Ke zdravému vaření se hodí vhodní kuchyňští pomocníci. Základem pro zdravé vaření je multifunkční kuchyňský robot.

Zdravé vaření vás bude více bavit s vhodnými kuchyňskými spotřebiči

Vařit zdravě by chtěl nejspíš každý. Někdo však bojuje s neznalostí, co vlastně je zdravé a co už ne. Jiní se neumí zbavit svých starých chutí, a tak se od zdravého jídelníčku rychle vrátí do zažitých kolejí. Nejvíce lidí však zápasí s pracností zdravého vaření. Ono totiž chroupat pouze syrovou zeleninu není to nejlepší. Ke zdravému vaření se hodí vhodní kuchyňští pomocníci. Základem pro zdravé vaření je kuchyňský robot.

Kuchyňský robot nesmí v kuchyni chybět

Kuchyňský robot je multifunkční pomůckou, která nahradí jednoúčelové přístroje, ale dokáže pomoci i když nejsme zrovna nejzručnějšími. Jednotně nakrájí, lépe vymíchá… Nikdo nepozná, že se při ručním krouhání vždy poraníme a sníh z ručně šlehaných bílků nám pokaždé teče. Kuchyňský robot to zvládne hravě a bezpečně za nás.

Dobrý robot šetří místo v kuchyni. I když má hodně příslušenství, z nichž některé využijete třeba jen v jednou v roce, vždy je skladnější než plejáda jednorázových pomůcek a módních kuchyňských spotřebičů, které nám vnutí reklama jako velký hit. Velice brzy je však přestaneme používat. Takových najdeme poměrně hodně. Ale to určitě neznamená zavrhovat různé technologické vymoženosti.

Spotřebiče pro zdravé vaření jsou nejlepšími vánočními dárky pro ženy.
Spotřebiče pro zdravé vaření jsou nejlepšími vánočními dárky pro ženy.

Na kuchyňském robotu nešetřete. Věhlas značky obvykle znamená i kvalitní produkt. Též se oplatí sáhnout po dobře vybaveném přístroji. Díky tomu se nám rozšíří možnosti při vaření a zejména se vyhneme celé řadě polotovarů. Protože právě dobré příslušenství kuchyňského robotu nám umožňuje vařit z primárních surovin. A to je vlastně základ pro zdravé vaření.

TIP: Věnujte svým blízkým jako vánoční dárky spotřebiče pro zdravé vaření. Jsou to nejlepší dárky pro ženy.

Malí, ale šikovní

Pro některé případy se však hodí i malí pomocníci. Ne vždy máme pro kuchyňský robot dostatek místa na pracovní desce, a tak se nám jej nemusí chtít vždy vytahovat. Abychom ale naše nová pravidla pro zdravé vaření nemuseli porušit, pomohou i jiní šikovní pomocníci. Typickým je tyčový mixér. Umí sekat i šlehat.

Nepodceňujte tyčový mixér. Patří do každé kuchyně.
Nepodceňujte tyčový mixér. Patří do každé kuchyně.

Nepotřebujete žádné smoothie makery pro zdravé svačinky, ani vytahovat mixér pro šlehání. To vše lze zvládnout s tímto malým, rychlým a skladným pomocníkem – s tyčovým mixérem. Můžete si jej přibalit na dovolenou, abyste se ani na ní nemuseli vzdát zdravé stravy. Umožní vám zdravé vaření třeba i na kolejích, pokud jste na nich jako studenti ubytováni. Je to levný, přitom však velice multifunkční pomocník pro rychlou přípravu zdravých pokrmů.

Technologické vychytávky pro zdravé vaření

Chvíle, kdy se oplatí porušit pravidlo, že nepotřebujeme desítky kuchyňských přístrojů, ale vystačíme si s kuchyňským robotem, a třeba s tyčovým mixérem, je příchod vydařené technologické novinky. Takovou byly třeba parní hrnce. Nově je velkým hitem horkovzdušná fritéza. Smažení a fritování nepatří zrovna mezi hity zdravého vaření. Ale co když nám tyto věci tak chutnají, nebo se jich dožaduje zbytek rodiny? Fritujte zdravěji! V tom pomůže nejlepší horkovzdušná fritéza. Nenamlouvejte si, že jídlo z ní bude chutnat jako běžně usmažené. Je však zdravější a přináší nejen kompromis pro milovníky smaženého, ale též vám dovolí objevovat nové chutě jídla. A když nám zdravé jídlo chutná, je to základ úspěchu na naší cestě za zdravějším stravováním.

Zdravé vaření podpoří i technické vychytávky. Takovou je i horkovzdušná fritéza.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail