Chytrý rodič musí dítěti vybírat hračky s rozvahou a vést k tomu i další blízké. Jak vybrat vhodné hračky pro děti.

Chytrý rodič nakupuje montessori hračky

Záplavu hraček na trhu si rozhodně nesmíme plést s kvalitou. Rodič, který si nedá pozor, brzy své dítě zahrne nadbytkem zbytečností. Kvůli velkému množství nekvalitních podnětů se pak dítě nerozvíjí tak, jak by mělo. S hračkami si nehraje a nevyužije jejich potenciál. Mnohé z nich jej navíc dítěti ani nenabídnou. Chytrý rodič musí dítěti vybírat hračky s rozvahou a vést k tomu i další blízké. Jak vybrat vhodné hračky pro děti?

Hračkářský průmysl chrlí až neuvěřitelné množství hraček. Určitě se mezi nimi najdou kvalitní, hezké, takové, které dítě fascinují. Na nás rodičích je vybrat pro dítě ty nejlepší a dítě formovat tak, aby si v budoucnu umělo správnou hračku či typ zábavy zvolit i samo. Avšak vybrat správné hračky nemusí být snadné. Výběr nám usnadní dobrý e-shop zaměřen na montessori hračky. Jde o hračky vycházející z principů filosofie Marie Montessori, která svůj život zasvětila dětem a vytvořila alternativní výchovně-vzdělávací systém, známý dnes pod pojmem montessori pedagogika.

Montessori filosofie rozhodně není jen módní výstřelek dnešních rodičů

Často se může zdát, že jde o jakýsi výstřelek majetnějších lidí, kteří si mohou dovolit posílat dítě do soukromých školek a škol, a současně jim nakupovat předražené hračky. Tak to však rozhodně není. Právě v dnešní době nadbytku je velice důležité, aby dítě dostávalo správné podněty, a to i co se týče hraček. Rodiči chytře vybrané hračky pro děti dovedou skvěle podporovat vývoj dítě i formování jeho osobnosti již od nejmladšího věku.

Na hračkách záleží

Výchovný systém montessori pedagogiky je zaměřen na praktický život, senzorický život, jazykovou výchovu, matematiku, pohyb, estetické činnosti (výtvarná, hudební a literární tvorba) a na kosmický život (chemie, fyzika, zeměpis, biologie a botanika). Jako chytrý rodič bychom měli vědět, že právě montessori hračky dovedou dítě nenásilně vzdělávat ve všech těchto oblastech, budují v něm vztah k životnímu prostředí a formují jeho sociální dovednosti.

Už dávno neplatí, že montessori hračky jsou cenově nedostupné. V e-shopu Montessori-hracky.cz koupíte kvalitní dřevěné hračky i hračky z dalších kvalitních materiálů, které vám pomohou s aplikací filosofie Marie Montessori i v domácím prostředí. Třeba bez nutnosti navštěvování soukromých montessori mateřských škol a školek.

Montessori hračky budou děti bavit a každá bude vašeho potomka rozvíjet v jiných dovednostech. Navíc tempem, které je vlastní právě pro vaše dítě. Což je jeden z důležitých principů montessori vzdělávacího systému. E-shop Montessori-hracky.cz nabízí kvalitní montessori hračky pro nejmenší, dřevěné hračky, hračky pro rozvoj motoriky, didaktické hračky, hra a hlavolamy, stavebnice, knihy, pomůcky pro dětskou kreativní tvorbu i vybavení do domácnosti, díky kterému dokážete principy montessori filosofie aplikovat v praktickém životě.

Co byste ještě jako chytrý rodič měl vědět o montessori výchově?

Principy montessori pedagogiky jsou shrnuty do několika zásad. Nejde tedy rozhodně pouze o výběr hraček či školy, ale o náš osobní přístup k dítěti. Každé dítě je totiž jedinečné a musíme to respektovat.

Jako chytrý rodič se musíme se vžít do role průvodce a dítě podporovat v jeho činnosti. Samozřejmostí je absence napomínání i trestů. Nás přístup musí být nenátlakový a neautoritativní. Hračky a pomůcky z e-shopu Montessori-hracky.cz nám pomohou vybavit dítě pomůckami a hračkami adekvátními věku dítěte i jeho psychickému vývoji. Dítěti bychom měli umožnit volbu materiálu i pracovního místa. Dítě potřebuje přiměřené uznání, ale stejně jako kritika škodí i nadměrné chválení. Svého potomka nechte samostatně volit, v čem se chce aktuálně vzdělávat. Nekritizujte jej za chyby. Chyby jsou cestou k pochopení problému do hloubky. Nebojte se též předání vhodné míry zodpovědnosti.

Základem pro vše, co jsem uvedla, je vytvořit pro dítě tzv. připravené prostředí k jeho rozvoji. A právě s tím vám pomůže e-shop Montessori-hracky.cz. Má široký sortiment, prodává kvalitní hračky i další montessori pomůcky, a to vše za velice zajímavé ceny.

CHCI MAGAZÍN ZDRAVÍ A KRÁSA ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Zdraví a krása do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří si váží své zdraví a chtějí být krásnými.

Váš e-mail