Lifting obličeje: Srovnejte si možnosti neinvazivních a invazivních metod

Každá z nás doufá, že zrovna naše tělo dokáže odolat stárnutí. Jednou to ale přijde. Některé na sobě pozorujeme viditelné známky stárnutí již ve třiceti, jiné si pochvalujeme, jak i v pětačtyřiceti dobře vypadáme. Jenomže stárnutí se nevyhneme a vrásky se pak mohou objevit poměrně rychle. S věkem, vlivem ubývajících hormonů, taktéž v důsledku životního stylu, ztratí naše pokožka pružnost, a to se projeví mnoha negativními znaky v podobě povadlé kůže i vrásek v obličeji. Je čas na lifting obličeje. Jak si vybrat ten správný?

Jakmile na sobě vidíme projevy stárnutí, zahájíme obvykle zběsilé nákupy drahé kosmetiky. Některé se doslova cpeme kyselinou hyaluronovou a kolagenem, jiné cvičíme obličejovou jógu… Určitě mohou mít tyto metody antiageingu řadu výhod, ale žádný zázrak od nich nečekejte. Zejména po padesátce přichází chvíle, kdy už pleť neošálíte sebelepší pleťovou kosmetikou a zázrak nenajdete ani v doplňcích stravy. Povislá kůže v obličeji je stále viditelnější, a tak k nevzhledné uvolněné pokožce přibývají i hluboké vrásky v místech, kde se tato kůže zalomí.

TIP: Věděly jste, že i dlouhodobé sezení před počítačem v nesprávné poloze přispívá ke vzniku hlubokých vrásek či podbradku? Nastavte si display či monitor do správné výšky, naučte se psát bez koukání se na klávesnici. Pokud potřebujete korekci zraku, pořiďte si k počítači správné dioptrie, aby se vám neudělaly rovněž hlubší vrásky kolem očí.

Omlazení spočívá především v antiageingu obličeje, krku a dekoltu

Pokožce však nestačí jen vrátit pružnost. Je jí nutné vypnout, případně vyplnit hluboké vrásky. Efektivní metodou je facelift, tedy lifting obličeje známý i jako SMAS lifting. Jde o velice účinnou formu plastické operace, která řeší větší pokles kůže v obličeji. U této operace se současně provádí i operace krku a liposukce podbradku. Facelift řeší především oblast tváře, kožních valů od nosu k ústům, dolní čelisti, krku a nosoretní vrásky. Čelo se řeší často samostatným zákrokem. Při liftingu se operativně kůže napne, vytáhne se směrem nahoru, nadbytečná se odstraní a řez pod ušními boltci se opět zašije. Existují i partie na obličeji, které liftingem odstranit nejsou a využívají se různé gelové výplně. Takto se musí řešit například drobné vrásky kolem rtů, na které operativní lifting neplatí.

Je lifting obličeje metodou SMAS trvalý?

Rozhodně je dlouhodobý, určitě však ne trvalý. Kůže dál stárne, opět se zhoršuje její elasticita. Podle charakteru pokožky vydrží tento zákrok 5 až 10 let. Následně je nutné zákrok opakovat. K reoperaci se využijí stejné jizvy u ušních boltců. Zákrok se nedoporučuje provádět více než dva až třikrát v životě.

Nechce se vám do invazivního liftingu? Zkuste mezonitě

Mezonitě jsou neinvazivním zákrokem za pomoci 3D nití. Niťový lifting je aktuálně největším hitem mezi zájemci o antiageing. Tento neinvazivní lifting lze provádět ambulantně, není nutná narkóza ani skalpel. Ve srovnání s minulostí se dnes místo nevstřebatelných nití používají ty vstřebatelné. Vyrábějí se z různých zdraví neohrozujících látek, např. z PLA (polymléčná kyselina). Jde o biokompatibilní materiál s našim tělem a metoda je bez různých zánětlivých komplikací po zavedení nití. Do každé strany obličeje se aplikuje zhruba pět až deset nití. Zavádění nití je bezbolestné. Trvanlivost zákroku, tedy čas, po který se nitě vstřebávají, je 12 až 16 měsíců. Pak je nutné zákrok zopakovat.

Elixír mládí si lze namíchat z různých antiageing metod

Ke stárnutí pokožky dochází z důvodu snížení hydratace pokožky, ztrátě kolagenu (tělo si jej od určitého věku přestane tvořit), dochází též k přestavbě podkožního tuku. Objeví se pokles pokožky a povadlé kontury, mdlá pleť, vrásky i pigmentové skvrny. V dobré estetické klinice vám jsou schopni pomoci namíchat přesně takový koktejl antiageing metod, který potlačí vaše znaky stárnutí. Pomocí vhodných procedur dojde k omlazení pokožky, k jejímu vyhlazení i zpevnění. Kromě výše zmíněných metod lze aplikovat výplně kyselinou hyaluronovou či botuloxinem, vhodné je omlazení vlastní krví (plazmaterapie), ke sjednocení pleti se využívá laserové ošetření. A i když nejde stárnutí zastavit zcela, rozhodně jej lze výrazně zpomalit.

Zdroj informací: www.perfectclinic.cz

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail