest zad umí znepříjemnit život více, než by se mohlo zdát. Od bolesti uleví změna životního stylu, více ergonomie, ale i Olfen gel.
Bolest zad umí znepříjemnit život více, než by se mohlo zdát. Od bolesti uleví změna životního stylu, více ergonomie, ale i Olfen gel.

Bolest zad způsobuje přetížení i sedavý životní styl

Bolest zad umí znepříjemnit život více, než by se mohlo zdát. Od bolesti uleví změna životního stylu, více ergonomie, ale i Olfen gel.

Bolavá záda jsou další z civilizačních nemocí. Uhnat si je dokážeme mnoha způsoby. Od různých blokád oblasti krční páteře či v bederní oblasti, až po bolesti mezi lopatkami. Příčinou bývá většinou natažení ev. dokonce natržení vazivových úponů a svalových vláken v tomto místě. Způsobíme si je nevhodným a často rychlým pohybem, zvedáním těžších břemen a jejich nošením, ale i nesprávným sezením například u počítače. Další příčinou bolesti zad mohou být různé komprese, ale i bolest zad (http://www.olfen.cz/bolest-zad.php) vyvolaná závažnými onemocněními, jako jsou nádory, trauma po úrazech, ale i infekce.

Na bolest zad pomůže Olfen gel.
Na bolest zad pomůže Olfen gel.

Bolesti zad je lepší předcházet

Zádové svaly se musí posilovat

Záda, to není jen páteř. Pohybový aparát zad tvoří kromě kostí i svaly a vazivové úpony. Udržet záda bez bolesti znamená dostatečně pečovat o celý svalový korzet a to jeho pravidelným posilováním. Nutné je rovněž naučit se správnému držení těla.

Na čem spíme záleží

Právě nevhodná postel a především matrace bývá častou příčinou bolesti zad. Někdy bolesti páteře způsobí nevhodná tvrdost matrace, někdy její proležený tvar, jindy třeba nevhodný polštář. Ten bývá příčinou zejména pokud jde o bolest krční páteře.

Když už sedíme, tak seďme správně

Život moderního člověka připoutal k židli, k pracovnímu stolu a k počítači. Právě tady si nejčastěji ničíme svá záda. Stačí neergonomická židle, monitor umístěn v nesprávné výšce, špatný sklon klávesnice nebo nesprávný tvar myši a naše záda nám umí předvést, co je to bolest a jak ji proměnit v chronické potíže.

Hýbejte se

Proti bolesti zad funguje pohyb. Nemusíte to s ním přehánět a dávat si nereálné cíle. V práci postačí několikrát za pracovní dobu protažení, večer si místo zaběhat zajděte na svižnou procházku. Když si pořídíte aktivního pejska, získáte i skvělého partnera pro tyto zdravotní procházky. Jemu se jen těžko vymluvíte, že se vám právě teď na žádnou procházku nechce.

Bolesti bederní páteře předejdete opatrností

Velice častou příčinou bolesti zad jsou bolesti bederní páteře. Ty si nejčastěji uženeme neopatrným zvedáním těžkých břemen. Nezvedejte těžší věci, než které bez problémů a námahy uzvednete! Navíc, nikdy je nezvedejte z pouhého předklonu. Vždy udělejte podřep a zvedejte je z něj.

Nadváha se se zdravými zády nesnoubí

Velkou námahou pro záda je nadváha. Bolí vás záda a trpíte současně obezitou? Budete muset zhubnout. Přestože tuto radu dostáváte pokaždé, když vás něco bolí nebo se u vás objeví nějaký zdravotní problém, není to rozhodně jen výmluva lékařů. Zdravá záda budou chtít rozhodně pár kil dolu!

Kdo nezažil bolest zad už mladším věku, určitě se dočká. První pomocí při bolestech zad je Olfen gel.
Kdo nezažil bolest zad už mladším věku, určitě se dočká. První pomocí při bolestech zad je Olfen gel.

Na bolest zad fungují léčivé gely

Co na bolest zad? Rozhodně ji nevyřeší nevyřeší žádné léky. Budete muset změnit především svůj životní styl, ergonomii svého sezení, spaní a pracovního místa a nakonec vám nezbude nic jiného, než začít konečně cvičit nebo se aktivněji hýbat. Pokud vás však trápí akutní bolesti a hledáte, co na bolest zad funguje, zkuste Olfen gel. Jde o léčební přípravek, který je určen pro tlumení bolesti zad, kloubů a svalů. Léčivá látka diklofenak tlumí zánět, má protireumatické účinky a působí proti bolesti. Aplikuje se přímo na bolestivé místo a díky dobré vstřebatelnosti umí rychle ulevit od akutní, ale i dlouhotrvající bolesti zad. Je první pomocí proti bolesti i v případě, že vás trápí degenerativní onemocnění páteře. Olfen gel uleví od bolesti do doby, než se o vaši léčbu postará zkušený neurochirurg.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu