Ekologické nádobí je jedlé nádobí.
Ekologické nádobí je jedlé nádobí.

Ekologické nádobí jednoduše sníte

Žádné nádobí doposud nemyslelo tolik na přírodu a trvale udržitelný rozvoj jako jedlé nádobí. Ekologické nádobí totiž není ani z plastu, ani z papíru, ale z potravin, často z odpadních částí (například ze skořápek kakaových plodů) , ze kterých lze vykouzlit chutné jedlé talíře, hrnky, lžičky či brčka. Co si tak k vanilkové zmrzlině zakousnout třeba kakaovou lžičku?

Najít ideální ekologický produkt není vůbec snadné. Plast, ani ten recyklovatelný, to není. Není to však ani voskovaný papír, dokonce ani opakovaně použitelné porcelánové či skleněné nádobí. Vždyť jeho mytím, obvykle se saponátem, přírodě rovněž neprospíváme. Nejdál v zekologičtění našeho stravování se dostalo jedlé nádobí. Je šetrné k přírodě, protože je bezodpadové. Ocení jej tedy i příznivci zero waste filosofie. Je též bio, vhodné i pro vegany, navíc zdravé a chutné. Pokud zrovna na něj nemáte chuť, nebo přece jen nezapadá do vašeho jídelníčku, jednoduše jej zkompostujete. Rozloží se v kompostu i v půdě a opět se vrátí do přírody. Takže ano, ekologické nádobí je skutečně tady.

Ekologické nádobí se dá sníst i kompostovat.

Konečně přestanete mít výčitky dávat dítěti slámku

V určitém věku nás již slámky nelákají, ale kdo má doma dítě, ví, jak jej umí brčka fascinovat. Mýt ty plastová není reálné, a navíc spotřebováváme zbytečně vodu. Kovové děti příliš nelákají, ty skleněné nejsou pro ně vhodné. Jsou tady však ještě jedlá brčka. A to už je něco, co láká. Ekologická těstovinová brčka jsou skvělou alternativou k plastovým, skleněným i kovovým. Skutečně něco vydrží. Při běžné pokojové teplotě odolají nápoji až 60 minut. Můžete je sníst i dát do kompostu, protože jsou 100% biologicky rozložitelné. Dokonce se dají uvařit jako klasické těstoviny. Vyrábí se z tvrdé pšenice, takže přesně z té suroviny, která je základem kvalitních italských těstovin. Ekologické nádobí si zamilují i děti. Mají rády přírodu a určitě dají přednost jedlému eko brčku před přírodu poškozujícímu plastovému. A rozdíl ocení už i tří či čtyřleté dítě.

Dejte dětem brčko bez výčitek svědomí. Jedlá brčka si zamilují. Ekologické nádobí jim bude chutnat.

K ekologickému nádobí patří i jedlý příbor

Co si tak dát zmrzlinu, dezert, nebo ovocný salát lžičkou, která se pak nestane odpadem jako ta z plastu, ale rovněž se nemusí mýt? Jedlé lžičky vám nezměknou v ruce. Vydrží pevné až 30 minut. Vyrábí se z cereálních mouček a mohou být zušlechtěné masalou nebo kakaem. Jsou křupavé a pevné, srovnat se dají se sušenkou. Neovlivňují chuť jídla ani nápojů. Jedlé lžičky budou dalším krokem k vaší změně životního stylu na zero waste.

Zakousněte se do lžičky. Jedlý příbor vás nakrmí a pak jej sníte.

Sníst se dá i talíř – ekologické nádobí je připraveno i na kompletní stolování

Jedlé talíře, jedlé kelímky, již zmíněná jedlá brčka a jedlý příbor. Tohle ekologické nádobí dokážete použít na party, při letním rodinném pikniku na zahradě i v přírodě, ale i doma při standardním stolování. Jedlé talíře samozřejmě nepatří do myčky na nádobí, ale do žaludku. S mikrovlnkou i horkovzdušnou troubou si však skvěle rozumí. Hodí se na teplé i studené pokrmy. K dispozici jsou talíře plytké, hluboké i velké oválné misky. Ekologické nádobí nakoupíte v e-shopu Jedlénádobí.cz. Tak dobrou chuť a ať vám lžička s talířkem chutnají.

Konečně můžete servírovat ve stylu zero waste. Ekologické nádobí je jedlé a šetrné k přírodě.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail