Dostaňte se na léto do formy

Léto je tady a je nejvyšší čas, abyste své tělo dostali do formy. Ještě není pozdě! Máme pro vás pár rad, jak na to.

Do formy se může dostat každý

Léto je tady, „bazénová sezóna“ je v plném proudu a je nejvyšší čas dostat se do formy! Léto není jen ale o slunění se v plavkách někde na břehu, nebo u bazénu. Je to také období, kdy máme čas vykonávat mnoho sportovních aktivit. Je ale potřeba, abychom na to byli po fyzické stránce připraveni. Každý se může dostat do formy podle svých možností a představ. Pokud jste cvičení v uplynulých měsících zanedbávali, nemá cenu všechno dohánět. Napácháte tím více škody než užitku. U rekreačních nebo příležitostných sportovců se hodí začít velice pomalu.

Dostaňte se do formy.
Dostaňte se do formy.

Základem je jídelníček

Základem by měl být upravený jídelníček. Lehká a zdravá strava plná vitamínů je důležitá. Jakmile nasadíte vhodnou dietu, uvidíte, jak kladné účinky to na vás bude mít. Budete se cítit plní energie, zmizí únava. To je ovšem začátek. Pro tělo je důležitý pohyb. Zkusit můžete lehké cvičení jógy, která skvělým způsobem protáhne vaše tělo a dokáže i zpevnit svaly. Přidat můžete chůzi – ideální jsou dlouhé procházky (třeba se psem). Výborné je také plavání.

Je čas se začít konečně zdravě stravovat. Léto je na to nejideálnější.
Je čas se začít konečně zdravě stravovat. Léto je na to nejideálnější.

Pohyb je důležitý

Zkušenější sportovci se zlepšujícím se počasím mohou přidat jízdu na kole, běhání a další oblíbené disciplíny. Abyste se dostali do kondice, nemusíte dřít, není to nutné. Jakmile nastartujete tělo a jeho metabolizmus, uvidíte, jak se vám zlepší veškerá produktivita, a budete plní energie. Cvičit by měli naprosto všichni. Možná vás to překvapí, ale skvělou fyzickou kondici mají také profesionální hráči počítačových her neboli e-sportů. Sice většinu času jen „nehybně“ sedí a zírají do monitorů. Ale i tito sportovci se musí umět soustředit, mít dostatek energie pro vyčerpávající zápasy! Fyzická a mentální odolnost je u nich stejně důležitá jako schopnost ovládat hru, které se profesionálně věnují.

I profi počítačoví hráči potřebují formu.
I profi počítačoví hráči potřebují formu.

Svěřte se do rukou odborníků

Pokročilejší zájemci o zdokonalení své kondice by měli sáhnout po zkušeném osobním trenérovi. Ten individuálně posoudí, jaké cviky jsou vhodné na zlepšení fyzického stavu a vypracují vám konkrétní cvičební plán šitý na míru. Pokud jednou chcete mít tak vypracované tělo jako nejslavnější MMA bojovník Conor McGregor, rozhodně byste měli pokračovat pod odborným dohledem zkušeného trenéra.

Když cvičení, tak s odborníkem.
Když cvičení, tak s odborníkem.

Důležité je vytrvat

U každé činnosti, která se opakuje, je důležité vytrvat. Udržovat motivaci, mít cíl, kterého chceme dosáhnout. Při hraní her na mobilu se do kondice jistě nedostanete, stejně jako při sledování televize. Jedině, že byste u toho měli zapnutý běžecký pás, nebo seděli na rotopedu. Ale existují zábavnější způsoby, jak se dostat do formy.