Účinky kyseliny hyaluronové na zdraví a krásu, které se vyplatí znát

Kyselina hyaluronová není našemu tělu vůbec cizí. Běžně se v něm nachází. Tento lineární polysacharid je jednou z hlavních složek mezibuněční hmoty a má schopnost vázat na sebe vodu. Je až zaklínadlem, jakmile se mluví na téma anti-ageing. A to rozhodně nejen pokud mluvíme o vzhledu, ale i o zdraví. Zcela zásadně totiž ovlivňuje třeba stárnutí našich kloubů. Právě v kloubech, a též v očním sklivci, se kyseliny hyaluronové nachází nejvíce. Podívejte se na pozitivní účinky kyseliny hyaluronové na náš organismus.

Dobře fungující klouby potřebují kyselinu hyaluronovou

Synoviální tekutina v kloubech, tzv. kloubní mazivo, by se bez kyseliny hyaluronové neobešlo. Bez ní se objeví osteoartritida i závažné bolesti kolen. Jenomže s věkem tato důležité látka v těle ubývá. Dodávat bychom ji tělu měli externě – ve vhodných doplňcích stravy (kyselina hyaluronová tablety). Extrémně závažné stavy lze řešit i injekční aplikací. Ta však není příjemná, ani zcela bezproblémová. Ukazuje se však, že pokud jde o pohybový aparát, ovlivňuje kyselina hyaluronová i zdraví kostí. Zabraňuje totiž jejich řídnutí.

Bojovnice proti suchému oku

Druhým místem v těle s nejvyšším obsahem kyseliny hyaluronové je oční sklivec. Syndrom suchého oka u dospělých způsobuje opět zejména úbytek kyseliny hyaluronové v těle. Suché oko je náchylné k zánětům a k infekcím.

Kyselina hyaluronová pomáhá s hojením

Mezi důležité vlastnosti kyseliny hyaluronové patří schopnost zrychlovat proces hojení ran a zamezování vzniku zánětů v místě rány. Zatímco kolagen působí na zacelení rány za vzniku jizvy, kyselina hyaluronová jejímu vzniku zamezuje. Je též důležitá v procesu hojení popálenin.

Účinky kyseliny hyaluronové pro zdraví, kde bychom je nečekali

Napadlo by vás, že si kyselina hyaluronová poradí i s pálením žáhy? Obecně má velice příznivý vliv na náš trávící systém. Působí proti vředům a uzdravuje i postiženou tkáň výstelku jícnu. K pálení žáhy dochází kvůli trávícím šťávám, které se vracejí do jícnu a jsou vlastně její příčinou. Další oblastí, kde kyselina hyaluronová pomáhá je v oblasti prevence vzniku zánětů močových cest.

Krása díky kyselině hyaluronové

Nezbytnou je kyselina hyaluronová i pro naši pleť. Díky ní je kvalitně hydratovanou. S přibývajícím věkem ztrácíme z těla kolagen i kyselinu hyaluronovou. Objevují se nám vrásky, naše pleť přestává být pružnou a hydratovanou. Pomoci nám může právě externě podávaná kyselina hyaluronová. Ta je vysoce hydrofilní a má schopnost na sebe vázat až 1000× více vody, než je její hmotnost. Silný anti-ageing efekt na pleť umí nabídnout hyaluronové sérum. Již po krátké době užívání je na pleti znatelný efekt vyhlazení vrásek. Vhodné je toto sérum aplikovat třeba po použití dermatorolleru.

Kyselina hyaluronová z Waldoshop

Kvalitní kyselinu hyaluronovou v tabletách i jako sérum nabízí e-shop Woldoshop.cz, který prodává výrobky stejnojmenné německé značky. Produkty nabízí nízkomolekulární a středněmolekulární kyselinu hyaluronovou, která vykazuje ideální vlastnosti při vstřebávání.