Covid na dovolené? S cestovním pojištěním to bude o trochu příjemnější
Covid na dovolené? S cestovním pojištěním to bude o trochu příjemnější

Covid na dovolené? S cestovním pojištěním to bude o trochu příjemnější

I cestovní pojištění reagovalo na přítomnost covid-19 ve světě. Přečtěte si, jak se cestovní pojištění změnilo a jak můžete být po dobu vaší dovolené pojištěni.

Vědomí, že vás přepadne na dovolené koronavirus, není příliš příjemné. Když i přesto chcete jet na dovolenou, budete si muset vzít chvíli na to, abyste nastudovali všechny aktuální podmínky cestování. 

Cestovní pojištění covid 19
Cestovní pojištění covid 19

Co se týče pojištění, dobrá zpráva je, že nabídka cestovního pojištění od pojišťoven pokrývá i pojištění COVID, které kryje náklady na nezbytné léčení tohoto onemocnění ve chvíli, když už jste v zahraničí na dovolené. V rámci cestovního pojištění navíc můžete využívat i nových mimořádných služeb. 

Mimořádné služby 

Připojistit se můžete pro nebezpečí, že vám bude nařízena karanténa. Tato služba kryje náklady na stravu a ubytování nebo náhradní dopravu do České republiky. Přičemž zůstanete-li v karanténě v zahraničí, pojištění můžete prodloužit na dobu svého nezbytného pobytu. 

Tím ale nabídka nekončí. Za zmínku stojí telefonní asistenční služba, díky které snadno získáte informace o aktuálních opatřeních v souvislosti s covidem-19 v destinaci, do které míříte. 

Cestovní pojištění myslí i na to, pokud byste z důvodu onemocnění covid-19 nemohli odcestovat na vaši zaplacenou dovolenou. Náhradu nákladů v případě storna zájezdu můžete uplatňovat z pojištění pro případ zrušení zájezdu.

Abyste si pojistnou ochranu sjednali, nemusíte chodit do pojišťovny. Pojistnou smlouvu o cestovním pojištění, a to včetně připojištění vztahujících se na onemocnění koronavirem, vyřešíte on-line do pár minut z pohodlí domova přes internet.