S jednou aktovkou vaše dítě základku nevychodí. Ve třetí třídě je čas na první změnu. Obvykle měníme školní aktovku za batoh. Jak správně vybírat batohy pro třeťáky?

Batohy pro třeťáky: Již třeťáci obvykle potřebují nový školní batoh

S jednou aktovkou vaše dítě základku nevychodí. Ve třetí třídě je čas na první změnu. Obvykle měníme školní aktovku za batoh. Jak správně vybírat batohy pro třeťáky? 

Když se váš předškolák chystal do první třídy, čekal jej nejspíš pod vánočním stromečkem dárek v podobě školní aktovky. Prvňáčka jsme vybavovali kompletně. Proto bývají v oblibě různé kompletní sety zahrnující nejen aktovku, ale i penál, obaly na sešity, vaky na přezůvky a vaky na cvičební úbor, někdy dokonce kufříky na potřeby do výtvarky či lahev na vodu. S touto výbavou ale obvykle školák nevydrží ani do konce prvního stupně. Někdy již ve druhé, ale častěji ve třetí třídě přichází čas na změnu. Obvykle přecházíme ze školní aktovky na školní batoh. 

Školní batohy pro třeťáky – v čem jsou jiné než první aktovka? 

Obvykle právě v tom, že zatímco menším dětem pořizujeme aktovky na záda, třeťákovi již školní batoh. Dítě vyrostlo, změnily se i jeho potřeby. Na zádech unese více, a více toho do školy i nosit potřebuje a chce. Tomu musí být školní batoh pro 3. třídu přizpůsoben velikostně i anatomicky. Kvalitní ergonomické batohy dostupné jsou, ale je zapotřebí sáhnout po těch pravých. 

Batohy pro třeťáky: liší se velikostí, uspořádáním i designem.

Batohu by nemělo chybět polstrování zad a popruhů, současně by však měl být batoh na zádech vzdušným. Vše se musí dát velikostně nastavit. Ideální je, když má batoh přímo implementovány různé bezpečnostní, tedy reflexní prvky. Hodí se zpevnění na spodní části batohu. Důležité je též vnitřní uspořádání, které musí odpovídat potřebám dětí v tomto věku, ale které též batoh správně vyváží. 

Obecně jsou nejlepší pevnější, ale současně lehké batohy. Určitě je dobré si nastudovat, co pro výběr školních aktovek a batohů doporučují odborníci. Tyto rady platí jak pro prvňáčky, tak pro třeťáky či starší školáky. Nevhodný školní batoh umí dětem zničit záda již v mladším školním věku. A ve škole jen stěží uhádáte, že dítě bude chodit jen nalehko bez pomůcek. 

Nezapomeňte ani na design, třeťáci jsou již dál než prvňáčci

Zatímco prvňáček chce do školy přijít na zádech se svými pohádkovými hrdiny, třeťák je již větší a preferuje spíše neutrálnější, nebo pouze hravý design. Nebrání se barvám a různé symbolice, ale Tlapkovou patrolu či princeznu Sofii už nechá mladším. Ideální je s dítětem v tomto věku design batohu konzultovat. Třeba budete překvapeni, po čem touží. A plnit svým dětem sny – to přece děláme rádi.  

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail