Bradla a hrazdy jsou na prostor velice nenáročná a cvičení na bradlech vás překvapí svými účinky. Domácí posilovnu vykouzlí i v malém bytě.

Cvičení na bradlech: Bradla a hrazdy jsou skvělé na posilování vlastní vahou

Bradla patří mezi nejjednodušší pomůcky, díky kterým si uděláte posilovnu v podstatě kdekoliv. Někdo se cvičení ve fitness centrech z různých důvodů vyhýbá, jiní na něj nemají čas. Jenomže najít si doma místo na protažení a cvičení nebývá snadné. Bradla i hrazdy jsou však na prostor velice nenáročná a cvičení na bradlech vás překvapí svými účinky.

Hrazdy a bradla mají různé podoby. Nejsou to žádné kompromisy pro domácí cvičení. Oblíbené jsou i v perfektně vybavených posilovnách, nesmí chybět na venkovních sportovištích. Tam na nich často vidíme viset doslova jako opičky děti, protože ty rychle přijdou na to, jak skvělé a univerzální tohle nářadí je. Hodí se totiž nejen na posilování, ale samozřejmě i pro různé gymnastické cviky. Cvičení na bradlech a hrazdách je vhodné pro každého – pro ženy i muže, začátečníky i pokročilé.

Vybavte se pro cvičení na bradlech v domácí posilovně

Hrazdy pro domácí použití se nejčastěji umísťují na zeď. Existují i hrazdy do rohu nebo do stropu. Univerzální a praktické jsou právě cvičební hrazdy na zeď, které se snadno upevňují i pro větší zatížení. Různé hrazdy mezi dveře nemusí mít dostatečnou nosnost. Hrazdy na žebřiny neboli ribstole zas žádají další prostor navíc pro upevnění žebřin.

Bradla však existují i na zem. Mohou být malá (tedy nízká), nebo velká (vysoká). Důležité je, aby měla perfektní stabilitu i při vyšší hmotnosti cvičence, a neprokluzovala na podlaze. Kvalitní bradla a hrazdy různých typů nabízí e-shop Stronggear.cz.

Výhodou je, že pro cvičení na bradlech vlastně žádnou domácí posilovnu nepotřebujete. Jednoduše si najdete vhodnou zeď či kus prostoru, umístíte sem nářadí a cvičíte. Na malém prostoru dokážete vytvořit skvělé místo na cvičení.

Proč cvičit na bradlech?

Bradla jsou tradiční cvičební pomůckou. Co umí? Jsou skvělá hlavně pro procvičování těch partií, které chceme procvičovat nejčastěji – břišních svalů. Posilují též ruce, tradičně bicepsy či tricepsy. Ideální jsou též na posilování zad. Protáhnete si na nich páteř a taktéž vybudujete zádové svalstvo, které pak posílí celý pohybový systém a zabrání bolestem zad kvůli chybějícím svalovým partiím v této oblasti.

Pouhé cvičení na bradlech z vás svalovce neudělá. Nenaberete kila svalové hmoty, ale na rovinu, ne každý po tom touží. Dokonale však zpevníte a vyrýsujete břišní a zádové svalové partie či bicepsy i tricepsy. Důležité je správné provedení cviků, raději v menších sériích, ale pečlivěji, spolu se správným dýcháním.