Medvědům je hej. V zimě si díky hibernaci pospí, což si mi dovolit nemůžeme. Odpočívat musíme jinak. pomoci může antistresová omalovánka s medvědem.
Medvědům je hej. V zimě si díky hibernaci pospí, což si mi dovolit nemůžeme. Odpočívat musíme jinak. pomoci může antistresová omalovánka s medvědem.

Antistresová omalovánka s medvědem pro zimní dny 2017

Medvědům je hej. V zimě si díky hibernaci pospí, což si my dovolit nemůžeme. Odpočívat musíme jinak. pomoci může antistresová omalovánka s medvědem.

Prospat zimu jako medvěd je nejspíš touha mnoha z nás. Zima, kratší den, počasí pod psa – určitě byste raději zůstali v posteli nebo přinejmenším relaxovali doma bez toho, abyste museli do práce. A víte, jak to má ve skutečnosti medvěd? Než se pustíte do čtení, podívejte se na dnešní omalovánku pro dospělé. Antistresová omalovánka s medvědem je dnes plná krásných sněhových vloček a hlavním objektem je na ní skutečně vyvedený medvěd, který plně rozvine vaši kreativitu. Antistresové omalovánky pro dospělé jsou tady proto, abychom zvládli zimní stres a zátěž i bez zimního spánku.

Antistresová omalovánka 2017. Tento obrázek je pouze náhled. Pro kvalitní vytištění a následné vymalování využijte odkaz v bodu 1 pod obrázkem.
Antistresová omalovánka 2017. Tento obrázek je pouze náhled. Pro kvalitní vytištění a následné vymalování využijte odkaz v bodu 1 pod obrázkem.
Jak si vytisknete antistresovou omalovánku
  1. Potřebujete relaxovat nebo vás chytla tvořivá chvilka? Tady je zdarma dnešní omalovánka nejen pro dospělé. Antistresovou omalovánku pro dnešní den si stáhněte zde 
  2. Omalovánku jsme pro vás připravili pro rozměr A4, ve formátu PDF, který si zobrazíte v jakémkoliv prohlížeči. V případě, že nemůžete PDF soubor v prohlížeči zobrazit, tak si bezplatně stáhněte a nainstalujte program Adobe Acrobat Reader.
  3. Omalovánku si vytiskněte. Pro normální použití bude stačit běžný kancelářský papír, pro lepší zážitek doporučujeme tužší výkres.

Medvědi antistresové omalovánky nepotřebují – raději si na pár týdnů schrupnou

Medvěd spí v zimě tzv. nepravým spánkem, který nazýváme i hibernace. Jeho tep se sníží zhruba na čtvrtinu normálu, na polovinu klesne jeho spotřeba kyslíku. Jelikož má dostatečné zásoby tuku, nemusí se ani krmit a dokonce ani nevylučuje. Metabolismus medvědů je při zimním spánku snížený a na konci tlustého střeva se medvědovi vytvoří jakási zátka ze suchého trusu, která tam zůstává až do jeho probuzení. Medvěd však přesto nespí tuhým spánkem. Slyší zvuky kolem sebe a medvědice dokonce právě v zimě přivádí na svět mláďata. Celkově je délka spánku medvěda hnědého cca 75 až 120 dnů. Samice ledního medvěda spí dokonce až pět měsíců. Pokud je zima mírná, stává se, že se medvědi k zimnímu spánku neuloží vůbec.

♥ TIP

Líbí se vám naše omalovánka? Sledujte naši rubriku Antistresové omalovánky. Každý den v roce vám přineseme nový motiv omalovánky pro dospělé.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu