Medium Chain Triglycerides neboli olej MCT patří do zdravé kuchyně

Po velké glorifikaci kokosového tuku se stalo zase módou jej odsuzovat. To bychom však dělat neměli. Medium Chain Triglycerides olej, známý též pod zkratkou MCT olej, je zdravý tuk charakteristický středně dlouhým řetězcem. Je prospěšný při dietách i pro zdraví.

MCT olej je dietním tukem s nízkým obsahem karbidů. Díky své chemické struktuře se snadno rozpouští ve vodě. Rovněž je rychle vstřebatelný lidským organismem. Skládá se ze 70 % z kyseliny kaprylové (C8), zbylých 30 % tvoří kyselina kaprinová (C10). Kdo se zajímá o zdravé stravování, tomu by rozhodně neměl chybět v jídelníčku.

Každý, kdo se chce zdravě stravovat, přejde na bezmasou stravu, nebo chce prostě zhubnout, by měl rozhodně zapátrat po vhodných tucích, které používat ve stravě. Jedním z top tuků je právě Medium Chain Triglycerides olej. Olej MCT se vyrábí ze 100% kokosového oleje. Nebojte se ale, že vše, do čeho tento olej použijete, bude chutnat jako kokos. To by se nám rychle přejedl. Medium Chain Triglycerides olej je zcela bez chuti i bez vůně.

Medium Chain Triglycerides je připraven i pro speciální výživu

Je univerzálně použitelným, ale rovněž vhodným pro vegetariány i vegany. MCT oleje od WOLDO HEALTH je navíc bez lepku, bez laktózy, bez želatiny i bez aditiv. Vhodný je i pro moderní ketodiety. Olej MCT & ketóza, to je sehraná dvojka. Hodí se též pro paleo stravu, nízkouhlíkovou stravu, či prostě pro nízkokalorické stravování. Prodává jej e-shop Woldoshop.cz.

Olej MCT určitě správně skladujte. Potřebuje být uzavřen v tmavé lahvi a nejlépe ještě ve tmě. Trvanlivost kokosových olejů nebývá dlouhá, takže s ním nešetřete a raději si užívejte jeho kvalitní nutriční hodnoty i vliv na zdraví.

Jak používat Medium Chain Triglycerides olej pro zdraví a krásu?

MCT olej je tekutý koksový olej vhodný pro studenou kuchyni. Olejem lze pokapat již připravené jídlo. Hodí se do různých salátů – na pokapání, ale i do připravované zálivky. Pro zvýraznění chuti salátu jej lze smíchat s olivovým i s dýňovým olejem. Můžete jej též přidávat do smoothie a do koktejlů. Pokud se rozhodnete připravit nějaké nepečené, třeba rovnou RAW cukroví, ev. jiné koláčky, je olej MCT opět vhodné vždy v potřebném množství přidat. Pokapejte jím své cereálie, přidejte do jogurtu, do tvarohu, do ovesné kaše či třeba do kávy. Říkáte si, do kávy? Ano, říká se ji neprůstřelná káva neboli bulletproof coffee a je skvělým zdrojem energie. Stačí si udělat kávu, přidat polévkovou lžíci másla a polévkovou lžíci oleje MCT. Pak vše rozmixovat. Pozor, nevařte si toho „kotel“! Užívejte ji spíš po menších dávkách.

Proč užívat MCT oleje?

Chybí vám energie? Podejte tělu vhodný tuk v podobě MCT oleje. Rychle se vstřebává a účinek v podobě dobití energií se dostaví záhy. Podpoří nás ve výkonu – intelektuálním i sportovním. Nebojte se, že kvůli Medium Chain Triglycerides přiberete. Naopak, olej má pozitivní vliv na zrychlení metabolismu. Umí též navodit pocit zasycení a potlačit chuť na jídlo i mlsání. I když jíte méně, má schopnost podpořit absorpci živin, takže je předpoklad, že nezačnete trpět podvýživou či nedostatkem minerálů a vitamínů. Je pokládán za prevenci kardiovaskulárních chorob. Zlepšuje funkce mozku a zmírňuje projevy u onemocnění, jakými jsou epilepsie, Alzheimerova nemoc či autismus.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail