Obujte si bosoboty a pojďte zažít zcela jiný pohyb! Bosá chůze je pro člověka přirozená a zabraňuje nejen vzniku ploché nohy, ale i mnoha dalším zdravotním potížím. Barefoot boty Vivobarefoot nabízí zážitek obdobný bosé chůzi a současně ochranu nohy jako u klasických bot.
Obujte si bosoboty a pojďte zažít zcela jiný pohyb! Bosá chůze je pro člověka přirozená a zabraňuje nejen vzniku ploché nohy, ale i mnoha dalším zdravotním potížím. Barefoot boty Vivobarefoot nabízí zážitek obdobný bosé chůzi a současně ochranu nohy jako u klasických bot.

Vivobarefoot: bosoboty pro zdravou nohu a větší zážitek z pohybu

Obujte si bosoboty a pojďte zažít zcela jiný pohyb! Bosá chůze je pro člověka přirozená a zabraňuje nejen vzniku ploché nohy, ale i mnoha dalším zdravotním potížím. Barefoot boty Vivobarefoot nabízí zážitek obdobný bosé chůzi a současně ochranu nohy jako u klasických bot. Podívali jsme se na ně v naší redakci.

Fenomén barefoot, tedy takzvané bosé chůze, je velkým hitem posledních let. Nejde však o žádný módní výkřik. Bosoboty a jiný pohled na obuv a obouvání jsou odezvou na následky, které běžné boty zanechávají nejen na našich chodidlech, ale pohybovém aparátu a tělu jako celku. Proto jsme se rozhodli představit vám fenomén chůze na boso, tedy přesněji chůze jako na boso, na konkrétním příkladu značky obuvi VIVOBAREFOOT. Její filosofií je nabízet zdravé boty nejen pro zdravá chodidla. Bosé boty VIVOBAREFOOT jsou navíc známé svým ekologickým přístupem k výrobě, k výběru surovin, i zajímavými produktovými řadami, které ocení například zastánci veganství.

Filosofií barefoot bot VIVOBAREFOOT je nabízet zdravé boty nejen pro zdravá chodidla.
Filosofií barefoot bot VIVOBAREFOOT je nabízet zdravé boty nejen pro zdravá chodidla.

Na tom, jaké boty nosíme, záleží více, než si myslíte

Naše nohy příroda vytvořila k chůzi naboso – o tom rozhodně není záhodno pochybovat. To, že boty nejsou pro nohy přirozené, se dá snadno vydedukovat i z archeologických nálezů. Vědci předpokládají, že zhruba před 30 000 lety se Praevropanům zásadně zmenšil malíček. Z tohoto faktu lze vyvodit, že naši předci začali nosit boty. Při bosé chůzi totiž malíček slouží jako opora a podporuje stabilitu. Při chůzi v botách svůj význam ztrácí. Podobně tuto funkci ztrácí i další tři prsty nohy, kromě palce u nohou.

VIDEO: Znáte rozdíl mezi klasickými, minimalisickými a barefoot botami?

Dnes si chůzi bez bot umíme představit jen stěží. Nejen kvůli různým společenským úzusům, ale zejména kvůli povrchům, po kterých se pohybujeme. Už jen ve městech rozžhavený asfalt by nám způsobil puchýře. A k pohybu po přirozených přírodních površích se většina z nás ani nedostane. Přesto však máme šanci vrátit chůzi přirozenost. Tak, jak se o to snaží barefoot boty VIVOBAREFOOT.

VIVOBAREFOOT – boty zrozeny pro pohyb

Nezdravé boty nejsou jen o otlacích

Klasické boty dnes zcela potlačují „inteligenci“ naší nohy. Nejde jen o extrémní módní prvky, jako jsou ultravysoké podpatky, nebo příliš úzké špičky bot. Moderní boty se snaží zcela převzít kontrolu nad naší nohou. I jenom mírné vyvýšení paty nebo podpora nožní klenby dělají z našich nohou orgán, který už nemusí „nic dělat“. Naše chodidla už nemají potřebu se vyvíjet, vše jim servírujeme jako na podnosu. A tak ze zdánlivě dobré myšlenky vzniká celospolečenský problém, kdy má velká část lidí problémy s nesprávně vyvinutou nožní klenbou, objevují se deformace, jako patní ostruha nebo vybočené palce, deformují se nám prsty, zarůstají nehty, vznikají poškození nehtového lůžka nebo bojujeme s plísní u nohou. A to pořád mluvíme jen o problémech se samotným chodidlem.

Bosé boty VIVOBAREFOOT jsou ideální pro běh i další spory.
Bosé boty VIVOBAREFOOT jsou ideální pro běh i další spory.

Nesprávné obouvání a s ním spojený problematický vývoj nohy způsobuje i problémy s jinými částmi našeho těla. Za bolest páteře rozhodně nemůže jenom sedavý způsob života. Bolesti bederní páteře mají velice často na svědomí nevhodné boty. Podobně jako vznik křečových žil, potíže s klouby – především s koleny, ale dokonce i vypouklé břicho. Nesprávná chůze způsobená botami nebo zle vyvinutou nohou dokáže být i příčinou bolesti hlavy.

Pánská obuv VIVOBAREFOOT.
Pánská obuv VIVOBAREFOOT.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

♥ TIP

Pánské boty VIVOBAREFOOT

[su_button url=“https://www.vivobarefoot.cz/produkty/panske“ target=“blank“ background=“#16bbbf“ size=“7″ center=“yes“ radius=“0″ class=“su-font-bold“]Ukázat kolekci[/su_button]

[/su_note]

Barefoot boty Vivobarefoot učí naše nohy opět správně chodit

Podrážka je u bosobot základ

Bosoboty, boso boty bosé boty či barefoot boty – to vše je jeden název pro boty, které se snaží naší chůzi, ale i běhu, vrátit přirozenost. Základní charakteristikou je ultra tenká podrážka. Ta umí navodit pocit chůze na boso. I VIVOBAREFOOT boty mají ultra tenkou podrážku (již od 3 milimetrů), díky které naše chodidla vnímají povrch, po kterém chodíme a dochází tak k velice důležité stimulaci chodidla.

Že se bojíte, že stoupnete na ostrý nebo nebezpečný předmět a píchnete se do nohy? Toho se bát nemusíte. Obuv VIVOBAREFOOT používá patentovanou podrážku odolnou proti oděru i bezpečnou pokud jde o její propíchnutí. Užíváte si tedy všechny výhody chůze na boso a současně jsou naše nohy chráněny jako v běžných botách. Ve „Vivobarefootkách“ se nemusíte bát ani toho, že byste při chůzi měli nepříjemné a bolestivé pocity z každého kamínku, na který šlápnete. Ten máte například v botách a lodičkách s koženou podrážkou. Ne však v představovaných bosých botách. Pocity při chůzi po nerovném a kamenitém terénu lze přirovnat k příjemné masáží chodidel, rozhodně ne k pocitu bolesti.

Dámská obuv VIVOBAREFOOT.
Dámská obuv VIVOBAREFOOT.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

♥ TIP

Dámské boty VIVOBAREFOOT

[su_button url=“https://www.vivobarefoot.cz/produkty/damske“ target=“blank“ background=“#16bbbf“ size=“7″ center=“yes“ radius=“0″ class=“su-font-bold“]Ukázat kolekci[/su_button]

[/su_note]

Dejte svobodu svým prstům u nohou

Velkým nešvarem u bot bývá úzká špička. Nejde jen o občas se vracející módu úzkých špiček. Často si vůbec neuvědomujeme, že i když se bota na první pohled jeví ve špičce dostatečně prostorná, není tomu tak a naše prsty jsou tlakem k sobě deformovány. Pokud pak nosíme takového boty dlouhodobě, může dojít k jejich deformaci. U dětí, které mají ještě měkké kosti a chrupavky, dokonce i po velice krátkém čase. Vivobarefoot boty však našim prstům umožňují volný pohyb.

Bez podpory nožní klenby? Ano, tak je to správné

Mezi lidmi je chybně zažitá představa, že každé boty s podporou nožní klenby jsou lepší. Jenomže tak tomu není. Podpořit klenbu má smysl ve chvíli, kdy se nám noha z ortopedického hlediska vyvinula chybně. U dětské, ještě se vyvíjející nohy, ani u nohy zdravé, smysl nemá a je škodlivá. Podle nových výzkumů smysl ale nemá ani u ploché nohy, u které léčením pomocí speciálních ortopedických vložek s podporou nožní klenby nedošlo k zlepšení stavu. Naopak, bosé boty jsou šancí pro to, aby naše nohy opět začali fungovat jak mají.

Bosé boty VIVOBAREFOOT mají nulovou podporu nožní klenby. Díky tomu je chůze v nich přirozená jako když chodíme bez bot. Současně mají nulový sklon podrážky mezi patou a špičkou. Což je další důležitý předpoklad k tomu, abychom i v botách chodili přirozeně jako naboso.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

♥ TIP

Dětské boty Vivobarefoot

[su_button url=“https://www.vivobarefoot.cz/produkty/detske“ target=“blank“ background=“#16bbbf“ size=“7″ center=“yes“ radius=“0″ class=“su-font-bold“]Ukázat kolekci[/su_button]

[/su_note]

VIVOBAREFOOT si ekologie a kvalita podaly ruce

Je samozřejmostí, že u bot, které náš životní styl vrací k přírodě, očekáváme i to, že se ony samy při své výrobě budou chovat k přírodě s úctou a respektem. I proto se obuv VIVOBAREFOOT vyrábí z recyklovaných materiálů a současně jsou samy recyklovatelné. Vyrábí se z PET lahví, ale i z vodních řas. Globální oteplení způsobuje, že jsou řasy v řekách i jezerech přemnoženy. Při výrobě bot se tyto řasy vytěží a čistá voda se vrátí zpátky do svého zdroje. Boty z řas najdete v kolekci s názvem VIVOBAREFOOT Ultra Bloom.

Při výrobě VIVOBAREFOOT bot je kladen silný důraz na ekologii.
Při výrobě VIVOBAREFOOT bot je kladen silný důraz na ekologii.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

Víte, že…

Na jeden pár bosobot Vivobarefoot se spotřebuje 17 PET lahví.

[/su_note]

VIVOBAREFOOT bosé boty i pro vegany

Vybrané modely barefoot VIVOBAREFOOT bot se hodí i pro vegany. Tyto veganské boty nejenže nejsou z kůže, ale k nekožené filosofii značka přidává i výrobu pomocí lepidel, ve kterých nejsou použity živočišní produkty. Málokdo totiž ví, že i nekožené boty bývají často lepeny z lepidel z příměsí koňských kopyt.

VIVOBAREFOOT boty pro vegany.
VIVOBAREFOOT boty pro vegany.

[su_note note_color=“#EEEEEE“ text_color=“#161616″ radius=“0″ class=“su_note_tyrkysova“]

♥ TIP

Barefoot boty pro vegany

[su_button url=“https://www.vivobarefoot.cz/vyhledavani?s=Vivobarefoot+RIF&search-submit=“ target=“blank“ background=“#16bbbf“ size=“7″ center=“yes“ radius=“0″ class=“su-font-bold“]Ukázat kolekci[/su_button]

[/su_note]

Kožené barefoot boty VIVOBAREFOOT rovněž myslí na přírodu

kožené bosoboty myslí na přírodu. Vyrábí se z nadstandardně kvalitní kůže Pittards® Wild Hide. Skot, ze kterého kůže pochází, je chován zásadně volně a za velice příznivých podmínek. Tato kůže je unikátní svojí „nedokonalostí“. Jelikož se skot pohybuje volně v přírodě, najdete na ní přirozené škrábance i zjizvení, charakteristické pro zvířata z volné přírody. Kůže je samozřejmě získávána pouze jako vedlejší produkt ze skotu, který je chován pro mléko a maso.

Kožené boty VIVOBAREFOOT se vyrábí z kůže Pittards® Wild Hide. Zalíbení v nich najdete bez ohledu na věk.
Kožené boty VIVOBAREFOOT se vyrábí z kůže Pittards® Wild Hide. Zalíbení v nich najdete bez ohledu na věk.

O značce VIVOBAREFOOT

Anglická společnost Terra Plana se v roce 2004 stala průkopníkem v takzvané barefoot obuvi. Na trh uvedla značku VIVOBAREFOOT, kterou charakterizuje ultra tenká, a přitom odolná podrážka, schopna navozovat efekt bosé chůze. Značka dbá o to, aby při výrobě jejích bot docházelo k co nejmenšímu zatížení životního prostředí. Využívá ekologické postupy výroby, ekologické zdroje surovin, používá recyklované suroviny a sama dbá na následnou recyklovatelnost svých výrobků. Je spojením zdravého přístupu k životu a úcty k životnímu prostředí.

Zdroj obrázků: Vivobarefoot, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail