Poruchy erekce trápí až 40 % mužů již před šedesátkou

Poruchy erekce nejsou vůbec zřídkavé. Může jít o problémy občasné, dočasné, ale i přetrvávající či trvalé. Ve všech případech jsou těžkou ránou pro mužské ego, ale mnohdy i kudlou vraženou do jinak spokojeného partnerského života.

Kde se berou poruchy erekce?

Poruchy erekce neboli erektilní dysfunkce se objevuje u mužů všech věkových kategorií. V mladším věku, pokud nejde o poruchu vrozenou, jsou příčinou velice často zejména psychické obavy – stud a nezkušenost umí udělat svoje i se zdravým mladým mužem. Zde je důležitá především vhodná partnerka, která mentální zábrany neprohlubuje, ale naopak, je partnerovi oporou. Téměř 40 % poruch erektilní dysfunkce v mladším věku plyne právě z mentálního bloku. Mladí muži se mnohdy snaží dodat si kuráž alkoholem. Avšak ten bývá kontraproduktivním a stav často ještě zhorší.

Za poruchy erekce může i životní styl

O tom, jak je dnešní doba uspěchaná, stresující a nezdravá, se mluví pořád. A nutné je o tom mluvit i v případě, když se dostaví poruchy erekce. Nedostatek spánku, stres, absence pohybu, nadměrný kalorický příjem, ale mnohdy i naopak, přehnaná snaha o co největší sportovní výkony a zvýšení muskulatury, vedou k erektilní dysfunkci. Naštěstí jen k dočasné. Zde je vhodné ubrat – nějakou tu porci na talíři, čas strávený v práci, u počítače, ale i doma například u seriálů.

Přidat pak naopak co se týče přirozeného pohybu. Nejde ani tak o to, začít se věnovat přehnaně nějakému sportu, ale především se přirozeně a pravidelně hýbat. Třeba nechat klíčky od auta doma a vydat se do práce pěšky či na kole. Pořídit si například psa a pravidelně s ním chodit na dlouhé procházky. Pomáhat mohou i různé osvědčené přípravky na erekci – ty na předpis, ale i doplňky stravy, které mají zajímavé zákaznické reference a obsahují léty prověřené složky.

Věk neošálíte, ale pomoci si, co se týče erekce, lze

S věkem rozhodně přibývá poruch erektilní dysfunkce, které jsou založeny na biologické podstatě lidského a mužského těla. I když ženy o mužích tvrdí, že stárnou do krásy, ani mužům se stárnutí nevyhýbá a porucha erekce může být pro padesátiletého mladíka i šedesátiletého seladona nemilým připomenutím, že čas prostě plyne, i když jsme na to jaksi zapomněli. Berme to jako plus. Je to zvednutý prst nad našim zdravím a upozornění, že v určitém věku se již neoplatí podceňovat ani preventivní prohlídky u lékaře.

Poruchy erekce bývají indikací kornatění tepen, hypertenze, diabetu, vysoké hladiny tuků v krvi i dalších problémů. Určitě je na čase navštívit lékaře, a pokud jste se doposud nezbavili zlozvyků, jakými jsou kouření, přejídání se či nadměrné pití alkoholu, určitě to nejen pro svůj kvalitnější sexuální život, ale i pro své celkové zdraví udělejte.

Co vrací mužnost podle tradic přírodní medicíny?

Lékařská diagnostika příčin erektilní dysfunkce je dnes na vysoké úrovni, ale léčba, zejména ta chirurgická, se vám zamlouvat nemusí. Z lidového bylinkářství se dá přitom vyčíst celá řada bylin a jiných podpůrných prostředků na erekci. Tradiční bylinou pro zvyšování mužského libida je kotvičník zemní. Ten se pěstuje i u nás. Exotickou je maca peruánska i amazonská bylina muira puama. Za pomocníka je považován piperin, což je alkaloid z tradičního koření – černého pepře. Z moderních látek stojí za pozornost esenciální aminokyselina – L-Arginin či neesenciální aminokyselina L-Citrulin. A podceňovat bychom neměli ani tak „obyčejný“ vitamin, jakým je c-čko. Jeho vliv na zdraví je obrovský a příznivě ovlivňuje cévy i fungování celého lidského organismu. Je jedním z významných holistických vitaminů.

Poruchy erekce řešte komplexně

Vážnější a dlouhotrvající poruchy erekce, které trvají déle než půl roku a selháváte při větší části pokusů o pohlavní styk, patří rozhodně do rukou lékařů. Mohou indikovat jiné závažné zdravotní problémy. V jiných případech lze zkusit přípravky na erekci. Nutné si je uvědomit, že nejde o léky, ale o doplňky stravy. Jejich užívaní je však snadné a nemusíte si doma na zahradě začít pěstovat kotvičník, ani se shánět po exotických rostlinách z Amazonie, abyste třeba měli libido, jakým se mohli kdysi pochlubit indiáni. Změňte též životní styl. Není to zas tak těžké.